دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹   |   Mon September 21, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
پوشش سقف تالار همایش‌های قرآنی و بین المللی
مرحله یک تقاطع سردار همدانی آماده آسفالت
پیشرفت محسوس تقاطع شهید همدانی
شتاب در ساخت پارک خلاقیت کودکان
عسگریان رئیس شورا و کاوسی‌امید نایب رئیس
بازدید رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تقاطع شهید همدانی
جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز خلأ قانونی دارد
پیگیری مسائل استان در دیدار با جهانگیری
نصب یادمان یاحسین(ع) در مصلی
پیشرفت 77 درصدی کنارگذر غربی همدان
     آخرین اخبار
فضای شهر رنگ و بوی حماسه به خود می‌گیرد
الزام شهرداری همدان به راه‌اندازی میز خدمت
پروژه‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری شهرداری را معطل نگذارید
بازدید رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تقاطع شهید همدانی
اسدآباد، تویسرکان، رزن، درگزین، فامنین و ملایر در وضعیت قرمز
خدمت‌رسانی به مردم در روزهای تعطیل ادامه دارد
عدم پذیرش نسخه واحد در برنامه راهبردی - عملیاتی شهر و شهرداری
پیشرفت 77 درصدی کنارگذر غربی همدان
پیشرفت محسوس تقاطع شهید همدانی
نصب یادمان یاحسین(ع) در مصلی
شهردار همدان داوطلب افتخاری جمعیت هلال احمر شد
مزاياي فلاسک لکه گير در ترميم آسفالت‌
پیگیری مسائل استان در دیدار با جهانگیری
جای خالی روز پاکبان در تقویم
توقیف 380 تاکسی با تخلف بهداشتی
شتاب در ساخت پارک خلاقیت کودکان
مرحله یک تقاطع سردار همدانی آماده آسفالت
گلایه شهروندان از فراوانی سرعتکاه‌ها در معابر شهر
شناسایی روزانه 30 کرونایی قطعی در استان همدان
عسگریان رئیس شورا و کاوسی‌امید نایب رئیس
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/١٠/١۴ تعداد بازدیـد : ٢٣٠ نسخه چاپی
 
 
 


فرودگاه همدان صاحب هواپیما می‌شود

روزنامه هگمتانه  : 
در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان همدان وعده اختصاص یک فروند هواپیمای دائم به فرودگاه همدان برای پرواز به تهران و برعکس داده شد.

 
 

 

*حاجیبابایی: مدیران اعتبار بیمارستان اکباتان را پیگیری کنند

صبح پنجشنبه نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، در شورای برنامهریزی و توسعه استان همدان با قدردانی از شهرداری همدان برای ایجاد زمینه و تفاهم نامه همکاری با بانک توسعه تعاون جهت نوسازی 1100 دستگاه تاکسی، اظهار کرد: از مدیریت شهری که زمینه اشتغال پایدار شهروندان با یک هزار و 100 تاکسی را فراهم کرده است تشکر میکنیم.

حمیدرضا حاجی بابایی با بیان اینکه 55 میلیارد تومان اعتبار برای آبرسانی به شهر همدان تخصیص یافته است، عنوان کرد: زمانی که وزیر بهداشت همدان بود، قرار شد 50 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل بیمارستان اکباتان اختصاص پیدا کند که خواهشمندیم مدیران این موضوع را هر چه سریعتر پیگیری کنند.

وی با تأکید بر ساخت بیمارستان هزار تختخوابی جامع زنان نیز اظهار کرد: 350 میلیارد تومان اعتبار نیز برای قطار همدان- تهران- سنندج اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه مشاور طرح قطار شهری انتخاب شده است، گفت: امیدواریم برای سال 99، اعتباری برای این طرح بگیریم.

حاجی بابایی به الحاق سه روستا به شهر همدان اشاره و تأکید کرد: باید برای این سه روستا امکانات و زمینههای لازم فراهم شود.

*خجسته: شهر شدن قاسم آباد، مانع ثبت جهانی قنات روستا میشود

دیگر نماینده مردم همدان و فامنین در خانه ملت نیز تصریح کرد: برای الحاق روستای قاسم آباد به شهر نباید عجله کرد، زیرا برای ثبت جهانی قنات قاسم آباد باید این منطقه روستا باشد.

امیر خجسته با اشاره به اینکه در حال حاضر قنات روستای قاسم آباد ثبت ملی شده است، عنوان کرد: این قنات یک قنات بی نظیر در دنیاست که نباید بگذاریم از دست برود.

وی بر تکمیل زیرساختهای گردشگری در استان تأکید کرد و گفت: مدیران استانی باید برای بالابردن جایگاه بودجهای استان چانه زنی کنند.

خجسته در ادامه با اشاره به اینکه فرار مالیاتی باید مدیریت شود، عنوان کرد: فشار روی تولید کننده و بازار به معنای فشار بر مردم است و هزار هزار میلیارد تومان بودجه پنهان داریم که باید مدیریت شود.

خجسته به تکمیل بیمارستان اکباتان همدان و شبکه فاضلاب فامنین تأکید و اظهار کرد: یکی از مواردی که پیگیری میشود آبرسانی از سد قوچم به همدان است.

* استاندار همدان: طرح فراز در ملایر باید تا پایان سال اجرایی شود

استاندار همدان هم با تأکید بر لزوم اجرای سند توسعه سه ساله استان، اظهار کرد: اگر مدیری نتواند سند توسعه سه ساله استان را عملیاتی کند باید از همدان برود.

سید سعید شاهرخی در ادامه به اجرای طرح فراز در ملایراشاره کرد و از رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خواست تا این طرح را تا پایان سال جاری به اتمام برساند.

وی در این باره گفت: اگر تا پایان سال طرح فراز به پایان نرسد با شما و فرماندار منطقه قطع همکاری میکنیم چراکه نمیپذیرم بعد از برنامهریزی و گذشت 10 ماه، بگویید این طرح نیاز به اعتبار دارد.

وی در بخش دیگر سخنان خود به اهمیت برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اشاره و تأکید کرد: در استان همدان روند انتخابات به خوبی پیش میرود و مُر قانون را اعمال میکنیم.

*همدان کمترین رد صلاحیت را درکشور داشت

شاهرخی با اعلام اینکه 25 هزار نفر در استان درگیر برگزاری انتخابات هستند، عنوان کرد: همدان کمترین رد صلاحیت را درکشور داشت.

وی درباره فروش اموال مازاد دولت و امتناع برخی مدیران از این کار بیان کرد: برخی دستگاهها نگاه بخشی به این موضوع داشته و گویی شرایط کنونی کشور را هنوز درک نکردهاند.

*در صورت امتناع مدیران شخصاً به فروش اموال دولت اقدام میکنم

شاهرخی تصریح کرد: این اموال متعلق به دولت بوده و جزو اموال خصوصی ما به شمار نمیآید که بخواهیم از فروش آن سرباز بزنیم، بنابراین اگر مدیری از این کار امتناع کند برابر قانون خودم اقدام به فروش اموال مازاد آن اداره میکنم.

 وی افزود: در بررسیها متوجه شدیم برخی دستگاههای اجرایی مستأجر بوده و برخی املاک مازاد دارند به همین دلیل باوجود مخالفت برخی افراد، برای رفع مشکل این ادارات از مکانهای مازاد دستگاهها استفاده میکنم.

استاندار همدان درباره اسناد تسویه خزانه نیز عنوان کرد: این اسناد در صورتی تعلق میگیرد که بدهیها تا پایان سال 98 قطعی شود پس مدیران اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با تأکید بر لزوم تلاش مدیران برای جذب بودجه سال آینده گفت: ارتباط شما با نمایندگان برای جذب اعتبار  از اهمیت بسیاری برخوردار است چراکه ما 11 پروژه بزرگ در استان داریم که مدیران دستگاههای مربوطه باید آنها را پیگیری کنند.

شاهرخی با اشاره به اینکه بیش از 80 درصد از اعتبارات ملی است، ابراز کرد: بودجه سال آینده وارد صحن مجلس شده است و با توجه به سابقه خوبی که از نمایندگان استان سراغ داریم میدانیم آنها برای ایجاد ردیف و جذب اعتبارات بیشتر تلاش بسیاری میکنند.

استاندار همدان از افتتاح پتروشیمی هگمتانه طی ماههای آینده خبر داد و ابراز کرد: عملیات اجرایی این پروژه نیز بهزودی با حضور مسؤولان کشوری پس از 12 سال آغاز میشود.

وی به رایزنیهای انجامشده در خصوص فعالیت فرودگاه همدان اشاره و بیان کرد: مقرر شد فرودگاه همدان یک فروند هواپیمای دائم داشته باشد که این هواپیما صبح به تهران پرواز دارد و عصر به همدان بر میگردد.

*راهاندازی پرواز همدان- کیش از 20 دی

شاهرخی به راهاندازی پرواز همدان- کیش از 20 دی اشاره کرد و گفت: پرواز همدان- مشهد چهار بار در هفته میشود و اگر شرایط فراهم شود خط پرواز همدان- نجف هم راه میافتد.

*برقراری مسیر پرواز همدان- شیراز - قشم و برعکس در چند ماه آینده

وی تصریح کرد: یک مسیر پرواز همدان- شیراز - قشم و برعکس هم ظرف چند ماه آینده عملیاتی میشود.

وی در مورد الحاق سه روستا به شهر همدان هم اظهار کرد: تمام فرآیند قانونی الحاق سه روستا به شهر طی شده است و دستگاههای اجرایی باید اقدامات لازم را انجام دهند و نزدیک سه میلیارد تومان بودجه برای تکمیل امکانات این روستاها نیاز است.

شاهرخی گفت: باید نگاه توسعهای به این موضوع داشت و محاسنی چون ارزش افزوده، بهبود عبور و مرور و امکانات بهداشتی باید برای مردم این روستاها بازگو شود.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/١٠/١۴ تعداد بازدیـد : ٢٣٠ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۴٨  نفر کاربران آنلاین :
۲,۶۸۰,۱۰۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان