دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹   |   Mon September 21, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
پوشش سقف تالار همایش‌های قرآنی و بین المللی
مرحله یک تقاطع سردار همدانی آماده آسفالت
پیشرفت محسوس تقاطع شهید همدانی
شتاب در ساخت پارک خلاقیت کودکان
عسگریان رئیس شورا و کاوسی‌امید نایب رئیس
بازدید رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تقاطع شهید همدانی
جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز خلأ قانونی دارد
پیگیری مسائل استان در دیدار با جهانگیری
نصب یادمان یاحسین(ع) در مصلی
پیشرفت 77 درصدی کنارگذر غربی همدان
     آخرین اخبار
فضای شهر رنگ و بوی حماسه به خود می‌گیرد
الزام شهرداری همدان به راه‌اندازی میز خدمت
پروژه‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری شهرداری را معطل نگذارید
بازدید رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تقاطع شهید همدانی
اسدآباد، تویسرکان، رزن، درگزین، فامنین و ملایر در وضعیت قرمز
خدمت‌رسانی به مردم در روزهای تعطیل ادامه دارد
عدم پذیرش نسخه واحد در برنامه راهبردی - عملیاتی شهر و شهرداری
پیشرفت 77 درصدی کنارگذر غربی همدان
پیشرفت محسوس تقاطع شهید همدانی
نصب یادمان یاحسین(ع) در مصلی
شهردار همدان داوطلب افتخاری جمعیت هلال احمر شد
مزاياي فلاسک لکه گير در ترميم آسفالت‌
پیگیری مسائل استان در دیدار با جهانگیری
جای خالی روز پاکبان در تقویم
توقیف 380 تاکسی با تخلف بهداشتی
شتاب در ساخت پارک خلاقیت کودکان
مرحله یک تقاطع سردار همدانی آماده آسفالت
گلایه شهروندان از فراوانی سرعتکاه‌ها در معابر شهر
شناسایی روزانه 30 کرونایی قطعی در استان همدان
عسگریان رئیس شورا و کاوسی‌امید نایب رئیس
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/١١/١٣ تعداد بازدیـد : ١۵٠ نسخه چاپی
 
 
 

استاندار همدان در نشست خبری مطرح کرد:
پیگیری حل مشکلات زیرساختی شهرک‌های صنعتی

روزنامه هگمتانه  : 
استاندار همدان از تلاش برای راه‌اندازی پرواز همدان- استانبول در نوروز خبر داد.

 
 

سید سعید شاهرخی صبح دیروز به مناسبت دهه فجر در نشست خبری، گفت: در دهه فجر امسال 590 پروژه با اعتبار یک هزار میلیارد تومان و با اشتغالزایی یک هزار و 175 نفر کلنگزنی یا افتتاح میشود.

وی با اشاره به اینکه حوزه عمرانی با 505 پروژه و اعتبار 440 میلیارد تومان بیشترین پروژههای امسال دهه فجر را دارد، گفت: 85 پروژه در حوزه اقتصادی با 4هزار و 988 میلیارد تومان اعتبار وجود دارد.

استاندار با بیان اینکه از تعداد پروژههای حوزه عمرانی 365 پروژه افتتاح میشود و 120 پروژه جدید است، عنوان کرد: در حوزه اقتصادی نیز 84 پروژه افتتاح میشود و یک پروژه جدید است که کلنگزنی میشود.

شاهرخی با اشاره به اینکه در انتخابات امسال مجلس شورای اسلامی 439 نفر ثبتنام کردند، گفت: 44 نفر تا قبل از مرحله رسیدگی به پروندهها انصراف دادند.

وی با بیان اینکه از 395 نفر باقی مانده، 376 نفر توسط هیأتهای اجرایی که از معتمدان بودند معادل 95.2 درصد تأیید شدند، اظهار کرد: در مرحله دوم هیأتهای نظارت 141 نفر معادل 35.6 درصد را رد صلاحیت کردند.

شاهرخی با اشاره به اینکه در مجموع افراد رد صلاحیت شده 127 نفر و عدم احراز صلاحیت شدگان 117 نفر بودند، گفت: این تعداد معادل 61.8 درصد افراد است که هماکنون منتظر اعلام نظر نهایی شورای نگهبان درباره افراد هستیم.

*تبلیغات انتخابات از 24 بهمن آغاز میشود

استاندار با اشاره به اینکه بعد از اعلام نهایی، داوطلبان میتوانند تبلیغات خود را از 24 بهمن ماه آغاز کنند، اظهار کرد: ما به عنوان یک مسؤول دولتی در انتخابات باید بیطرف باشیم زیرا بدترین معاملهای است که کسی برای دنیای دیگر آخرت خود را بفروشد.

*من نیازی به هیچ نمایندهای ندارم

وی با بیان اینکه طرفدار هیچ نمایندهای نیستم، عنوان کرد: من نیازی به هیچ نمایندهای ندارم و تنها زمانی نیاز خواهم داشت که پای مردم و مطالبات و نیازهای آنان در میان باشد.

شاهرخی با اشاره به اینکه امیدوارم در 2 اسفندماه شاهد حضور پرشکوه مردم در پای صندوقهای رأی باشیم به سخنان اخیر رئیس جمهور مبنی بر حضور افراد مختلف با گرایشهای مختلف در انتخابات اشاره و بیان کرد: رئیس جمهور تأکیدات فراوانی مبنی بر حضور حداکثری مردم در انتخابات و در پاسخ به فشار حداکثری دشمنان دارد و این مهم زمانی اتفاق میافتد که افراد با سلایق، قومیتها و اقشار مختلف در انتخابات حضور داشته باشند تا انتخابکننده آنان نیز حضور داشته و انتخابات رقابتی باشد.

*به طور جدی پیگیر حل مشکلات زیرساختی شهرکهای صنعتی هستیم

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار هگمتانه در زمینه مشکل برق برخی شهرکهای صنعتی استان عنوان کرد: استان به طور جدی پیگیر حل مشکلات زیرساختی شهرکهای صنعتی است و مدیریت جدید نیز تاکنون اقدامات خوبی در این زمینه انجام داده است.

استاندار با اشاره به اینکه همدان رتبه نخست واگذاری پروژهها را در کشور دارد، گفت: 26 درصد واگذاریها در کشور مربوط به استان است.

شاهرخی با بیان اینکه تاکنون بیش از 500 پروژه به بخش خصوصی واگذار شده است، اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون 70 پروژه واگذار شده است.

وی با بیان اینکه 2 هزار و 44 پروژه در استان وجود دارد، گفت: ارزش تقریبی پروژههایی که دولت در استان انجام داده است 6 هزار میلیارد تومان است.

* 44 واحد تولیدی به کار بازگردانده شد

وی با بیان اینکه این پروژهها در حالی در استان تعریف شده که کشور در شرایط تحریم به سر میبرد، عنوان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 44 واحد به کار بازگردانده شدهاند.

استاندار همدان با اشاره به اینکه با همکاری نمایندگان استان، 84 پروژه ملی که پیوست بودجه دارد در استان تعریف شده است، گفت: اقدامات بزرگی در استان انجام شده که در شهر همدان تنها 41 پروژه کددار وجود دارد.

*چهار بانده کردن مسیر بهار- علیصدر را در برنامه داریم

وی با بیان اینکه چهار بانده کردن مسیر بهار- علیصدر را در برنامه داریم، گفت: اجرای محور بهار- لالجین نیز در دستور کار است که طبق طرح آن یک مسیر تفریحی با جانمایی ییلاقی ایجاد میشود.

*6 مدیر استان تجلیل میشوند و 6 مدیر کارت زرد میگیرند

شاهرخی با اشاره به اینکه در صدد هستیم 6 مدیر استانی که بهترین اقدامات و فعالیت را داشتهاند مورد تشویق قرار دهیم، عنوان کرد: به 6 مدیر نیز کارت زرد خواهیم داد.

وی با بیان اینکه مدیران استان باید خطرپذیر باشند، عنوان کرد: 6 نفر از مدیران که جا ماندهاند را بنا به توصیه معاونان تا عید امسال فرصت دادهایم که خود را برسانند که اگر موفق شوند در استان خواهند ماند وگرنه بعد از عید باید از جایگاه مدیریت خارج شوند.

وی با اشاره به اینکه سند اطلاعرسانی استان تنظیم شده است، گفت: در این سند رابطه مدیران اجرایی با رسانهها بیان شده و تکلیف مدیران و رسانهها به صورت روشن مشخص شده است.

*دستگاهها نیازمند شوک برای اجرای سند اطلاعرسانی استان

وی با بیان اینکه میزان اجرای این سند یکی از موارد سنجش مدیران است، اظهار کرد: به نظر میرسد باید یک شوک به دستگاهها وارد کنیم تا همه آنان این سند را اجرا کنند.

*وزیر اقتصاد و ورزش و جوانان به همدان میآیند

شاهرخی با بیان اینکه کمتر هفتهای است که استان میزبان یک وزیر یا مسؤول کشوری نباشد یا کمتر دوشنبهای است که ما با وزیری جلسه نداشته باشیم، گفت: پنجشنبه وزیر اقتصاد، چهارشنبه یا شنبه نیز وزیر ورزش و جوانان و از 20 بهمن به بعد هم مونسان وزیر میراث فرهنگی به استان خواهند آمد.

*مشکل 10 ساله کارخانه کیوان

وی درباره مشکل کارخانه کیوان نیز گفت: این کارخانه مشکل 10 ساله دارد و حتی مدیر آن نیز رفته و توسط مدیریت داخلی اداره میشود.

*خیلی وضعیت استان را بد جلوه ندهید

استاندار با بیان اینکه خیلی وضعیت استان را بد جلوه ندهید، عنوان کرد: تمام تلاش خود را در راستای توسعه استان به کار خواهیم بست.

وی با بیان اینکه کشور در رابطه با ویروس کرونا در آمادهباش قرار دارد، گفت: اقدامات مؤثری در این زمینه انجام شده و لازم نیست نگران حرفهای ژورنالیستی باشید که اگر گردشگران بیایند آلوده میشویم باید بدانید که نظام حفاظتی قوی در کشور وجود دارد و اجازه ورود فرد آلوده را به کشور نمیدهیم.

وی با بیان اینکه فرودگاه همدان از فرودگاههای خوب کشور است، عنوان کرد: علیرغم محدودیتها، پرواز حجاج از این فرودگاه انجام شد.

*وعده پرواز همدان- استانبول در نوروز

شاهرخی افزود: در صدد هستیم پرواز همدان-شیراز-قشم، همدان-تهران را در استان راهاندازی کنیم و در صورت مهیا بودن شرایط در عید امسال نیز پرواز همدان- استانبول را داشته باشیم.

استاندار همدان با بیان اینکه دهه فجر و انقلاب اسلامی برگ زرینی از تاریخ کشور به شمار میآید، گفت: اگر به گذشته بازگردیم فراز و نشیبهای بسیاری در کشور وجود داشته اما انقلاب اسلامی احیای ارزشهای اسلامی و استقلال هویت ما بود.

شاهرخی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی با شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی استبداد را از کشور دور کرد، عنوان کرد: استکبار و در رأس آن آمریکا هیچگاه نتوانسته این حرکت مردم سالاری را متوقف کند.

*اصلیترین سرمایه نظام، مردم همیشه در صحنه هستند

وی با اشاره به اینکه رهبری قدرتمند و حضور یکپارچه مردم باعث حفظ انقلاب اسلامی علیرغم وجود مشکلات بسیاری شده است، اظهار کرد: اصلیترین سرمایه نظام، مردم همیشه در صحنه هستند.

استاندار همدان با بیان اینکه مردم برای انقلاب فداکاری و از خودگذشتگی بسیار کردند، گفت: آنان در مقابل رژیم تا دندان مسلح پهلوی، گروهکهای منافق، صدام حسین و مشکلات و تحریمها ایستادگی کردند، این امر نشاندهنده پیوند عمیق مردم با ارزشهای انقلاب است.

شاهرخی با بیان اینکه علیرغم فشار حداکثری و ایجاد شرایط سخت برای مردم نظام اسلامی از هم گسیخته نشد، گفت: این ایستادگی مردم تمامی تصورات و محاسبات دشمنان را برهم ریخت.

وی با اشاره به اینکه مردم همدان همیشه در همه شرایط و صحنههای انقلاب حضور یافتند، اظهار کرد: نمونه آن سوگواری تاریخی برای بدرقه شهید قاسم سلیمانی بود.

*خود را مکلف به خدمت صادقانه به مردم میدانیم

شاهرخی با بیان اینکه این حضور مردم مسؤولیتهای ما را سنگینتر میکند، گفت: ما خود را مکلف میدانیم که به مردم صادقانه خدمترسانی کنیم.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/١١/١٣ تعداد بازدیـد : ١۵٠ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣۶  نفر کاربران آنلاین :
۲,۶۸۰,۰۲۹ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان