دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹   |   Mon September 21, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
پوشش سقف تالار همایش‌های قرآنی و بین المللی
مرحله یک تقاطع سردار همدانی آماده آسفالت
پیشرفت محسوس تقاطع شهید همدانی
شتاب در ساخت پارک خلاقیت کودکان
عسگریان رئیس شورا و کاوسی‌امید نایب رئیس
بازدید رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تقاطع شهید همدانی
جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز خلأ قانونی دارد
پیگیری مسائل استان در دیدار با جهانگیری
نصب یادمان یاحسین(ع) در مصلی
پیشرفت 77 درصدی کنارگذر غربی همدان
     آخرین اخبار
فضای شهر رنگ و بوی حماسه به خود می‌گیرد
الزام شهرداری همدان به راه‌اندازی میز خدمت
پروژه‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری شهرداری را معطل نگذارید
بازدید رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تقاطع شهید همدانی
اسدآباد، تویسرکان، رزن، درگزین، فامنین و ملایر در وضعیت قرمز
خدمت‌رسانی به مردم در روزهای تعطیل ادامه دارد
عدم پذیرش نسخه واحد در برنامه راهبردی - عملیاتی شهر و شهرداری
پیشرفت 77 درصدی کنارگذر غربی همدان
پیشرفت محسوس تقاطع شهید همدانی
نصب یادمان یاحسین(ع) در مصلی
شهردار همدان داوطلب افتخاری جمعیت هلال احمر شد
مزاياي فلاسک لکه گير در ترميم آسفالت‌
پیگیری مسائل استان در دیدار با جهانگیری
جای خالی روز پاکبان در تقویم
توقیف 380 تاکسی با تخلف بهداشتی
شتاب در ساخت پارک خلاقیت کودکان
مرحله یک تقاطع سردار همدانی آماده آسفالت
گلایه شهروندان از فراوانی سرعتکاه‌ها در معابر شهر
شناسایی روزانه 30 کرونایی قطعی در استان همدان
عسگریان رئیس شورا و کاوسی‌امید نایب رئیس
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/١١/٢٣ تعداد بازدیـد : ١٠٧ نسخه چاپی
 
 
 


اراده همدانی‌ها بر قوی شدن

روزنامه هگمتانه  : 
هم زمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و چهلمین روز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، مردم همدان باز هم با شکوه حضور خود در هوای سرد زمستان حماسه آفریدند.

 
 

 اکنون چهل و یکمین بهار انقلاب فرا رسیده است، هوا سرد و زمستانی است اما دلهای مردم ایران گرم است به خون شهدایی که در طول چهل و یک سال در برابر دشمنان ایستادند، اکنون چهل و یک سال از سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران میگذرد، بار دیگر زمان آن فرا رسیده است که مردم ایران دوشادوش هم با فریاد مرگ بر استکبار و لبیک یا خامنهای، تعهد خود را به این سرزمین و انقلاب نشان بدهند.

22 بهمن ماه سال 1398 روز دیگری برای شکوه حضور مردم همدان در کنار ملت ایران در سراسر کشور بود، مردم ولایتمدار همیشه در صحنه همدان در خیابانهای سفید از برف آمده بودند تا برگی درخشان را در روز 22 بهمن در کارنامه خود ثبت کنند.

در 70 نقطه از استان همدان، مردم دارالجهاد همدان همانند سایر هموطنان در سراسر ایران اسلامی بار دیگر شکوه حضور خود را به رخ جهانیان کشیدند، امسال نیز مانند سالهای قبل علیرغم هوای سرد و برفی مردم همدان با حضور گسترده خود در راهپیمایی 22 بهمن، نشان دادند که مردم دارالمجاهدین و دارالمؤمنین همدان تا پای جان در راه این انقلاب ایستادهاند.

اگرچه دشمنان در سالهای اخیر تبلیغات منفی گستردهای را علیه انقلاب اسلامی آغاز کرده اند و این روزها در فضای مجازی و شبکههای اجتماعی از ترفندهای مختلفی برای بازداشتن مردم از شرکت در راهپیمایی صورت میگیرد، اما ساعت 9 و نیم صبح وقتی به میدان امامزاده عبدالله شهر همدان رسیدم، جمعیت بسیاری در میدان امامزاده جمع شده بودند تا راهپیمایی 22 بهمن امسال آغاز شود. زنان و مردان با در دست داشتن پرچم ایران آرام آرام به سمت بلوار آیتالله کاشانی در حرکت بودند، هوا سرد بود اما نفسهای گرم مردان و زنان، کودکان و نوجوانان همدانی گرمابخش حضورشان در حماسه چهل و یکم بود.

مردم همدان در صفوف بههم پیوسته مسیرها را یکی پس از دیگری طی میکردند تا به میدان امام خمینی(ره) برسند، مردم با سر دادن شعارهایی چون مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر فتنهگر، مرگ بر استکبار به سمت پل شهید صوفی و سپس به سمت بلوار خواجه رشید در حرکت بودند.

گروههای مختلفی از جمله ورزشکاران، بسیجیان، اصناف و بازاریان در صفوف مختلف با مشتهای گره کرده فریاد «الله اکبر» سر میدادند و فریاد میزدند «این همه لشکر آمده، به عشق رهبر آمده» پارچه نوشتههای مختلف با متنهایی چون مرگ بر فتنهگر، تا آخر ایستادهایم و لبیک یا خامنهای در دستان مردم همدان بود.

* یک همدان خانواده شهید شده بودند

اما امسال با سالهای دیگر یک تفاوت عمده داشت و آن هم اینکه چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با آیین چهلمین روز از شهادت سردار دلها، حاج قاسم سلیمانی مصادف بود و مردم همدان در حالی که تمثال این شهید را در دست داشتند بار دیگر به یاد این شهید مقاومت، با آرمانهای انقلاب تجدید میثاق کردند و گویی یک همدان خانواده شهید بودند.

در بین جمعیتی که در راهپیمایی حضور داشت همه طیف سنی دیده میشد از موی سفید کردهها گرفته تا خردسالان که دست در دست پدر و مادر خود در راهپیمایی شرکت کرده بودند اما در این میان دیدن خانوادهای که دستهجمعی در کنار هم در راهپیمایی شرکت کردند بسیار جالب بود، خانواده حیدریعابد، یک خانواده پنج نفره بودند که پدر و مادر همراه 3 فرزندشان در راهپیمایی شرکت کرده بودند.

*حیدری عابد: از دوران نوجوانی در راهپیمایی 22 بهمن شرکت میکردم

رضا حیدریعابد در گفتگو با خبرنگار هگمتانه در خصوص دلیل حضورش در راهپیمایی اظهار کرد: به یاد ندارم سالی بوده باشد که نخواهم در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کنم از همان دوران نوجوانی در این روز در راهپیمایی شرکت میکردم و پس از ازدواج هم همیشه سعی کردهام با خانوادهام در راهپیمایی شرکت کنم.

وی شرکت در راهپیمایی را یک تکلیف دانست و گفت: بنده در یکی از شرکتهای همدان به صورت قراردادی کار میکنم و کارمند و حقوقبگیر دولت نیستم و علیرغم وجود مشکلات اقتصادی، شرکت در راهپیمایی را وظیفه خودم میدانم.

*رنجبرکرمی: تا زمانی که رهبرم از من بخواهد در راهپیمایی شرکت میکنم

طیبه رنجبرکرمی نیز در گفتگو با خبرنگار هگمتانه، اظهار کرد: درست است که این روزها مردم به سختی و در شرایط اقتصادی بدی زندگی میکنند اما این دلیل نمیشود که به نظام و انقلاب و رهبر پشت پا بزنیم.

وی عنوان کرد: من تا زمانی که رهبرم از من بخواهد در راهپیمایی شرکت میکنم و تا جایی که نفس یاریم میکند، پشت ولایت فقیه هستم.

جمعیت کمکم به میدان آرامگاه بوعلی رسیده بود در این میان بازار عکس سلفی هم داغ بود. چندین دختر جوان که برخی از زیر چادر چفیه به سر کرده بودند و عدهای هم پرچم ایران و تمثال شهید سلیمانی را در دست داشتند، در پیادهراه بوعلی مشغول سلفی گرفتن بودند.

*زارعی: وظیفه داریم پا به پای رهبری همانطور که در بیانیه گام دوم انقلاب فرمودند حرکت کنیم

یکی از آنها که عضو فعال بسیج است، در گفتگو با خبرنگار هگمتانه، اظهار کرد: من و دوستانم هر سال در راهپیمایی 22 بهمن شرکت میکنیم و البته با توجه به اتفاقات اخیر به نظرم امسال حضور ما مهمتر از سال قبل است.

زهرا زارعی عنوان کرد: حالا دیگر انقلاب چهل سالش تمام شده و وارد برهه جدیدی میشود و هریک از ما وظیفه داریم تا پا به پای رهبری همانطور که در بیانیه گام دوم انقلاب فرمودند حرکت کنیم.

*وقتی میبینم که همه آمدهاند پس چرا من نیایم؟!

زن و شوهری در حالی که دو فرزند خردسالشان را در آغوش گرفته بودند در میان جمعیت به سمت میدان امام(ره) در حرکت بودند. مادر این خانواده در حالی که کالسکه کودکش را به جلو میراند به خبرنگار هگمتانه گفت: وقتی میبینم که همه آمدهاند پس چرا من نیایم؟!

وی به دو فرزندش اشاره کرد و گفت: به نظر من والدین باید از همان دوران کودکی فرزندان خود را با انقلاب آشنا کنند؛ چراکه چند سال دیگر که ما نیستیم، این فرزندانمان هستند که باید این راه را ادامه بدهند.

*صاحب بیاتی: حضور مردم نشان میدهد که راه شهید سلیمانی ادامه دارد

محمد صاحب بیاتی پدر این خانواده نیز در مورد دلیل حضورش در راهپیمایی به خبرنگار هگمتانه گفت: هر سال که میگذرد، دشمن این انتظار را دارد که حضور مردم در راهپیمایی کمتر شود اما سال گذشته با بارش شدید برف مردم همدان آمدند و امسال هم در این روز سرد برفی باز هم آمدند.

وی افزود: چهل روز قبل دشمن سردار مقاومت و ایستادگی، سردار سلیمانی را شهید کرد، اگرچه داغ او بر دل ما مانده است اما همین حضور مردم نشان میدهد که راه این شهدا ادامه دارد.

* امضای تومار من یک سلیمانیام

تصویر سردار سلیمانی و پارچه نوشتههایی با مضمون «مطیع امر رهبریم» در دست کوچک و بزرگ بود، نزدیک میدان امام خمینی(ره) شهر همدان، پرچم آمریکا و اسرائیل روی زمین انداخته شده بود و مردم روی آن راه میرفتند و فریاد مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل سر میدادند.

در سمت دیگری از خیابان، مردم دیار دارالمجاهدین همدان، تومار من یک سلیمانیام را امضا میکردند.

پرچم آمریکا توسط مردم همیشه در صحنه به آتش کشیده شد و فریاد مرگ بر فتنهگر به آسمان بلند شد.

پرچم ایران اسلامی بر روی دستان مردم همدان حرکت داده میشد.

مسؤولان استان همدان هم امسال همردیف و همپای مردم حرکت میکردند و حالا خیل عظیمی از جمعیت به میدان امام(ره) رسیده بود.

*ضرغامی: چنانچه مسؤولی وظایف خود را به خوبی انجام ندهد مردم وی را برکنار میکنند تا انقلاب را حفظ کنند

عضو شورای عالی فضای مجازی در سخنرانی مراسم راهپیمایی 22 بهمن در همدان با گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با قدردانی از حضور پرشور و گسترده مردم همدان و با بیان اینکه مردم همدان بارها در صحنههای مختلف دفاع همهجانبه خود را به نمایش گذاشته اند، عنوان کرد: دشمنان و تحریم ها، نمیتوانند مردم انقلابی ایران را نا امید کنند.

عزتالله ضرغامی با تأکید بر اینکه انقلاب متعلق به همه ملت ایران است، ادامه داد: چنانچه مسؤولی بخواهد وظایف خود را به خوبی انجام ندهد مردم وی را برکنار میکنند تا انقلاب را حفظ کنند.

وی به تهدید اخیر ترامپ مبنی بر بمباران 53 نقطه فرهنگی ایران اشاره و بیان کرد: این سخن، نادانی این فرد را مشخص میکند؛ چراکه نمیداند حمله به مراکز فرهنگی یک کشور غیرقانونی است.

ضرغامی در ادامه سخنانش تصریح کرد: علیرغم تلاش شبکههای مجازی و ماهواره برای تحریک مردم به عدم شرکت آنها در راهپیمایی، حضور تاریخی مردم در این هوای سرد، خبر از ناکام ماندن اهداف دشمن دارد.

*جوانان انقلابی دنیا امروز کسی از حاج قاسم سلیمانی بزرگتر و عظیمتر در کل جهان نمیشناسند

وی در بخش دیگری اذعان کرد: اگر سالهای گذشته شخصیتی چون چگوارا الگوی جوانان انقلابی در دنیا بود، امروز از حاج قاسم سلیمانی بزرگتر و عظیمتر نه در ایران و نه در دنیا و همه کشورهای منطقه کسی را نمیشناسند.

وی با اشاره به اینکه امروز مردم تصویر حاج قاسم سلیمانی را بلند میکنند و میدانند وی شهید راه مقاومت است، اظهار کرد: اگر امروز سیاست برد- برد یک سیاست درست باشد، آن سیاستی است که امثال حاج قاسم سلیمانی یک طرف و طرف دیگر حفظ امنیت و صلح برای ملت ایران است.

ضرغامی عنوان کرد: آنها که دوست دارند در دوقطبی جنگ و صلح بدمند و به چند شعار بسنده کنند و بگویند انقلابیها طرفدار جنگ هستند بدانند که اگر رهبر معظم انقلاب و نیروهای فداکار ما و حاج قاسم نبودند، ایران در آتش جنگ و ناامنی میسوخت.

وی با تأکید بر اینکه این صلح را انقلابیون و رهبر انقلاب به ما هدیه میکنند، اظهار کرد: امروز نتیجه گفتگوها را میبینیم.

ضرغامی ضمن اشاره به وحدت ملت ایران به خاطر حاج قاسم سلیمانی گفت: از هر گروهی، حزبی و سلیقهای زن و مرد به خیابان آمدند و اشک ریختند و به این سردار بزرگ که جانش را فدا کرد افتخار کردند.

وی با بیان اینکه این انقلاب متعلق به همه است و این حضور مردم در شهادت سردار سلیمانی این را نشان داد، عنوان کرد: وقتی دنیا جمعیت میلیونی و تاریخی را در شهادت سردار سلیمانی دید، شعارهایشان علیه این کشور رنگ باخت.

ضرغامی با بیان اینکه آرمانهای این انقلاب پررنگ شده است، خطاب به جمعیت گفت: من ابتدا یک توصیه به تمام انقلابیون، بسیجیها و مردم میکنم که این وحدت و استقلال و وفاق ملی نعمت بزرگی است که پروردگار در اختیار ما قرار داده است که باید حفظ شود.

*همه مردم عاشق نظام و انقلاب هستند

وی با اشاره به این موضوع که انقلاب انحصاری نیست و متعلق به آدم خاصی نیست، عنوان کرد: عشق به نظام و رهبری کپیرایت ندارد که برخی فکر کنند مالک آن هستند و همه مردم عاشق نظام و انقلاب هستند.

ضرغامی به فرمایشات رهبر انقلاب در خصوص شرکت در انتخابات اشاره و بیان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند حتی اگر من را قبول ندارید کشور و میهن خود را که دوست دارید و برای سربلندی میهن پای صندوق رأی بیایید.

*مردم همدان در این هوای سرد چهل و یکمین سالگرد انقلاب را جشن گرفتند و در انتخابات نیز شرکت میکنند

وی با اشاره به اینکه روح حاج قاسم سلیمانی بر رفتار شما ناظر است، اظهار کرد: مردم همدان در این هوای سرد چهل و یکمین سالگرد انقلاب را جشن گرفتند و هفته آینده نیز در انتخابات شرکت میکنند.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/١١/٢٣ تعداد بازدیـد : ١٠٧ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۴٣  نفر کاربران آنلاین :
۲,۶۸۰,۰۹۵ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان