سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸   |   Tue January 28, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
تقدیم بودجه 1001 میلیارد تومانی شهرداری به شورای اسلامی شهر همدان
تکمیل طرح‌های نیمه تمام اولویت شهرداری باشد
عملیات اجرایی ایستگاه راه‌آهن رضایت‌بخش نیست
اختصاص70 میلیارد تومان به راه‌آهن همدان- ملایر
برگزاری برنامه‌های"انقلابی می‌مانیم"در ایام‌الله دهه فجر
سیاست جمع‌آوری زباله از مبدأ در برنامه‌ کلان شهرداری قرار گیرد
ایجاد فضای امن، شاد و خلاق در شهر برای کودکان همدانی
نام‌گذاری خیابان شهید احمد شوهانی در کوی چمران
کارگاه آموزشی همیاران مرکز 137
برف روبی و یخ زدایی معابر شهر در چند نوبت
     آخرین اخبار
برگزاری برنامه‌های"انقلابی می‌مانیم"در ایام‌الله دهه فجر
عملیات اجرایی ایستگاه راه‌آهن رضایت‌بخش نیست
برف روبی و یخ زدایی معابر شهر در چند نوبت
نام‌گذاری خیابان شهید احمد شوهانی در کوی چمران
دعوت از عموم شهروندان برای حضور در محفل انس با قرآن به یاد سردار دل‌ها
کارگاه آموزشی همیاران مرکز 137
تکمیل طرح‌های نیمه تمام اولویت شهرداری باشد
سیاست جمع‌آوری زباله از مبدأ در برنامه‌ کلان شهرداری قرار گیرد
ایجاد فضای امن، شاد و خلاق در شهر برای کودکان همدانی
اختصاص70 میلیارد تومان به راه‌آهن همدان- ملایر
تقدیم بودجه 1001 میلیارد تومانی شهرداری به شورای اسلامی شهر همدان
بانوان توانمند باید شناسایی شوند
لغو پرواز همدان - مشهد به دلیل شرایط جوی
پیش‌بینی چهارشنبه پرُبرف برای همدان
لزوم برخورد با ساخت وسازهای غیر مجاز
استانداردسازی پیاده رو خیابان بوعلی
خودداری از مصرف نان‌ بدون بسته بندی بهداشتی
تشییع شهدای همدانی هواپیمای اوکراین
نارضایتی از تأمین اجتماعی، بانک‌های خصوصی و میراث فرهنگی
اولین پرواز همدان - کیش
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٩/١٩ تعداد بازدیـد : ٨۴ نسخه چاپی
 
 
 


ثبت نام 144 داوطلب نمایندگی مجلس از شهرستان همدان

روزنامه هگمتانه  : 
فرماندار همدان گفت: برای نمایندگی مجلس 144 نفر از حوزه‌های همدان و فامنین ثبت نام کرده اند.

 
 

حسین افشاری صبح دیروز در کارگروه اشتغال و سرمایهگذاری شهرستان همدان با بیان اینکه برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی 144 نفر از حوزه همدان و فامنین ثبت نام کرده اند گفت: 89 درصد ثبت نام کنندگان مرد و 11 درصد را بانوان تشکیل میدهند.

افشاری با اشاره به اینکه 63 درصد افراد ثبت نام کننده در رده سنی 30 تا 44 سال قرار دارند عنوان کرد: انتخابات برای نظام جمهوری اسلامی ایران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

وی با بیان اینکه براساس قانون انتخابات نهادهای مختلف موظف به همکاری در این زمینه و اختصاص نیرو و تجهیزات برای برگزاری انتخابات هستند گفت: سعی خواهد شد مدیران استانی کمتر درگیر این حوزه شوند و بیشتر به وظایف اصلی خود برسند.

فرماندار همدان با تأکید بر اصل بی طرفی مسؤولان در انتخابات اظهار کرد: نباید از تجهیزات و امکانات دولتی برای حمایت از نامزدها استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه اگر از داوطلبی حمایت شود حمایت کنندگان مورد پیگرد قضایی قرار خواهند گرفت گفت: اصل بی طرفی مدیران و دولت در انتخابات بسیار مهم است.

افشاری در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در حوادث اخیر امنیت مردم به خوبی تأمین شد از دستگاههایی که در این زمینه فعالیت داشتند تشکر کرد.

وی با بیان اینکه بخشهای پشتیبانی گاهی نقش شان کمرنگ دیده میشود اظهار کرد: نجابت مردم، اشراف اطلاعاتی و حضور به موقع دستگاههای اطلاعاتی باعث خنثی شدن توطئه آشوبها و فتنه اخیر شد.

وی با بیان اینکه علیرغم اهمیت انتخابات ما از اشتغال و اقتصاد که مورد تأکید رهبر انقلاب است غافل نیستیم بیان کرد: متوسط تحقق سند اشتغال در شهرستان همدان 90 درصد است.

وی با بیان اینکه آمار اشتغال تا 6 آذر است و سامانه ثبت دچار مشکل شده است گفت: عملکرد دستگاهها در زمینه اشتغال قابل قبول است و برخی دستگاهها عالی کار کردند.

افشاری ضمن تشکر از بانکهای استان به خاطر همکاری با امور اقتصادی و اشتغال عنوان کرد: بانکها در کمتر استانی این گونه همکاری دارند و این نشان دهنده توجه آنان به اشتغال و توسعه همدان است.

*تعطیلی مدارس باید با هماهنگی فرمانداران باشد

فرماندار همدان به تعطیلیهای اخیر مدارس نیز اشاره و بیان کرد: دانشآموزان در طول سال تحصیلی موظف به حضور در مدارس طی 130 روز هستند که اگر بیش از اندازه تعطیل باشند به روند آموزشی آسیب وارد میشود.

افشاری با تأکید بر اینکه تعطیلی مدارس میبایست مرتبط با یک بحران باشد و حتماً به تأیید فرماندار شهرستان برسد عنوان کرد: 2 سانتیمتر برف در برخی از مناطق داشتیم که مدیر آموزش و پرورش در اقدامی که با فرمانداری هماهنگ نشده بود مدارس را تعطیل کرد که این اقدام قابل پیگیر قضایی است زیرا وی اجازه چنین اقدامی را نداشته است.

وی با بیان اینکه انجام چنین اقداماتی باعث از بین رفتن اعتماد عمومی میشود بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا میگوید احتیاج به تعطیلی مدارس نیست و آموزش و پرورش نیز میگوید حتی یک دانشآموز نیز مبتلا به بیماری آنفلوانزا نشده است.

*پیشبینی تحقق 100 درصدی سند اشتغال همدان

وی با بیان اینکه تا پایان امسال سند اشتغال شهرستان به طور 100درصد و بیشتر محقق میشود عنوان کرد: امیدواریم در پایان برگزاری همایش توانمندیهای صنعت چوب بتوانیم سرمایهگذارانی را برای سرمایهگذاری در زمینه کارخانه ورقهای فشرده جذب کنیم.

افشاری گفت: هم اکنون عمده این محصول وارداتی است و با توجه به اینکه مواد اولیه این کارخانه ضایعات چوب خواهد بود و مشکل زیست محیطی نیز ندارد میتواند نیاز استان و غرب کشور را تأمین کند که ما نیز از این طرح حمایت خواهیم کرد.

فائزه ساداتی معاون برنامهریزی و توسعه فرماندار همدان نیز با بیان اینکه 90 درصد سهمیه اشتغال همدان محقق شده است گفت: تعهد اشتغال شهرستان 6هزار و 211 نفر بوده است که برای 5 هزار و 599 نفر تاکنون اشتغال ایجاد شده است.

*جعفری: برای 5 هزار و 599 نفر اشتغال ایجاد شد

همچنین در این کارگروه رئیس توسعه کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان هم با بیان اینکه سهم شهرستان همدان از منابع اشتغال روستایی 53 میلیارد و 500 میلیون تومان از 349 میلیارد تومان بوده است گفت: در این باره یک هزار و 600 طرح به بانکها ارسال شده است.

عباس جعفری با بیان اینکه 229 طرح عقد قرارداد شده است اظهار کرد: در این باره 104 درصد تحقق سهمیه صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه با سفر وزیر کار به استان و باز شدن سامانه ثبت نام مقرر شد شهرستانهایی که موفق به ثبت نام شده اند اقدام کنند که ما کل طرحهای ارسال شده به کار گروه را به بانک ارسال کردیم.

وی گفت: طی 4 روز 726 طرح به مبلغ 689 میلیارد تومان ارسال شد.

وی با بیان اینکه 56 طرح با مبلغ 70 میلیارد تومان در دست بررسی است عنوان کرد: 17 طرح غیرحمایتی هم با مبلغ 11 میلیارد تومان اخیراً به بانکها ارسال شده است.

*توکلی: فعالیت یک هزار واحد تولیدی صنعت چوب در همدان

رئیس اتحادیه درودگران همدان نیز با بیان اینکه 27 آذر ماه همایش توانمندیهای صنعت چوب در همدان برگزار میشود گفت: در این همایش مشکلات صنعت چوب و راهکارهای توسعه آن بررسی خواهد شد.

توکلی با اشاره به اینکه یک هزار واحد تولیدی صنعت چوب در همدان وجود دارد گفت: هرکدام از این واحدها برای 2 تا 4 نفر اشتغال ایجاد کرده است و 40 درصد آنان مستأجر هستند.

*نیاز همدان به شهرک تخصصی چوب

وی با بیان اینکه صنعت چوب همدان نیازمند ایجاد 3 مکان برای استقرار کارگاهها در محدوده شهر است گفت: همدان به یک شهرک تخصصی چوب نیز نیاز دارد.

وی از لزوم ساخت کارخانه تولید ورقهای فشرده سخن به میان آورد و گفت: در غرب کشور چنین کارخانهای وجود ندارد.

وی با بیان اینکه برای ساخت مرحله نخست و دوم این کارخانه 40 میلیارد تومان هزینه نیاز است بیان کرد: با ساخت این کارخانه نیاز همدان و غرب کشور تأمین خواهد شد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٩/١٩ تعداد بازدیـد : ٨۴ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۶٢  نفر کاربران آنلاین :
۲,۳۹۹,۱۰۴ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان