دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹   |   Mon September 21, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
پوشش سقف تالار همایش‌های قرآنی و بین المللی
مرحله یک تقاطع سردار همدانی آماده آسفالت
پیشرفت محسوس تقاطع شهید همدانی
شتاب در ساخت پارک خلاقیت کودکان
عسگریان رئیس شورا و کاوسی‌امید نایب رئیس
بازدید رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تقاطع شهید همدانی
جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز خلأ قانونی دارد
پیگیری مسائل استان در دیدار با جهانگیری
نصب یادمان یاحسین(ع) در مصلی
پیشرفت 77 درصدی کنارگذر غربی همدان
     آخرین اخبار
فضای شهر رنگ و بوی حماسه به خود می‌گیرد
الزام شهرداری همدان به راه‌اندازی میز خدمت
پروژه‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری شهرداری را معطل نگذارید
بازدید رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تقاطع شهید همدانی
اسدآباد، تویسرکان، رزن، درگزین، فامنین و ملایر در وضعیت قرمز
خدمت‌رسانی به مردم در روزهای تعطیل ادامه دارد
عدم پذیرش نسخه واحد در برنامه راهبردی - عملیاتی شهر و شهرداری
پیشرفت 77 درصدی کنارگذر غربی همدان
پیشرفت محسوس تقاطع شهید همدانی
نصب یادمان یاحسین(ع) در مصلی
شهردار همدان داوطلب افتخاری جمعیت هلال احمر شد
مزاياي فلاسک لکه گير در ترميم آسفالت‌
پیگیری مسائل استان در دیدار با جهانگیری
جای خالی روز پاکبان در تقویم
توقیف 380 تاکسی با تخلف بهداشتی
شتاب در ساخت پارک خلاقیت کودکان
مرحله یک تقاطع سردار همدانی آماده آسفالت
گلایه شهروندان از فراوانی سرعتکاه‌ها در معابر شهر
شناسایی روزانه 30 کرونایی قطعی در استان همدان
عسگریان رئیس شورا و کاوسی‌امید نایب رئیس
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/١٠/١٢ تعداد بازدیـد : ٢٢۵ نسخه چاپی
 
 
 


تقدیر معاون وزیر کشور از مدیریت سیلاب در همدان

روزنامه هگمتانه  : 
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با تقدیر از مدیریت سیلاب در همدان گفت: مجموع خسارت‌های برآورد شده در سیل فروردین‌ماه امسال در کشور، حدود 35 هزار میلیارد تومان است.

 
 

اسماعیل نجار عصر سه شنبه در ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در همدان با بیان اینکه عملکرد استان همدان در مدیریت سیل سال جاری جای تقدیر دارد، به خسارات سیل اشاره و اظهار کرد: در سیل امسال 76 نفر جان خود را در نقاط مختلف کشور از دست دادند.

وی با اشاره به اینکه برخی از افراد به دلیل بیاحتیاطی جان خود را از دست دادند و مرگ آنها به صورت مستقیم مربوط به سیل نبود، افزود: اگر اقدامات به موقع انجام نمیشد، تعداد قابل توجهی از هموطنان جان خود را از دست میدادند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، با بیان اینکه تغییر اقلیم واقعیتی است که باید آن را بپذیریم، تصریح کرد: 1.7 درجه سانتیگراد گرمتر شدن زمین و تغییر نوع و میزان بارش از جمله این تغییرات است.

وی با اشاره به اینکه برداشت بیرویه از سفرههای زیرزمینی باعث ایجاد فروچاله میشود، ادامه داد: این فروچالهها که با بارش هم ترمیم نمیشود، از دیگر نشانههای این تغییرات است.

*رفع مشکل تأمین آب شرب 600 شهر طی بارشهای فروردین

نجار با بیان اینکه پیشبینیهای هواشناسی به دلیل فقدان تجهیزات بهروز به صورت کامل درست نیست، خاطرنشان کرد: در استان خوزستان تا آبانماه سال گذشته دچار مشکل تأمین آب بودیم که امسال همه منابع پر شده است.

معاون وزیر کشور با اشاره به اینکه مشکل تأمین آب شرب 600 شهر را داشتیم، گفت: به یکباره با این میزان بارندگی مشکلات کمآبی برطرف شد.

وی با تأکید بر اینکه همواره باید آمادگی لازم را داشته باشیم، اظهار کرد: به دولت پیشنهاد دادیم که سالیانه 500 تا 700 میلیارد تومان برای وزارت راه در نظر بگیرد تا ماشینآلات به روز و مورد نیاز را تهیه کنند.

وی با اشاره به اینکه ستاد کل نیروهای مسلح ظرفیت بسیار بالایی دارد، افزود: جلسات هماهنگی بسیار برگزار شده تا از این ظرفیتها استفاده کرد.

نجار با بیان اینکه در قانون جدید، استنکاف از رئیس ستاد مدیریت بحران استان و یا شهرستان با برخورد جدی مواجه میشود، تصریح کرد: در بحران باید دسترسی به منابع مالی به اندازه کافی باشد تا بتوانند مشکلات را برطرف کنند.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات مناسب در بازسازی و تأمین برای مسکنهای آسیب دیده تأمین شده و مشکلی وجود ندارد، ادامه داد: 2 میلیون واحد باید بهسازی شود که پیشنهاد ما بر این است کار ظرف چهار سال به اتمام برسد تا آسودگی لازم به دست آید.

*برای اختصاص تسهیلات و کمک بلاعوض مسکن مشکلی وجود ندارد

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه رهبر انقلاب با تخصیص منابع از صندوق توسعه ارزی موافقت فرمودند، خاطرنشان کرد: برای اختصاص تسهیلات و کمک بلاعوض مسکن مشکلی وجود ندارد.

معاون وزیر کشور با اشاره به اینکه تسهیلات لازم در بخش کشاورزی در اختیار سازمان جهاد کشاورزی است، گفت: دولت سالانه یکهزار و 500 میلیارد تومان به صندوق بیمه کشاورزی کمک میکند.

* 35 هزار میلیارد تومان مجموع خسارتهای برآورد شده در سیل گذشته

نجار با بیان اینکه 35 هزار میلیارد تومان مجموع خسارتهای برآورد شده در سیل گذشته است، اظهار کرد: در بخش زیرساخت 1500 میلیارد تومان، برای وزارت نیرو 1400 میلیارد تومان، برای وزارت راه 1000 میلیارد تومان فراهم کردیم تا خسارات جبران شود.

*شاهرخی: انبارهای جمعیت هلال احمر در همدان شارژ شود

استاندار همدان نیز گفت: اقلامی که از انبارهای هلال احمر همدان به سایر استانها ارسال شده است باید جایگزین شود چراکه همدان سایر استانهای منطقه را نیز پشتیبانی میکند.

سیدسعید شاهرخی با بیان اینکه متوسط بارندگی استان در طول یک سال 345 میلیمتر است اظهار کرد: در سال آبی گذشته 607 میلی متر در استان همدان باش رخ داد که در طول تاریخ بینظیر بوده است.

وی با اشاره به اینکه در مدت مشابه سال گذشته تاکنون 194 میلیمتر بارش در همدان رخ داد افزود: این میزان بارش در سال جاری 31 درصد کاهش یافته است.

استاندار همدان با بیان اینکه استان همدان دومین استان پربارش کشور در سال آبی گذشته بود افزود: تقریباً ظرف 24 ساعت 134 میلیمتر بارندگی رخ داد.

وی با بیان اینکه اقداماتی که برای پیشگیری و مقابله با اثرات سوء این بارندگی صورت گرفت قابل توجه است تصریح کرد: لطف خدا و همت دستگاههای ذیربط باعث شد مشکلات پیچیدهای گریبان ما را نگیرد.

شاهرخی با اشاره به اینکه اقدامات جدی را با توجه به هشدارها انجام دادیم ادامه داد: ما توانستیم با اقدامات پیشگیرانه در رودخانهها، تخریب منازل مسکونی برای تغییر مسیر سیلاب، ظرفیت سدها را آماده کردیم تا باران پشت سد جمع و بیش از 100 میلیون مترمکعب آب ذخیره شود و مشکل بزرگی نیز رخ ندهد.

وی با بیان اینکه در مجموع مدیریت استان به عنوان ید واحده عمل کردند خاطرنشان کرد: نیروهای نظامی و انتظامی به ما کمک ویژهای کردند و اقدامات پیشگیرانه فوق العادهای انجام دادند.

استاندار همدان با بیان اینکه هیچ فوتی بر اثر سیل و بارش نداشتیم گفت: در دوران بروز سیل هیچ مدیری پشت میزش ننشست و همه به میدان آمدند.

*بارش امسال در تاریخ همدان بینظیر بود

وی با اشاره به اینکه به رئیس جمهور هم از نظر همدان اطمینان خاطر دادیم اظهار کرد: بارش امسال در تاریخ همدان بینظیر بود و بر اثر ارزیابیهای صورت گرفته 5 هزار و 932 واحد در فهرست تعمیرات و 4 هزار فقره نیز در فهرست تسهیلات معیشتی قرار گرفتند.

شاهرخی با بیان اینکه از همه دستگاهها به ویژه بانکها در زمان مقابله با بحران تقدیر میکنیم افزود: تاکنون 2 هزار واحد مسکونی احداث و تحویل داده شده و 7 هزار و 641 واحد هم با بانک قرارداد بستهاند.

*تخصیص 900 میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض به استان

وی با اشاره به اینکه 99.8 درصد متقاضیان در حوزه بازسازی به بانکها مراجعه کردند تصریح کرد: در مجموع یکهزار و 600 میلیارد تومان برآورد ما از ورود خسارت به استان همدان بوده است که تاکنون 900 میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض به استان آمده و توزیع شده و یا در حال توزیع است.

استاندار همدان با بیان اینکه همدان آمادگی کامل برای مقابله با حوادث طبیعی را دارد گفت: این به معنای نداشتن نیاز نیست، بلکه ما همچنان به کمکهای مرکز متکی بوده و دستگاهها به تنخواه نیاز دارند تا برخی از ماشینآلات را تأمین کنند.

وی با اشاره به اینکه کمکهایی که کردیم جایگزین نشدند اظهار کرد: کالاهای توزیع شده انبارهای جمعیت هلال احمر باید جایگزین شوند چراکه ما سایر استانها را نیز پشتیبانی میکنیم.

*ستوده: 50 کیلومتر از رودخانههای همدان لای روبی شد

مدیرعامل شرکت آب منطقهای استان همدان نیز با بیان اینکه 7 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار برای آبمنطقهای پیشبینی شد اظهار کرد: 50 درصد این اعتبارات تخصیص داده شده و با اختصاص 50 درصد دیگر سایر رودخانههای استان نیز لای روبی میشود.

منصور ستوده تأکید کرد: حدود 50 کیلومتر از رودخانههای همدان لای روبی شد.

*ظفری: پرداخت 715 میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض در همدان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همدان نیز از خسارت 18 هزار و 871 واحد مسکونی در استان خبر داد و گفت: 8 هزار و 939 واحد احداثی، 5 هزار و 932 واحد تعمیری و 4 هزار واحد معیشتی در استان ارزیابی و به تهران انعکاس داده شده که مورد تصویب هیأت وزیران نیز قرار گرفت.

حسن ظفری با اشاره به اینکه 715 میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض تاکنون پرداخت شده است اظهار کرد: 18 هزار و 871 فقره واحدهای احداثی، تعمیری و معیشتی نیز پرداخت شده است.

وی افزود: از محل سیمان هدیه رهبر معظم انقلاب برای 8 هزار و 932 متقاضی احداثی هشت تن پیشبینی شده که مرحله اول واحدهای احداثی تأمین شده است و مرحله دوم در حال تحویل است.

به نقل از فارس، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان با بیان اینکه 4 هزار فقره وام معیشتی و 8 هزار و 939 فقره وام احداث در نظر گرفته شده است افزود: حدود 5 هزار فقره کسری وام داریم که امید است از آن برای کمک به ساخت واحدها استفاده کنیم.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/١٠/١٢ تعداد بازدیـد : ٢٢۵ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۴٠  نفر کاربران آنلاین :
۲,۶۸۰,۰۵۸ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان