دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹   |   Mon September 21, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
پوشش سقف تالار همایش‌های قرآنی و بین المللی
مرحله یک تقاطع سردار همدانی آماده آسفالت
پیشرفت محسوس تقاطع شهید همدانی
شتاب در ساخت پارک خلاقیت کودکان
عسگریان رئیس شورا و کاوسی‌امید نایب رئیس
بازدید رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تقاطع شهید همدانی
جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز خلأ قانونی دارد
پیگیری مسائل استان در دیدار با جهانگیری
نصب یادمان یاحسین(ع) در مصلی
پیشرفت 77 درصدی کنارگذر غربی همدان
     آخرین اخبار
فضای شهر رنگ و بوی حماسه به خود می‌گیرد
الزام شهرداری همدان به راه‌اندازی میز خدمت
پروژه‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری شهرداری را معطل نگذارید
بازدید رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تقاطع شهید همدانی
اسدآباد، تویسرکان، رزن، درگزین، فامنین و ملایر در وضعیت قرمز
خدمت‌رسانی به مردم در روزهای تعطیل ادامه دارد
عدم پذیرش نسخه واحد در برنامه راهبردی - عملیاتی شهر و شهرداری
پیشرفت 77 درصدی کنارگذر غربی همدان
پیشرفت محسوس تقاطع شهید همدانی
نصب یادمان یاحسین(ع) در مصلی
شهردار همدان داوطلب افتخاری جمعیت هلال احمر شد
مزاياي فلاسک لکه گير در ترميم آسفالت‌
پیگیری مسائل استان در دیدار با جهانگیری
جای خالی روز پاکبان در تقویم
توقیف 380 تاکسی با تخلف بهداشتی
شتاب در ساخت پارک خلاقیت کودکان
مرحله یک تقاطع سردار همدانی آماده آسفالت
گلایه شهروندان از فراوانی سرعتکاه‌ها در معابر شهر
شناسایی روزانه 30 کرونایی قطعی در استان همدان
عسگریان رئیس شورا و کاوسی‌امید نایب رئیس
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/١١/٢٠ تعداد بازدیـد : ١٢٣ نسخه چاپی
 
 
 

مدیر منطقه 2 شهرداری همدان خبر داد:
اجرای چندین پروژه شاخص و تأثیرگذار در منطقه دو

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
مدیر منطقه 2 شهرداری همدان از اجرای چندین پروژه شاخص و تأثیرگذار در این منطقه خبر داد و به تشریح این اقدامات پرداخت.

 
 

حامد جلیلوند، مدیر منطقه دو شهرداری همدان در ابتدا ضمن تسلیت و گرامی داشت یاد و خاطره شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهدای حادثه سقوط هواپیمایی با گرامی داشت ایام ا... دهه فجر گفت: نظر به توان کاری و ظرفیتهای موجود در منطقه علیرغم برودت هوا در فصل سرما و مشکلاتی در همین راستا پروژههای عمرانی و خدماتی که در دستور کار شهرداری این منطقه قرار گرفته همچنان با رعایت اصول فنی در حال اجراست که خادمان مردم در شهرداری با شور و شوق خدمت در فصل زیبای زمستان نیز اهتمام ورزیدند تا تمامی این پروژهها را با سرعت و دقت و در عین حساسیت با نظارت مستقیم مهندسان فنی عمرانی منطقه به اتمام برسانند.

جلیلوند در ادامه افزود: هم اکنون منطقه 2 شهرداری چندین پروژه مهم و تأثیر گذار از جمله احداث پارکینگ طبقاتی آقاجانی بیگ، هدایت آبهای سطحی تقاطع رسالت،جدولگذاری و پیاده رو سازی به صورت گسترده،ساماندهی مصلی و دیوار چینی، احیای قناتهای سطح منطقه و... را در دست اجرا دارد و حتی برودت هوا نیز نمیتواند در راستای همت تلاشگران این منطقه برای رسیدن به اهدافشان مانع ایجاد کند.

وی با بیان اینکه شهرداری منطقه دو پروژههای متعددی را برای رفاه حال شهروندان منطقه در دست اقدام دارد، اظهار کرد: اجرای پروژههای متعدد نیازمند بودجه و اعتبار ات لازم است و تا هنگامی که اعتبارات مورد نیاز تأمین نشود نمیتوان عملیات اجرایی را آغاز کرد.

وی افزود: شهرداری منطقه دو خود را موظف به پاسخگویی و تأمین نیازها و رضایتمندی شهروندان میداند و در راستای تأمین خواستههای شهروندان تمام تلاش خود را معطوف کرده است که با توجه به ارزیابی عملکردها میتوان گفت وضعیت عمرانی مطلوبی با شتاب بیشتر نسبت به سالهای قبل در این منطقه شاهد هستیم و عملکرد ارائه شده سال جاری در شواری اسلامی شهر مورد تحسین و تقدیر رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر همدان قرار گرفت.

مدیر منطقه دو با اشاره به فعالیتهای مهم جاری مجموعه خود ابراز داشت: آنچه روزی به عنوان رویا در اذهان و خواست شهروندان همدانی تداعی شده بود امروز با عزم و اراده جدی شورای اسلامی شهر و شهردار همدان و مجموعه شهرداری به واقعیت تبدیل شده و انجام میگیرد.

*باغ گلها احیای همدان به عنوان شهر اطلسیهاست

جلیلوند به پروژههای در دست اقدام اشاره کرد و افزود: باغ گلها از پروژههای مهم این منطقه است که یکی از پارکهای تخصصی در دست اقدام است که باغی بزرگ در قالب پارک محلهای محسوب میشود و از این نظر که همدان به عنوان شهر اطلسیها مشهور است باغ گلها احیای همدان به عنوان شهر اطلسیها است که البته باغی محصور و آموزشی است تا ضمن برگزاری نمایشگاههای هفتگی گل و گیاه امکان مراقبت از گلها فراهم میشود که انشاا.. در آینده نزدیک قابل بهره برداری است.

مدیر منطقه دو هدایت آبهای سطحی بلوار شهید مطهری را از دیگر پروژههای مهم منطقه دو دانست و افزود: با هدف جمع آوری و هدایت آبهای سطحی و پیشگیری از مشکلات آبگرفتگی در زمان بارش طرح لوله گذاری و دفع آبهای سطحی در حال اجراست.

وی اعتبار عمرانی این پروژه را 100 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: 2 هزار و 500 متر لوله گذاری در خیابانهای اطراف میدان رسالت و بلوار شهید چمران در حال انجام است که از طریق آن آبهای سطحی به سمت رودخانه پشت پمپ بنزین فروغ هدایت میشود.

*آغاز اجرای عملیاتی طرح عمرانی پیاده روسازی در منطقه2

مدیر منطقه دو در ادامه از آغاز اجرای عملیاتی طرح عمرانی پیاده روسازی به صورت گسترده در سطح منطقه خبر داد و افزود: پیاده روهای استاندارد که قابلیت پیاده روی مطمئن برای شهروندان را داشته باشند میتواند باعث ایجاد بسیاری از تعاملات مثبت بین شهروندان شود از آنجایی که تأمین امنیت شهروندان هنگام عبور و مرور از معابر یکی از مهمترین وظایف شهرداریها محسوب میشود در راستای بهسازی و استاندارد سازی پیاده روها در حفظ امنیت و آرامش شهروندان به ویژه معلولان، جانبازان، سالمندان و نابینایان تلاش میشود و به همین دلیل بازسازی و ساخت پیاده روها از جمله فعالیتهای مستمر در دستور کار شهرداری منطقه 2 است.

مدیر منطقه دو وسعت پیاده رو سازی را 20000 مترمربع با اعتباری بالغ بر 81 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: پیاده رو سازی خیابان گلزار، بلوار شهید عباس دوران، بلوار شهید صدر، بلوار شهید رنجبران، خیابان فرهنگ و.... از جمله پروژههایی است که عملیات عمرانی در قالب خاکبرداری،زیرسازی، جدولگذاری، مناسب سازی فضای باغچههای طول پیاده رو و نصب جالیز جدید اجرا میشود.

مدیر شهرداری منطقه دو در ادامه ضمن بیان پیشرفت چشمگیر پروژههای عمرانی خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین انتظارات شهروندان تسطیح و آسفالت معابر عمومی در سطح منطقه بود که تا کنون بخش عمدهای بحمدالله با تلاش همکاران به صورت شبانه روزی انجام شده و هنوز ادامه دارد.

جلیلوند از اجرای عملیات آسفالتریزی و لکه گیری بیش از24000 تن در سطح منطقه 2 خبر داد و افزود: با توجه به وضعیت نا مناسب قسمتهایی از آسفالت کوچهها و خیابانها سطح منطقه، اجرای عملیات روکش آسفالت معابر به صورت ویژه در سطح منطقه 2 در حال انجام است.

وی افزود: شهروندان در مراجعه به شهرداری درخواست انجام ترمیم ولکه گیری آسفالت کوچهها و معابر شهری منطقه را دارند که در این خصوص واحد فنی مهندسی این منطقه به صورت مداوم اجرای آسفالت توسط فینیشر و گروه ویژه دستی را در دستور کار دارد که طبق بازدید کارشناسان فنی مهندسی منطقه اولویت بندی لازم جهت آسفالتریزی صورت میگیرد و در این راستا حجم بسیار زیادی آسفالت در معابر اصلی و فرعی از جمله کوچه مشکی، کوچههای رفاه،تعاون و خیابان شهید نوژه در کوی شهید بهشتی، بلوار شهید مدنی، 18 متری میلاد، بلوار شهید مطهری و... پخش و اجرا شده است.

جلیلوند هدف از این اقدامات را بهسازی و زیبا سازی محیط، بهبود تردد خودروها، ایمنی تردد و رسیدن به استانداردهای مطلوب شهری دانست و گفت: منطقه 2شهرداری با جدیت مسؤولان اجرایی با همکاری سازمان عمران با اقداماتی بی سابقه با حجم عملیاتی بالا توانسته است خدمات شایستهای در 5 ماهه اول سال جاری در بخش آسفالت به شهروندان ارائه کند و امیدواریم باپیگیری ویژه بتوانیم خدمات ارزندهای را جهت رفاه شهروندان به سرانجام برسانیم.

وی همچنین از عملیات گسترده پیاده رو سازی، جدولگذاری و ایجاد نهری در سطح منطقه خبر داد و افزود: با توجه به اهمیت و ضرورت نگاه به مسائل عمرانی شهر و مدیریت شهری سطح این منطقه با هدف ساماندهی معابر و همچنین زیبا سازی فضای شهری و مناسب سازی جداول خیابانهای سطح منطقه این پروژه در دستور کار قرار داده شد.

*اجرای بیش از 8 هزار و 500 متر طول عملیات جدولگذاری

جلیلوند با اعلام اینکه این اقدامات باعث تحولات ساختاری مثبتی خواهد شد افزود: در همین راستا بیش از 8 هزار و 500 متر طول عملیات جدولگذاری با اعتباری بالغ بر10 میلیارد ریال را در سطح منطقه شاهد هستیم که از جمله پروژهها میتوان به جدولگذاری و ایجاد خیابان ارغوان در کوی شهید بهشتی، خیابان ذوالفقار، خیابان بوعلی و... اشاره کرد که شاهد اجرای عملیات عمرانی هستیم.

*پارکینگ طبقاتی آقاجانی بیگ با ظرفیت 531 خودرو در حال ساخت

مدیر منطقه دو ظرفیت پارکینگ طبقاتی آقاجانی بیگ را 531 خودرو عنوان کرد و افزود: این پروژه در 8 طبقه در حال احداث است که با تلاش همکاران در شهرداری در پی آن هستیم که در کوتاهترین زمان به بهره برداری برسانیم.

وی در ادامه به برخی از پروژههای اجرا شده نیز اشاره کرد و گفت: ساخت پارک محلهای کوی محمدیه جدولگذاری، پیاده روسازی، حفر چاه و لایروبی قنوات، احداث کانال و هدایت آبهای سطحی و زیر سازی معابر، اصلاح هندسی، تهیه و اجرای سامانه آبیاری مکانیزه جهت فضای سبز منطقه، خرید و نصب وسایل بازی کودکان و اجرای نصب کفپوش گرانولی جهت ایمن سازی محوطه بازی کودکان در پارکهای سطح منطقه، احداث پارکهای جدید، بازسازی پارکهای سطح منطقه، اجرای روشنایی پارکهای سطح منطقه، پیاده راه سازی، تجهیز بازسازی پلهای عابر پیاده از جمله پروژههایی است که به اتمام رسیده اند.

جلیلوند از آماده سازی، انتشار و توزیع فیش عوارض نوسازی به منظور اجرای قانون نوسازی و عمران شهری در این منطقه خبرداد و افزود: بخش قابل توجهی از فعالیتهای عمرانی، اجتماعی، ترافیکی و خدماتی شهر از طریق دریافت این عوارض به وسیله شهروندان محترم انجام میگیرد که امید است با همکاری و همیاری شهروندان این منطقه در پرداخت به موقع عوارض نوسازی، ضمن برخورداری از 30 درصد تخفیف پرداخت اینترنتی در عوارض مذکور، شاهد رونق فعالیتهای شهرداری در توسعه و آبادانی شهر باشیم.

دیگر حوزه کاری شهرداری منطقه دو که جلیلوند در خصوص عملکرد آن بخش به ارائه توضیحاتی پرداخت، امور شهری منطقه بود که وی خاطرنشان کرد: روزانه به طور متوسط یکصد تن زباله از سطح منطقه جمع آوری و حمل میگردد که طی شش ماه به میزان تقریبی 100/17 تن جمع آوری و به محل دفن بهداشتی حمل شده است.

جلیلوند نقش مشارکت عمومی شهروندان را در اجرایی شدن اهداف منجر به خدمت بی بدیل دانست و افزود: به موازات عملیات عمرانی در سطح منطقه به فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی هم توجه ویژهای هست و در این راستا چند مورد جلسه با شوراهای اجتماعی محلات برگزار و جشنهای محلی و مسابقات خانوادگی تا قبل از شروع محرم برنامهریزی و اجرایی شد.

مدیر منطقه دو اذعان داشت: مشارکت جویی مردم منطقه دو شایسته تقدیر و احترام است که تمام تلاش همکارانم در اداره منطقه دو معطوف به مهیا کردن زمینه زندگی ایده آل شهری برای شهروندان خوب همدانی است.

وی با اعلام اینکه شهرداری یک نهاد بسیار مهم و تأثیرگذار در اداره شهر است و وظیفه شهرداری تنها یک وظیفه خدماتی و عمرانی نیست بلکه شهرداری یک نهاد اثرگذار است که تمام فرایندها و تعاملات اجتماعی یک شهر را در بر میگیرد افزود: شهرداری منطقه دو با آگاهی از این امر علاوه بر اجرای پروژههای مهم عمرانی در زمینههای فرهنگی نیز فعالیت چشمگیری داشته است.

جلیلوند افزود: شهرداری منطقه دو در اجرای مراسم ملی و مذهبی و برنامههای فرهنگی از جمله: برگزاری دعای عرفه، ایام فاطمیه، ایام نوروز، بزرگداشت ارتحال امام خمینی ( ره ) و ایام شعبانیه، آذین بندی نماز عید فطر و فعالیتهای دیگر به میزان قابل توجهی حضور داشته و به ویژه با نهادها، افراد و گروههای مختلف در این زمینهها مشارکت داشته است و دیگر فعالیتهای این حوزه تهیه و ارسال خبر و گزارشهای خبری، تعامل با رسانهها در موارد متعدد، تهیه و ذخیرهسازی فیلم و صدا، عکس از اخبار منعکسشده، بهره گیری از فناوریهای آیتی در جهت پیشبرد فعالیتهای این واحد و... در زمره اقدامات منطقه 2 شهرداری بوده که قابل اشاره است.

جلیلوند در پایان اعلام کرد: با توجه به روزهای پایانی سال، ادارات شهرداری منطقه 2 با هدف ارج نهادن و تکریم ارباب رجوع در ایام هفته به استثنای روزهای پنجشنبه و روزهای تعطیل بعد از ظهرها از ساعت 14 الی 16 اقدام به ارائه خدمات مینمایند.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/١١/٢٠ تعداد بازدیـد : ١٢٣ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣٨  نفر کاربران آنلاین :
۲,۶۸۰,۰۷۳ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان