چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹   |   Wed August 5, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
رونمایی از یادمان شهدای پارک مردم
شهرداری؛ سایت‌موزه امام(ره) را تعیین‌تکلیف کند
توسعه عادلانه شهری، زمینه ساز توسعه پایدار در پروژه‌های عمرانی منطقه دو شهرداری
شهردار همدان: با وجود عدم انجام تعهدات دولتی آماده اجرای پروژه‌ایم
استودیو بلدیه در شهرداری همدان راه‌اندازی شد
تدابیری برای جولان موتورسیکلت‌ها در پیاده راه بوعلی
ترمیم و بهسازی محوطه گردشگری گنجنامه
تداوم ضد عفونی معابر و مبلمان شهری توسط شهرداری همدان
منطقه دو همدان پیشگام در توسعه متوازن
طرح‌های عمرانی تا پایان دولت نهایی شود
     آخرین اخبار
نظارت بر انتخابات شوراها از اختیارات مجلس
نظارت بر انتخابات شوراها از اختیارات مجلس
رونمایی از یادمان شهدای پارک مردم
آماده امضا تفاهم‌نامه با جمعیت هلال احمر همدان هستیم
تکریم خبرنگار پاسداشت آگاهی و امید است
مرکز مطالعات همدان از مراکز موفق در کشور
رضایت نماینده سازمان بهداشت جهانی از همدان
پیام شادباش شورای شهر به مناسبت روز خبرنگار
احداث هم‌زمان سالن کسب وکار و ورزشی ولایت در کوی خضر
ترمیم و بهسازی محوطه گردشگری گنجنامه
ادامه جمع‌آوری قلیان از گنجنامه و بلوار ارم
درباره مراسم محرم بیانات رهبر انقلاب فصل‌الخطاب است
بازدید نمایندگان سازمان بهداشت جهانی از بیمارستان‌های همدان
استودیو بلدیه در شهرداری همدان راه‌اندازی شد
منطقه دو همدان پیشگام در توسعه متوازن
تدابیری برای جولان موتورسیکلت‌ها در پیاده راه بوعلی
لغو برخی محدودیت‌ها
ناتوانی میراث از کنترل کارتن به دستان
تداوم ضد عفونی معابر و مبلمان شهری توسط شهرداری همدان
شهردار همدان: با وجود عدم انجام تعهدات دولتی آماده اجرای پروژه‌ایم
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/١٠/٢٢ تعداد بازدیـد : ٣٠۵ نسخه چاپی
 
 
 


رونمایی از سامانه شفافیت مدیریت‌شهری همدان

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
سامانه شفافیت دیروز به طور رسمی در شهرداری همدان راه‌اندازی شد تا از این پس اطلاع دقیق از تمام جزئیات مدیریت شهری اعم از قراردادها، امور مالی و اداری به‌ راحتی در اختیار شهروندان قرار گیرد.

 
 

با راهاندازی این سامانه که صبح دیروز در مرکز همایشهای قرآنی و بین المللی همدان رونمایی شد شهروندان میتوانند برای اطلاع از تمامی جزئیات امور شورا و شهرداری به نشانی اینترنتیshafaf.hamedan.ir  مراجعه کنند.

*گردان: مردم محرم مدیریت شهری هستند

رئیس شورای اسلامی شهر همدان در این جلسه ضمن تشکر از عوامل اجرایی و پیگیر راهاندازی سامانه شفافیت به ویژه حمید بادامی نجات نایب رئیس شورا، افزود: شفافیت به عنوان راهکار مناسب برای پیشگیری از فساد در نهادهای مختلف لازم است و باید پیاده شود که طرح شهاب در این راستا کمک کننده است.

کامران گردان اضافه کرد: با توجه به اینکه اعضای شورا نمایندگان و وکلای مردم در پارلمان شهری هستند سامانه شفافیت ظرفیت نظارت مردم بر عملکرد شورا و شهرداری را فراهم میکند.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: مردم را در اطلاع از امور مدیریت شهری محرم میدانیم و آنها حق دارند از جزییات امور شورا و شهرداری مطلع شوند.

وی الکترونیکی کردن رأیگیری شورا را از جمله اقدامات در امر شفافسازی برشمرد و یادآور شد: تحقق شعار شفافیت به معنای واقعی از مهمترین دستاوردهای شورای پنجم است.

کامران گردان افزود: سامانه شفافیت در واقع با هدف پیشگیری از فساد است و هیچ پنهان کاری با مردم نداریم.

وی بیان کرد: علاوه بر این طرح، مردم برای در جریان قرار گرفتن مصوبهها میتوانند در صحن شورا حضور یابند.

گردان خاطرنشان کرد: شفافیت مالی در دوره پنجم شورای اسلامی شهر همدان با بهره گیری از نرم افزاری مالی مورد اجرا قرار گرفت و هم اینک با صرف چندین میلیارد زیرساختها اصلاح شده است.

وی افزود: 640 هزار نفر جمعیت همدان براحتی میتوانند با ورود به این سامانه، از تمامی اطلاعات مطلع شوند.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان یادآور شد: راهاندازی این سامانه از هرگونه فساد و ویژه خواری جلوگیری و نقشهها و طرحهای تفصیلی شهرداری را برای دید شهروندان مشخص میکند و تمامی مساحت، سال ساخت و اطلاعات املاک را ارایه میدهد.

گردان سامانه شفافیت را دفاع از منافع مردم و برچیده شدن واسطهها برشمرد و گفت: مردم حق دارند از همه جزییات با خبر شوند.

گردان با اشاره به علنی بودن جلسات صحن شورای اسلامی شهر همدان یادآور شد: قرارگرفتن آرای اعضای شورا در معرض دید مردم از طریق سامانه شفافیت و وبگاه شورا به صورت برخط و رأی گیری الکترونیکی و قابل رصد بودن، از دیگر اقدامات طرح شهاب بود که سالهای اخیر اجرایی شد.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه طرح شهاب با شاخصههای مشخصی راهاندازی شد افزود: پخش زنده جلسات شورا و درج مکتوب خلاصه جلسات در وبگاه و سامانه، حضور و غیاب برخط شورا، اعلام آرای صحن، برنامههای جلسات شورا، امکان حضور شهروندان در جلسات شورا و شفافیت مالی از شاخصههای تعیین شده طرح شهاب است.

*مولوی: دانستن حق مردم است

رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان هم با اشاره به اینکه شعار اعضای شورای پنجم این است که دانستن حق مردم است گفت: گردش آزاد اطلاعات، جلوگیری از حلقه بسته فساد و ویژه خواری و ایجاد اعتماد شهروندان به سازمانها از ویژگیهای طرح شهاب است.

ابراهیم مولوی اضافه کرد: نظرسنجی و بهره گیری از نظرات شهروندان در اجرای طرحها و تدوین طرح تفصیلی از دیگر مزایای طرح شهاب است.

وی با اشاره به صدور پروانههای ساختمانی و آگاهی مردم از وضعیت ملک و املاک خود افزود: وجود فضای مجازی و فضای رسانهای زمینه شفافیت و آگاهی مردم را فراهم کرده و باید از این ظرفیت استفاده کرد.

مولوی با اشاره به اینکه در کشورهای توسعه یافته بیشتر طرحها و پروژهها با نظرسنجی از مردم صورت میپذیرد، اظهار کرد: متأسفانه بعد از چندین سال ما هنوز نتوانستیم اسناد طرح تفصیلی را در معرض دید عموم گذاشته و نظرات آنها را جویا باشیم.

وی اضافه کرد: عدم شفافیت، زمینه فساد و سوء استفاده را در نهادها فراهم میکند و همانگونه که مردم از اعضای شورا به عنوان نمایندگان خود در پارلمان محلی انتظار دفاع از منافع شان را دارند این شفافیت در شورای پنجم رخ داده و سامانه شفافیت با عنوان طرحشهاب راهاندازی شد.

*بادامی نجات: سامانه شفافیت نسخه شفابخش مدیریت شهری

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز در آیین رونمایی از این سامانه گفت: سامانه شفافیت نه تنها سامانه نرم افزاری شهرداری در تمامی بخشها را به روزرسانی میکند بلکه از هرگونه فساد در مدیریت شهری نیز جلوگیری میکند.

حمید بادامی نجات افزود: شهرداریها به لحاظ ارتباط نزدیک با مسائل روزمره مردم و همچنین حجم بالای فعالیت و ورود به طرحهای کلان مالی و اقتصادی، جزو نهادهای دارای خطر پذیری بالای فساد هستند و این سامانه نسخه شفابخش مدیریت شهری در تحقق شهر الکترونیک است.

وی اضافه کرد: یکی از کارآمدترین روشها برای مقابله با فساد در مدیریت شهری و احیا و ارتقای سطح اعتماد متقابل مردم و شهرداری، قرار دادن شهرداری در اتاق شیشهای از طریق ابزارهای شفافیت است.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان اظهار کرد: شوراهای شهر به عنوان نهاد سیاستگذار و ناظر و شهرداریها در مقام مجری، هر کدام در شفافیت برای قانون گذاری و فرآیندها و پاسخ گویی به اقدامات و سیاست های خود وظایفی بر عهده دارند.

وی گفت: شورای اسلامی شهر و شهرداری همدان بر اساس قوانین باید تمامی امور اداری مدیریت شهری را به منظور عملیاتی شدن قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات از طریق سامانه جامع شفافیت شهرداری در اختیار مردم قرار دهند.

بادامی نجات با تشریح بخشهای مختلف در این سامانه خاطرنشان کرد: شورای اسلامی شهر همدان نیز باید گردش کار بررسی طرحها و لوایح واصله، متن تمامی طرحها و لوایح به رأی گذاشته شده در شورا اعم از مصوب یا رد شده و همچنین خلاصه مذاکره جلسههای علنی و بودجه سالانه خود را برای اطلاع عموم شهروندان منتشر کند.

وی مشخصات مدیران و کارکنان شورا و شهرداری، بودجه سالانه شهرداری و آخرین گزارش تفریغ آن، اهداف، وظایف، سیاست ها، خط مشی ها و ساختار شهرداری، ساز و کارهای شکایات شهروندان از تصمیمات یا اقدامات شهرداری، انواع اطلاعاتی که در شهرداری همدان نگهداری میشود و آیین دسترسی به آنها را از بخشهای منتشر شده در این سامانه برشمرد.

بادامی نجات افزود: اختیارات و وظایف مأموران ارشد شهرداری و سازوکارها یا آیین نامههایی که به وسیله آنها اشخاص حقیقی، حقوقی و سازمانهای غیردولتی می‌‌توانند در اجرای اختیارات شهرداری همدان مشارکت داشته یا به نحو دیگری مؤثر واقع شوند از جمله مباحثی است که شهرداری در این سامانه باید اطلاع رسانی کند.

*صوفی: انتشار 400 هزار پرونده در سامانه

شهردار همدان نیز با اشاره به اهمیت راهاندازی سامانه شفافیت گفت: 400 هزار پرونده در دو حوزه نوسازی و شهرسازی در این سامانه بارگذاری و به راحتی در مقابل دیدگان صاحبان آن قرار میگیرد.

عباس صوفی هدف از راهاندازی سامانه شفاف سازی را دسترسی مردم برای پیگیری پروندههای مرتبط با شهرداری دانست و گفت: این سامانه تردد شهروندان به بخشهای مدیریتی شهری را کاهش میدهد و مردم به راحتی میتوانند از طریق این سامانه، پاسخ سؤالهای خود را دریافت کنند.

وی بیان کرد: میلیاردها تومان برای راهاندازی نرم افزارهای الکترونیکی شهرداری هزینه شده و انقلاب بزرگی را در تحقق شهر الکترونیک ایجاد کرده ایم.

به نقل از ایرنا، صوفی اضافه کرد: شفاف سازی تمامی امور مدیریت شهری از سیاستهای اصلی شهرداری همدان است و این سامانه پاسخ سؤال بسیاری از شهروندان را خواهد داد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/١٠/٢٢ تعداد بازدیـد : ٣٠۵ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١١٨  نفر کاربران آنلاین :
۲,۶۳۰,۹۷۴ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان