چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹   |   Wed July 15, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
اجرای مخازن زیرزمینی مکانیزه زباله
تصویب الحاق سه روستا به شهر همدان مغایر با قانون شوراها صورت گرفته است
دقیق‌تر شدن آزمایش فنی خودروها
به خانه برگردیم
آغاز فعالیت شوراهای اجتماعی محلات از ابتدای مهر ماه
ارتقا تاب آوری با مدیران آگاه
نظارت بر تاکسی‌ها با اوج کرونا
ایجاد منطقه 5 شهرداری با رویکرد تخصصی به بافت تاریخی
همدان در ابتدای ریل کلانشهر شدن
پیامدهای نصب سرعتکاه در کاهش مخاطرات ترافیکی
     آخرین اخبار
کاهش ارزش تعرفه عوارض سال 99 شهرداری
مطالعه قطار شهری همدان در مرحله پایانی
وصول مطالبه 450 میلیارد ریالی شهرداری از دستگاه‌های دولتی
اجرای غربالگری کرونا برای کارکنان شهرداری
صیانت از املاک عمومی خط قرمز مدیریت شهری
بازگشت برخی محدودیت‌ها
اجرای مخازن زیرزمینی مکانیزه زباله
تصویب الحاق سه روستا به شهر همدان مغایر با قانون شوراها صورت گرفته است
ارتقا تاب آوری با مدیران آگاه
ایجاد منطقه 5 شهرداری با رویکرد تخصصی به بافت تاریخی
ساختمان‌های پزشکان همدان غیراستاندارد
به خانه برگردیم
دقیق‌تر شدن آزمایش فنی خودروها
نظارت بر تاکسی‌ها با اوج کرونا
کمبود انسولین
تست رایگان کرونا برای افراد با علامت
آغاز فعالیت شوراهای اجتماعی محلات از ابتدای مهر ماه
ماسک بر صورت بوعلی‌سینا نماد مبارزه با کرونا
ارباب‌رجوع بدون ماسک خدمات دریافت نمی‌کند
الحاق سه روستا به شهر به قوت خود باقی است
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٩/١٩ تعداد بازدیـد : ٣٢۶ نسخه چاپی
 
 
 


تأکید بر همراهی و همدلی رسانه‌ها در حوزه سرمایه‌گذاری و گردشگری

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
دو هفته پیش طرحی با عنوان «جاده سلامت» در کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان در حد طرح موضوع، مطرح شد که در ادامه لازم دانسته، تا یک بازگشت به عقب داشته باشیم

 
 

طرح مسیر برگشت جاده گنجنامه در زمان آقای خرم، استاندار وقت همدان مطرح بود، اما با توجه به هزینه بالای آن و عدم توجیه اقتصادی بهمنظور دریافت ردیف ملی، تا به این لحظه در حد حرف باقی مانده است؛ از اینرو کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورا ضمن بهرهگیری از تمامی ظرفیتها و طرح مسأله، نسبت به بررسی ابعاد این طرح اقدام کرده است.

همانگونه که همشهریان همدانی استحضار دارند در طول سال، شاهد حوادث و تصادفهای دلخراشی در مسیر دسترسی جاده گردشگری گنجنامه همدان هستیم و در مواقعی با گره ترافیکی مواجه میشود که حتی منجر به جدال لفظی و درگیریهای فیزیکی میشود.

در این زمینه عدهای از کارشناسان خواستار طراحی مسیر برگشت بودهاند که با توجه به عدم توجیه اقتصادی آن، امکان اجرای طرح ذکر شده، مقدور نیست؛ از اینرو در کمیسیون مذکور، ضمن بررسی اجمالی طرح، از حداقلها برای حصول یک نتیجه عملی اقدام شد.

در این جلسه مطرح شد تا طرح یاد شده از روبهروی غذاخوری عطر سیب و مسیر کوهستانی –که به جاده زِد (z) معروف است- آغاز خواهد شد که تا پارکینگ دهکده گردشگری گنجنامه ادامه یابد و ترافیک مسیر از طریق این مجموعه به میدان گنجنامه هدایت شود تا از مسیر فعلی به عنوان جاده برگشت استفاده کنیم.

از سوی دیگر جاده فعلی کیوارستان -که مورد استفاده کوهنوردان و گردشگران طبیعت است- تسطیح و درختکاری میشود تا چهره زیباتری به خود گرفته و از آسیبهای احتمالی -که مدنظر کوهنوردان بود- جلوگیری شود.

مجدد تأکید میشود که این موضوع در حد طرح مسأله بود و مقرر شد پس از بررسی در کمیته گردشگری مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر و در صورت تصویب به معاونت امور عمرانی استانداری، ارسال تا ضمن بررسی و امکانسنجی، همچنین در صورت صلاحدید، برای این طرح، ردیف و اعتبار خاص تعریف شود.

در این بین به دلیل اینکه موضوع یاد شده در صورت تأیید، بخشی از دهکده گردشگری گنجنامه را نیز شامل میشود، از مدیرعامل مجموعه مذکور در جلسه کمیسیون دعوت به عمل آمد تا ضمن بررسی، برای کلیات موضوع همفکری کند و در صورت نیاز، کما فیالسابق همکاری داشته باشیم. همچنین در این جلسه بر پیوستهای زیستمحیطی، فرهنگی و اجتماعی تأکید شد.

چند روز پیش مطلبی را در صفحه شخصی خود منعکس کردم که موضوع آن این گونه بود: «اوایل ورود بلندگو به ایران عدهای گفتند که این بوق شیطان است و مسجد را نجس میکند تا این که آیتا... بروجردی فتوایی دادند که استفاده آن برای منظورهای دینی اشکال ندارد.»

در ادامه اشاره داشتم: «همواره برای انجام کارهای توسعهای و قرار گرفتن در مسیر پیشرفت، افرادی هستند که سنگاندازی کرده و سعی دارند شما را از هدف اصلیتان منحرف کنند؛ آنچه مهم است این است که باید استوار بود و از کممهریهای این افراد هراس به دل راه نداد. صد البته وجود بزرگان و مشاوره جستن از آنها، چراغ راه در این مسیر خواهد بود.»

باید اقرار کنم کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر در یک سال و اندی گذشته بسیار قوی ورود کرده و مصممتر به مسیر خود ادامه خواهد داد.

در برخی مواقع بیشتر از وظایف محوله، ورود داشتیم و در حوزه سرمایهگذاری و گردشگری اقدامات ارزشمندی صورت گرفته است؛ اما شورای اسلامی شهر به تنهایی نمیتواند مشکلات شهر همدان را حل کند و نیازمند همراهی و همدلی همگانی است.

بهمنظور مزید آگاهی دوستان فعال و دغدغهمند محیط زیست باید گفت طرح توسعه دامنه شمالی الوند نیز با ابعاد وسیعتر توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایعدستی و گردشگری استان تهیه شده است که در صورت اجرای آن، شاهد توفیقات ارزشمندی در توسعه گردشگری خواهیم بود.

در زمینه بوستان ولایت واقع در منطقه فخرآباد هم باید گفت اراضی مذکور از سوی منابعطبیعی با گونههای درختی که به صلاحدید این مجموعه کاشته شده بود، در اختیار شهرداری همدان قرار گرفته است تا با کاربریهای مختلف گردشگری، بهگونهای که کمترین آسیبپذیری به محیطزیست را داشته باشد؛ اجرایی شود.

مطلبی در مورد اراضی سد اکباتان و طرحی که قرار است در آن منطقه اجرا شود؛ در فضای رسانهای ذکر شد که در این زمینه باید گفت نمونه مشابه این طرح در شهرستان چادگان در استان اصفهان و با لحاظ تمامی حساسیتها و جالبتر اینکه در راستای حمایت از مناطق کمتر توسعهیافته و توسط استانداری اصفهان اجرا شده و کمترین آسیب را به محیط زیست پیرامون خود داشته است.

به لطف پروردگار متعال این طرح نیز به عنوان فرصتی ارزشمند و در راستای توسعه گردشگری پس از طی روند متداول قانونی، به عنوان یک فرصت جدید گردشگری برای شهر همدان اجرا خواهد شد.

در ادامه در خصوص اما و اگرهای اعضای کمیته گردشگری مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر و سطح علمی آنها و... هم باید گفت اعضای کمیته مذکور طبق مصوبات هیأت امنای مرکز مطالعات و پژوهشهای شورا، فعالیت میکنند و اعضای آن را آقای دکتر محمدیفر، رئیس دانشگاه بوعلی سینا؛ آقای دکتر محمدیانمنصور، عضو هیأت علمی و از اساتید مربوط به حوزه معماری و گردشگری در دانشگاه بوعلی سینا؛ آقای خاکسار، معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان؛ خانم مقدم به عنوان فعال گردشگری از حوزه مطبوعات؛ آقایان دکتر احقر و مسعود ملکی از اساتید و فعالان گردشگری شهر همدان با سطوح علمی قابل تحسین را شامل میشود که نیازی نیست برای این موضوع توضیح بیشتری داده شود.

در خصوص پیشنهاد مدیرکل جدیدالورود محیط زیست استان همدان که سخنان وی در فضای رسانهای نیز منعکس شد، توصیه میکنم ایشان در بیان احساسی مطالب خود با منتخبان مردم در پارلمان شهری دقت نظر بیشتری داشته باشند، زیرا با انعکاس آن در رسانهها موجب ایجاد شائبه میشوند.

وقتی طرحی به صورت بیان مسأله، مطرح میشود و هنوز در حال بررسی مقدماتی بوده و مصوبهای برای آن صادر نشده است؛ آیا برای این موضوع باید از مجموعه محیط زیست استعلام گرفت؟!

در پایان از دقتنظر همه دوستان قدردانی میکنم و به استحضار شهروندان همدانی میرسانم این کمیسیون و اعضای آن در شورای اسلامی شهر در حوزههای سرمایهگذاری و گردشگری از هیچگونه کوشش و تلاشی کوتاهی نکرده و در این راه مصممتر؛ حرکت خواهند کرد.

با اطمینان خاطر میگویم که اگر نواقصی نیز در کار مشاهده شود، نسبت به مشاوره گرفتن از اهل فن، کوتاهی نمیکنیم و تمام تلاش خود را برای به سرانجام رساندن آن خواهیم داشت.

انتظار میرود فعالان رسانه نیز مطالب مطرح شده در جلسهها را صادقانه منعکس کنند و فقط زوایای منفی را گزارش ندهند.

در همان جلسه کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر، سخن مدیرعامل دهکده گردشگری گنجنامه مبنی بر آمادگی برای تبلیغات فرصتهای گردشگری همدان در سایر استانها تا سقف 2 میلیارد تومان را مطرح کرد که متأسفانه منعکس نشد!

کلام پایانی را با سخنان رهبر معظم انقلاب به اتمام میرسانم که فرمودند: «اخبار خوب، مفید و امیدبخش مخابره کنید؛ انشاءا... موفق باشید.»

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

* رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری

شورای اسلامی شهر همدان

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٩/١٩ تعداد بازدیـد : ٣٢۶ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۵٠  نفر کاربران آنلاین :
۲,۶۰۳,۴۳۲ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان