پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹   |   Thu April 2, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
رکوردی یافت نشد
     آخرین اخبار
قدردانی شورا از عباس صوفی به مناسبت روز شهردار
پيام شادباش رئيس شورا به مناسبت روز شهردار
خدمات درگاه الکترونیک شهرداری برای مقابله با کرونا
تعطیلی بازار روزها، ممنوعیت فعالیت بساط‌گستران پیاده‌راه‌ها
شهرهای هوشمند در مدیریت بحران کرونا پیروز شدند
تعطيلي پروژه‌هاي غير ضروري
شهرداری گروه ضدعفونی منازل ندارد
سالمندان به پویش" نوروز 99، نوروز کتاب‌خوانی" بپیوندند
اقدامات بی نظیر شهرداری برای حفظ سلامت شهروندان
ضدعفونی شهر با بیش از ٧٠٠ هزار لیتر محلول
توزیع پمپ‌های گندزدایی بین تاکسی‌های شهر
دستورالعمل اجرایی اقدامات مدیریت‌شهری همدان برای مقابله با ویروس کرونا
رونمايي از پويش " نوروز 99، نوروز کتاب‌خواني"
اطلاع رسانی در خصوص کرونا شفاف باشد
شهرداری‌ها در ارتباط حداکثری با سازمان همیاری برای مقابله با کرونا باشند
شهروندان اسکان مسافر را به 38274946 اطلاع دهند
امیدواریم افق بلندی برای همدان ترسیم کنیم
همدان از معدود شهرهای دارای سایت دفع نخاله
توزیع 3 هزار کارت بلیت رایگان بین شهروندان
نیاز‌های همدان برای مقابله با کرونا مشخص شود
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/١١/٢٩ تعداد بازدیـد : ٩٩ نسخه چاپی
 
 
 


تصویب خواهرخواندگی همدان با تبریز

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
رئیس شورای اسلامی شهر همدان از تصویب پیشنهاد شهرداری برای خواهرخواندگی شهرهای همدان و تبریز در صحن شورا خبر داد.

 
 

کامران گردان در هشتادوچهارمین جلسه صحن شورا با اشاره به خواهرخواندگی شهرها، گفت: خواهرخواندگی ها، ارتقای تعاملات فرهنگی شهرها را به دنبال دارد که پیوند اقتصادی، شهرسازی، ساختاری و آینده جامعه در الگوی خواهرخواندگی، تعیینکننده است.

گردان با اشاره به مصوبه شورا مبنی بر خواهرخواندگی همدان با تبریز، یادآور شد: شهردار تبریز پیرو نشستی که پیش از این داشتیم، نامهای را به شهرداری همدان ارسال کرد مبنی بر اینکه ضمن انعقاد تفاهم نامه خواهرخواندگی، یکی از فضاهای این 2 شهر به نام شهرهای مذکور نام گذاری شود.

وی با بیان اینکه شورای اسلامی شهر تبریز نیز با این خواهرخواندگی موافقت کرده است، اظهار کرد: اکنون شهرداران هر 2 شهر باید نسبت به تدوین بندهای تفاهم نامه و برگزاری مراسم انعقاد تفاهم نامه با حضور اعضای شورا و شهرداران اقدام کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان اضافه کرد: شهرهای همدان و تبریز از پیشینه تاریخی و فرهنگی خوبی برخوردار هستند و این تفاهم نامه در راستای تعاملات فرهنگی و اجتماعی صورت میگیرد که بر این اساس، ضمن عقد تفاهم نامه، یکی از فضاهای شهری تبریز و همدان به نام شهرهای مورد نظر، نامگذاری خواهد شد.

گردان در ادامه ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت زهرا (س) و روز زن، گفت: با توجه به اینکه بیش از نیمی از جمعیت جامعه را زنان تشکیل میدهند و تربیت نسل آینده را بر عهده دارند؛ از این رو در سازندگی جامعه تأثیرگذار هستند.

وی با اشاره به نقش زنان در جامعه عنوان کرد: امروزه بانوان در تمام عرصههای اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، ورزشی و فرهنگی قادر به فعالیت هستند و همین مهم موجب شده با حقوق اجتماعی خود بیشتر آشنا شوند.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه زنان از جایگاه ویژهای در جامعه برخوردار هستند، افزود: مدیریت فعلی و آینده هر جامعهای براساس تربیت و آموزش در خانواده صورت میگیرد که این مهم در دست بانوان قرار گرفته و بیشک جامعهای سالم و موفق است که از افراد شایسته و مؤثر برخوردار باشد.

* قراباغی: انعقاد تفاهم نامه خواهرخواندگی، در معرفی همدان مؤثر است

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان نیز در این نشست گفت: انعقاد تفاهم نامه خواهرخواندگی همدان و تبریز در معرفی هر چه بیشتر ظرفیتهای تاریخی و گردشگری شهر همدان تأثیر بسزایی دارد.

حسین قراباغی افزود: پیش از این، با عقد تفاهم نامه خواهرخواندگی با شهر بم ضمن تبلیغات محیطی از جاذبههای گردشگری همدان، نامگذاری خیابانی به نام شهر همدان نیز در شهر بم انجام شد.

وی افزود: با انعقاد خواهرخواندگی ها، دبیرخانه مربوطه در سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، مباحث لازم برای اجرای بندهای مربوطه را پیگیری میکند.

* کاوسیامید: نقشآفرینی زنان در شکل گیری تمدن نوین اسلامی

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان هم ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن و با اشاره به جایگاه زن در اسلام، گفت: احیای دیدگاه اسلام در مورد زن یکی از مؤلفههای غلبه مکتب اسلام بر سایر مکاتب است که این مؤلفه در شکل گیری تمدن نوین اسلامی میتواند نقش بسزایی داشته باشد.

اکبر کاوسیامید با بیان این که در مکتب غرب و شرق بهویژه لیبرالیسم نگاه سرمایهداری به زن وجود دارد، افزود: این نوع نگاه، جایگاه زن را در نازلترین حالت خود قرار میدهد.

وی اضافه کرد: در جهان بینی اسلام، حضرت زهرا (س) به عنوان یک زن، دلیل خلقت است و زن به عنوان محل بروز و ظهور صفت خالقیت خداوند متعال، محسوب میشود.

رئیس کمیسیون بودجه با بیان اینکه اسلام حق مالکیت برای زن قائل است، گفت: در جهان بینی اسلامی، زن مسلمان سالمند به دلیل کسوت مسلمانی، بیشتر جاذب احترام جامعه است.

کاوسیامید ادامه داد: در وضعیت کنونی به دلیل نگاه انفعالی تربیت یافتگان مکتب غرب و حضور آنها در بدنه مدیریتی کشور، زنان اولویتهای مبتنی بر جهانبینی اسلام را کم کم به فراموشی سپرده و به نگاه غرب در مورد زنان نزدیک میشود که نتیجه این نوع نگاه در بدنه دولت و شهرداریها زنان مطلقه بوده و مشکلات آسیبهای متعاقب آن است.

وی با اشاره به اینکه تبیین جایگاه مترقی زن در اسلام برای آحاد جامعه لازم و ضروری به نظر میرسد، یادآور شد: حقوق زن در اسلام باید از تمام کرسیهای در اختیار، برای همگان مشخص شود که این مسأله میتواند در الگو شدن جامعه ما در نگاه به زنان بسیار مفید باشد و امت اسلامی را در رسیدن به تمدن نوین اسلامی، یاری رساند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، در صحن شورا به مناسبت میلاد دخت نبی اکرم حضرت زهرا (س) و روز زن از بانوان عضو و شاغل شورای اسلامی شهر همدان توسط رئیس و اعضای شورا، قدردانی شد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/١١/٢٩ تعداد بازدیـد : ٩٩ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢٢  نفر کاربران آنلاین :
۲,۴۷۹,۹۶۳ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان