دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹   |   Mon September 21, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
پوشش سقف تالار همایش‌های قرآنی و بین المللی
مرحله یک تقاطع سردار همدانی آماده آسفالت
پیشرفت محسوس تقاطع شهید همدانی
شتاب در ساخت پارک خلاقیت کودکان
عسگریان رئیس شورا و کاوسی‌امید نایب رئیس
بازدید رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تقاطع شهید همدانی
جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز خلأ قانونی دارد
پیگیری مسائل استان در دیدار با جهانگیری
نصب یادمان یاحسین(ع) در مصلی
پیشرفت 77 درصدی کنارگذر غربی همدان
     آخرین اخبار
فضای شهر رنگ و بوی حماسه به خود می‌گیرد
الزام شهرداری همدان به راه‌اندازی میز خدمت
پروژه‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری شهرداری را معطل نگذارید
بازدید رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تقاطع شهید همدانی
اسدآباد، تویسرکان، رزن، درگزین، فامنین و ملایر در وضعیت قرمز
خدمت‌رسانی به مردم در روزهای تعطیل ادامه دارد
عدم پذیرش نسخه واحد در برنامه راهبردی - عملیاتی شهر و شهرداری
پیشرفت 77 درصدی کنارگذر غربی همدان
پیشرفت محسوس تقاطع شهید همدانی
نصب یادمان یاحسین(ع) در مصلی
شهردار همدان داوطلب افتخاری جمعیت هلال احمر شد
مزاياي فلاسک لکه گير در ترميم آسفالت‌
پیگیری مسائل استان در دیدار با جهانگیری
جای خالی روز پاکبان در تقویم
توقیف 380 تاکسی با تخلف بهداشتی
شتاب در ساخت پارک خلاقیت کودکان
مرحله یک تقاطع سردار همدانی آماده آسفالت
گلایه شهروندان از فراوانی سرعتکاه‌ها در معابر شهر
شناسایی روزانه 30 کرونایی قطعی در استان همدان
عسگریان رئیس شورا و کاوسی‌امید نایب رئیس
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٩/٢٧ تعداد بازدیـد : ١٩۶ نسخه چاپی
 
 
 


نام‌گذاری دانشگاه علوم‌پزشکی در همدان به نام ابن‌سینا افتخار بزرگی است

روزنامه هگمتانه  : 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: نام‌گذاری دانشگاه علوم‌پزشکی در همدان به نام ابن‌سینا افتخار بزرگی است.

 
 

سعید نمکی صبح دیروز در مراسم نکوداشت وحدت حوزه و دانشگاه و گرامیداشت یاد شهید آیتالله مفتح به نقش مهم همدان در دورههای مختلف تاریخی پرداخت و اظهار کرد: امروز در سرزمینی حضور دارم که تأثیرات مهمی در تمدن این مرز و بوم داشته است.

وی با بیان اینکه همدان نقش فراوانی در توسعه فرهنگ تمدن اسلامی داشته و از طرفی مهد پرورش بزرگمردان و دانشمندان بسیاری نیز هست، اشارهای به تغییر نام دانشگاه علوم پزشکی همدان به «ابن سینا» زد و این اقدام را افتخار بزرگی دانست.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه متأسفانه ابن سینا در سرزمین ما ناشناخته مانده است اضافه کرد: او دومین مرد در تاریخ است که در نوجوانی او را فقیه میشناختند، تکرار این فرد در تاریخ که ادیب و دانشمند بود جای تأمل دارد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه سخنانش با بیان اینکه شهید آیتالله مفتح نخستین پرچمدار اتحاد حوزه و دانشگاه در سالهای بعد از انقلاب بود گفت: شخصیتی مانند آیتالله مفتح در نهضت اسلامی الگو و پیشوا بودند.

*امروز بیشتر از هر چیز به وحدت نیاز داریم

وی با اشاره به اینکه افرادی مانند شهیدبهشتی و شهید مفتح فکر بلند و روح پاکیزه داشتند و شفافیت و صداقت این بزرگمردان دیگران را جذب انقلاب اسلامی میکرد بیان کرد: ما امروز بیشتر از هر چیز به وحدت نیاز داریم بنابراین این اصل مهم باید بین جریانهای نظام مورد توجه جدی باشد.

نمکی با بیان اینکه متأسفانه سیاستزدگی، خودخواهی، خودمحوری و انحصارطلبی ما را به جایی رسانده که شاخهای که روی آن نشسته ایم را میبریم گفت: به عنوان مثال فردی برای اینکه دیگری را حذف کند حاضر است حتی مبانی اصلی نظام را زیر سؤال ببرد و اعتماد عمومی که بزرگترین سرمایه نظام اسلامی است را فرو بریزد.

*تمام دشمنان ما امروز وحدت براندازی جمهوری اسلامی را دارند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه عدهای نیز از بیرون به دنبال برهم زدن اتحاد در کشور هستند تصریح کرد: تمام دشمنان ما امروز وحدت براندازی جمهوری اسلامی را دارند که قطعاً پیروزی از آن ماست و آنها کاری از پیش نخواهند برد.

وی با اشاره به اینکه نباید در درون جامعه به سمت گسست و کثرت حرکت کنیم چراکه این پیام اصلاً با پیام سرداران شهید در جبهه دفاع مقدس و قبل و بعد از انقلاب اسلامی سازگار نیست خاطرنشان کرد: باید خط خود را از نفاق، دورویی، شرک و لاابالیگری جدا کنیم.

*وفاق بین مجلس و دولت به نفع نظام خواهد بود

وی تأکید کرد: وقتی وفاق بین مجلس و دولت باشد رهبر انقلاب خشنود میشوند و این موضوع به نفع نظام خواهد بود اما عکس آن نیز باعث عقبافتادگی کشور خواهد شد.

نمکی بیان کرد: افرادی مانند شهید مفتح ضمن خوشرویی، خوشخلقی، گشادهرویی با برخورد با انتقادها پرچمدار وحدت حوزه و دانشگاه، شیعه و سنی، تمام نیروهای درون نظام و تمام مسلمانان جهان برای ایستادگی در برابر کفر، شرک و نفاق بودند.

*با هزار رویکرد متفاوت تجهیزات و داروها را توانستیم وارد کشور کنیم

وی گریزی به اقدامات بهداشت و درمان کشور زد و گفت: امسال با وجود تمام سختیها و فشارهایی که آمریکا برای عاجز کردن و به زانو درآوردن ما داشت اما در حوزه نظام سلامت که بخش بااهمیتی است با هزار رویکرد متفاوت تجهیزات و داروها را توانستیم وارد کشور کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: تا تیرماه آینده هیچ کارخانه دارویی و هیچ اتاق عملی و هیچ مجموعه دارویی نخواهد بود که ذخیرهای برای داروهای راهبردی تا تیرماه آینده نداشته باشد.

*آمادگی توسعه زیرساختها را داریم

وی افزود: با تمام سختیها توانستیم یکهزار پروژه را برای افتتاح آماده کنیم و پیام نویدبخشی را به مردم میدهیم که با وجود تحریمها آمادگی توسعه زیرساختها را داریم.

نمکی اظهار کرد: در کاهش پرداخت از جیب بیمار و هزینههای کمرشکن، توسعه زیرساختها، ماندگاری پزشک در نقاط محروم و رسیدگی به بیماران سخت درمان راه گذشته همکاران را با قوت ادامه میدهیم.

نمکی گفت: امسال 8 هزار و 100 تخت بیمارستانی جدید افتتاح میکنیم که در تاریخ کشور بیشترین تختی را که افتتاح کرده بودیم سالی 4 هزار و 500 مورد بود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: امسال با اولویت نقاط کمبرخوردار 8 هزار و 100 تخت جدید افتتاح خواهیم کرد و سال دیگر نیز 6 هزار تخت جدید افتتاح میشود.

*9 میلیون نفر بیمه اجباری میشوند

وی عنوان کرد: 8 تا 9 میلیون نفر را از طریق بیمه اجباری که آن را تکلیف خود میدانیم به جمع بیمهشدگان اضافه خواهیم کرد.

*شاهرخی: احداث 53 پروژه مهم بهداشت و درمان در همدان

استاندار همدان نیز در این مراسم از احداث 53 پروژه مهم بهداشت و درمان در استان خبر داد.

سیدسعید شاهرخی اظهار کرد: شهید مفتح کسی بود که در جهت یکی از اصول اساسی نظام حرکت کرد و قواعدی از دیدگاههای امام(ره) توسط ایشان رقم خورد.

وی وحدت حوزه و دانشگاه را دو عنصر اصلی و تأثیرگذار در پیشرفت علم و تهذیب نفس خواند و گفت: در کنار هم بودن حوزه و دانشگاه میتواند جامعه را به سعادت برساند که باید مورد توجه باشد.

استاندار همدان با بیان اینکه نقش شهید مفتح در تمام عرصههای مختلف شکلگیری و پیروزی انقلاب اسلامی بیبدیل بود افزود: ایشان نقش تاریخی و ماندگاری را ایفا کردند که با خون خود اصل وحدت را ماندگار کردند.

وی با اشاره به اینکه امیدوارم وفاق و همدلی را در همه عرصهها به ویژه در حوزه علمیه و دانشگاه بیش از گذشته داشته باشیم که این مهم رمز موفقیت ماست خاطرنشان کرد: وحدت و همدلی باید هر روز تحکیم یابد.

شاهرخی با بیان اینکه فرصت را مغتنم میشمارم تا نکاتی را در خصوص بهداشت و درمان با توجه به حضور وزیر بهداشت در همدان عنوان کنم گفت: با همه تنگناها و موانعی که ایجاد شد و کشور زیر فشارها و تحریمهای ظالمانه بوده، دولت تدبیر و امید توانست اقدامات مؤثری را در تمام حوزهها انجام دهد.

وی به اجرای موفقیتآمیز طرح تحول نظام سلامت در کشور اشاره کرد و افزود: در این ایام فشارهای حداکثری را از سوی دشمن شاهد هستیم و با وجود اینکه دروغ میگویند تحریم در حوزه بهداشت و دارو و درمان نیست اما این حوزه را نشانه گرفتهاند، با قدرت طرح تحول نظام سلامت در کشور در حال اجراست.

* 300 مرکز بهداشتی و درمانی در استان همدان بهرهبرداری شده است

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه بهداشت و درمان در استان گفت: علاوه بر ارتقای وضعیت بیمارستانها در حوزه تعمیر، تجهیز، هتلینیگ و نیروهای انسانی تنها 300 مرکز بهداشتی و درمانی در استان بهرهبرداری شده است.

*آیتا... موسوی اصفهانی: وظیفه حوزه و دانشگاه حفظ تفکر انقلابی و اسلامی است

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری نیز گفت: وظیفه همه ما حفظ تفکر انقلابی و اسلامی است و باید منطبق بر تعقل، تدبر و قانع شدن و قانع کردن نسل جدید باشد.

آیتا... سید مصطفی موسوی اصفهانی با تشریح نقش این دو نهاد در پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: گام اول انقلاب با اخلاص امام خمینی(ره)، استقامت امت و همراهی همه اقشار به ویژه حوزه و دانشگاه به ثمر نشست و انقلاب نه تنها باعث افتخار و عزت مملکت اسلامی شد که در منطقه و دنیا نیز سبب احیای اسلام شد.

مدیر حوزههای علمیه همدان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران جواب عملی به کسانی بود که دین را افیون ملتها مینامیدند، ابراز کرد: توجیه افکار عمومی یکی از مهمترین نیازها در مسیر رسیدن به اهداف است.

آیتا... موسوی اصفهانی با تأکید بر نقش حوزه و دانشگاه در گام دوم انقلاب گفت: دشمن به صورت شبانه روزی به دنبال تخریب ولایت فقیه و انحراف افکار جوانان ما است و مقابله با این شبهات وظیفه اصلی حوزه و دانشگاه است.

وی مهمترین مسئله روز را توجه به مسائل عقیدتی دانست و گفت: درست است که مبارزه با ربا یکی از مسائل اساسی اسلام است و حتی تا جایی که دست برنداشتن از ربا را مصداق جنگ با خدا عنوان کرده اند، اما به نظر رسیدگی به مسائل عقیدتی از الزام بیشتری برخوردار است.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: همه ما در برابر جامعه مسؤول هستیم و باید تا آنجا که در توان داریم برای مستحکمتر شدن این وحدت تلاش کنیم.

*اساتید و مدیران نسبت به تبیین چرایی انقلاب تلاشی ویژه داشته باشند

وی با اشاره به دبیرخانه دائمی وحدت حوزه و دانشگاه خواستار توجه ویژه به نسل جوان شد و گفت: اساتید و مدیران نباید از مسائل نسل جدید غافل شوند و نسبت به تبیین چرایی انقلاب و این قیام شکوهمند برای مقابله با تبلیغات سوء دشمن تلاشی ویژه داشته باشند.

وی تصریح کرد: وظیفه همه ما حفظ تفکر انقلابی و اسلامی است که منطبق بر تعقل، تدبر و قانع شدن و قانع کردن نسل جدید باشد.

مدیر حوزههای علیمه همدان اظهار کرد: ایجاد حس بی تفاوتی و مقابله با نظام، نقشه اصلی دشمنان برای نسل جدید است بنابراین با انسجام و ایجاد این وحدت بین حوزه و دانشگاه تحت رهبری مقام معظم رهبری میتوان با این دسیسه دشمن مقابله کرد.

*حیدری مقدم: باید دیوار ساختگی بین علم و دین برداشته شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا هم با تأکید بر لزوم برقراری ارتباط قوی بین حوزه و دانشگاه گفت: باید برای از بین بردن دیوار ساختگی بین علم و دین تلاش کرد.

رشید حیدریمقدم گفت: در راستای افزایش وحدت حوزه و دانشگاه قرار شد مراسم نکوداشت یک سال در فضای دانشگاه و یک سال نیز در فضای حوزه علمیه برگزار شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا تأکید کرد: این همگرایی که نتیجه تفکر و اندیشه بلند شهید مفتح محسوب میشود در دانشگاه و مخصوصا در استانی که زادگاه آن شهید است، پررنگتر است.

فرزند شهید آیتالله مفتح نیز اظهار کرد: شهید مفتح در همدان به دنیا آمدند، در حوزه علمیه آیتالله آخوند ملاعلی همدانی مقدمات دروس حوزوی را گذراندند، در 15 سالگی وارد حوزه علمیه قم شدند و با فعالیت در دانشگاه و حوزه علمیه و بعد از عمری با برکت در 51 سالگی به شهادت رسیدند.

به نقل از فارس، محمدمهدی مفتح گفت: وحدت حوزه و دانشگاه یکی از مهمترین آرمانهای انقلاب اسلامی است و شخصیتهای بزرگی نیز در طول انقلاب در حوزه و دانشگاه درخشیدند و شهید شدند که میتوان به شهید مطهری و شهید مفتح اشاره کرد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٩/٢٧ تعداد بازدیـد : ١٩۶ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢۵  نفر کاربران آنلاین :
۲,۶۷۹,۹۷۶ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان