پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹   |   Thu April 2, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
رکوردی یافت نشد
     آخرین اخبار
قدردانی شورا از عباس صوفی به مناسبت روز شهردار
پيام شادباش رئيس شورا به مناسبت روز شهردار
خدمات درگاه الکترونیک شهرداری برای مقابله با کرونا
تعطیلی بازار روزها، ممنوعیت فعالیت بساط‌گستران پیاده‌راه‌ها
شهرهای هوشمند در مدیریت بحران کرونا پیروز شدند
تعطيلي پروژه‌هاي غير ضروري
شهرداری گروه ضدعفونی منازل ندارد
سالمندان به پویش" نوروز 99، نوروز کتاب‌خوانی" بپیوندند
اقدامات بی نظیر شهرداری برای حفظ سلامت شهروندان
ضدعفونی شهر با بیش از ٧٠٠ هزار لیتر محلول
توزیع پمپ‌های گندزدایی بین تاکسی‌های شهر
دستورالعمل اجرایی اقدامات مدیریت‌شهری همدان برای مقابله با ویروس کرونا
رونمايي از پويش " نوروز 99، نوروز کتاب‌خواني"
اطلاع رسانی در خصوص کرونا شفاف باشد
شهرداری‌ها در ارتباط حداکثری با سازمان همیاری برای مقابله با کرونا باشند
شهروندان اسکان مسافر را به 38274946 اطلاع دهند
امیدواریم افق بلندی برای همدان ترسیم کنیم
همدان از معدود شهرهای دارای سایت دفع نخاله
توزیع 3 هزار کارت بلیت رایگان بین شهروندان
نیاز‌های همدان برای مقابله با کرونا مشخص شود
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/١٢/٠۵ تعداد بازدیـد : ٧١ نسخه چاپی
 
 
 

حمایت مسؤولان استان و جامعه ورزش همدان از یک نامزدی؛
«صوفی» توانایی ایجاد تحول در فوتبال را دارد

روزنامه هگمتانه  : 
با راهیابی شهردار همدان به مرحله دوم تأیید صلاحیت نامزدهای انتخابات فدراسیون فوتبال، مسؤولان استان و جامعه ورزش همدان ضمن اعلام حمایت از عباس صوفی، شهردار همدان معتقدند وی توانایی ایجاد تحول در فوتبال کشور را دارد.

 
 

پس از پایان مهلت ثبت نام نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال در 20 بهمن ماه امسال، عباس صوفی، حبیب الله کاشانی، حسین قریب، مهدی محمدنبی، حیدر بهاروند، امیرمسعود هراتیان، هدایت الله ممبینی، رضا جلالی و محمدرضا کلایی 9 نامزدی بودند که برای قبول این مسؤولیت ثبت نام کردند.

اما صرف ثبت نام برای حضور در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال کافی نیست و این نامزدها برای باقی ماندن در عرصه رقابت باید نفری 10 امضا از اعضای مجمع جمعآوری میکردند.

پس از پایان فرصت جمعآوری امضا از اعضای مجمع، محمدرضا هراتیان، رضا جلالی و محمدرضا کلایی در جمعآوری 10 امضا ناکام ماندند ( برخی منابع اعلام کردند کلایی شهردار مشهد موفق به جمعآوری 10 امضا شده، اما به دلیل مخالفت مسؤولان مشهد از ادامه مسیر انتخابات انصراف داده است) و عباس صوفی، محمد حسین قریب، حبیب الله کاشانی، هدایت الله ممبینی، حیدر بهاروند و مهدی محمد نبی 6 نامزدی هستند که در عرصه رقابت باقی ماندند.

در مرحله دوم تأیید صلاحیت نامزدهای انتخابات فدراسیون فوتبال یک کمیته 3 نفره صلاحیت 6 نامزد باقیمانده را در چند بخش از جمله داشتن 10 سال سابقه مدیریت ورزشی و بازنشسته نبودن بررسی میکنند تا پس از معرفی نفرات تأیید صلاحیت شده، انتخابات در تاریخ 25 اسفندماه برگزار شود.

*شهردار و رئیس هیأت فوتبال همدان در بین 6 نامزد انتخابات فدراسیون فوتبال

اما در جمع 6 نامزد باقیمانده در عرصه رقابت برای ریاست فدراسیون فوتبال نام عباس صوفی بیش از دیگر نامزدها برای مردم همدان و جامعه ورزش پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین آشناست.

عباس صوفی در حال حاضر شهردار کلانشهر همدان و رئیس هیأت فوتبال استان است. ضمن آن که وی چند سالی مسؤولیت مدیرعاملی باشگاه پاس را نیز بر عهده داشته است.

اما نامزدی عباس صوفی واکنشهای متفاوتی در بین مسؤولان همدان، اعضای شورای اسلامی شهر، جامعه ورزش و اصحاب رسانه همدان به همراه داشته است؛ چنان که برخی با توجه به عملکرد مناسب عباس صوفی در مدیریت شهر همدان آن هم در شرایط وخیم اقتصادی کشور اعتقاد دارند حضور وی در فدراسیون فوتبال ( در صورت کسب رای از مجمع) در توسعه مدیریت شهری همدان خلل ایجاد میکند، اما جمع کثیری از مسؤولان همدان معتقدند در جمهوری اسلامی باید کلان فکر کرد و صوفی به عنوان یک مدیر توانمند که حضورش در هر مسؤولیتی همراه با موفقیت بوده به پیشرفت فوتبال کشور و همچنین ورزش استان کمک خواهد کرد و باید از وی در عرصه این رقابت حساس حمایت کرد.

*حمایت مدیرکل ورزش و جوانان استان از نامزدی صوفی

مدیرکل ورزش و جوانان استان، با اشاره به این که ثبت نام مهندس صوفی برای ریاست فدراسیون فوتبال میتواند نقطه عطفی در ورزش استان باشد اظهار کرد: اداره کل ورزش و جوانان استان از هرگونه انتخاب یا انتصابی که موجب ارتقا سطح کمی و کیفی ورزش کشور و استان شود حمایت میکند.

محسن جهانشیر افزود: عباس صوفی در هر مسؤولیتی اعم از ورزشی و مدیریت شهری عملکرد موفقی داشته است و بیتردید در صورت انتخاب به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال میتواند سبب تحول و پیشرفت فوتبال کشور شود.

وی با اشاره به این که اگر وی بتواند رای مجمع را بگیرد موجب فخر و مباهات همدانیها خواهد شد گفت: در راستای پیروزی مهندس صوفی در انتخابات فدراسیون فوتبال از هیچ کمک و حمایتی دریغ نخواهیم کرد.

*حضور مدیران همدانی در مسؤولیتهای کشوری به نفع استان است

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری همدان نیز در رابطه با نامزدی عباس صوفی، شهردار همدان، در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال اظهار کرد: مهندس صوفی بر اساس توانایی و لیاقتی که در خود دیده است در انتخابات فدراسیون ثبت نام کرده و اخذ 10 رای از مجمع نیز حاکی از آن است اعضای مجمع نیز این توانایی را در وی دیدهاند.

مهرداد نادری فر که ریاست هیأت ورزشهای عشایری روستایی استان را نیز برعهده دارد تأکید کرد: هر چه نیروهای بیشتری از استان همدان در مسؤولیتهای ملی کشوری داشته باشیم به نفع استان و شهر همدان است و قطعا از این امر حمایت خواهیم کرد.

*دوست نداریم شهرداری مثل صوفی را از دست بدهیم، اما مانع پیشرفتش نمیشویم

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز با بیان این که اگر یک همشهری یا هم استانی مسؤولیت مهمی برعهده بگیرد باید به آن افتخار کنیم اظهار کرد: مهندس صوفی مدیر کاربلد و توانمندی است و اگر موفق شود سبب توسعه ورزش و فوتبال استان خواهد شد.

حمید بادامی نجات افزود: پس از اعلام ثبت نام شهردار همدان در انتخابات فدراسیون فوتبال برخی از همکاران من در شورا گلایه کردند که البته به نظرم گلایه به خاطر اصل ماجرا و ثبت نام وی نبود بلکه به خاطر عدم مشورت با اعضای شورا بود.

وی عنوان کرد: در ایران اسلامی هر کس در هر مسؤولیتی که میتواند کمک کند و منشا خیر باشد باید به او افتخار کرد حال میخواهد پست شهرداری، وزارت یا ریاست فدراسیون باشد.

عضو شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به این که صوفی تصمیم گرفته است بختش را در انتخابات فدراسیون فوتبال امتحان کند گفت: از دیدگاه من این مسأله نه تنها ایرادی ندارد بلکه در صورت کسب رای از مجمع فدراسیون فوتبال یک افتخار بزرگ برای همدان رقم میخورد و میتواند کمک شایانی به توسعه ورزش استان کند.

بادامی نجات تأکید کرد: در گذشته به مدیران همدانی مسؤولیتهای مهمی از جمله وزارت سپرده شده که این افراد در زمان آن مسؤولیت کمکهای ویژهای به استان کردند.

وی با اشاره به این که من شخصا آرزو میکنم مهندس صوفی علاوه بر تأیید نهایی برای حضور در انتخابات رای لازم را از مجمع نیز کسب کند تصریح کرد: جسارت عباس صوفی برای این که خود را در معرض یک انتخاب قرار داده قابل تقدیر است.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان با بیان این که پست ریاست فدراسیون فوتبال جایگاه بسیار مهمی محسوب میشود اظهار کرد: مهندس صوفی در مرحله اول با کسب 10 امضا از اعضای مجمع برخی از رقبای خود را پشت سر گذاشت و از نظر عملکرد و سابقه وی این توانایی را دارد که در روز رایگیری سایر رقبا را نیز پشتسر بگذارد.

بادامی نجات با اشاره به این که به هیچ عنوان دوست نداریم شهرداری مانند مهندس صوفی را که علیرغم مشکلات اقتصادی با توانایی خود عملکرد مناسبی در مدیریت شهری همدان داشته است از دست بدهیم عنوان کرد: با این حال اگر ایشان از سوی مجمع انتخاب شوند به شخصه جلوی پیشرفتش را نخواهم گرفت و به استعفای صوفی رای مثبت میدهم.

وی با اشاره به این که البته قبول یا عدم قبول استعفای شهردار در صورت انتخاب به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال یک تصمیم جمعی در شورای شهر است گفت: با این حال معتقدم اگر وی به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شود و شورا استعفایش را نپذیرد باعث میشود انگیزه خود را در مدیریت شهر همدان از دست بدهد.

*حمایت 2 عضور دیگر شورای شهر همدان از نامزدی صوفی

دو عضو دیگر شورای اسلامی شهر همدان نیز پس از اعلام اسامی نامزدهای انتخابات فدراسیون فوتبال حمایت خود را از حضور شهردار همدان در این انتخابات در صحن شورا اعلام کردند.

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی شهر همدان در صحن شورا با اشاره به این که حضور شهردار همدان در انتخابات فدراسیون فوتبال منع قانونی ندارد اظهار کرد: موفقیت شهردار همدان در انتخابات فدراسیون افتخاری ارزنده برای همدان خواهد بود.

علی رحیمیفر با اشاره به این که باید در این راه از صوفی حمایت کرد گفت: وی اگر در انتخابات فدراسیون فوتبال رای لازم را اخذ کرد این حق را دارد که از شهرداری استعفا دهد و کار غیرقانونی انجام نداده است.

وی تأکید کرد: اگر مدیری توانایی حضور در جایگاههای مهم و کلان مدیریتی را داشته باشد، نباید مانع پیشرفت وی شد.

وی تصریح کرد: چرا به جای گلایه از این تصمیم وی را کمک نکنیم تا به این جایگاه مهم دست یابد.

ابراهیم مولوی رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای  شورای اسلامی شهر همدان نیز در صحن شورا در رابطه با نامزدی شهردار در انتخابات هیأت فوتبال تأکید کرد: شهردار همدان توانایی و ظرفیت حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال را در خود دیده و از وی باید حمایت کرد.

*حضور صوفی در راس فدراسیون به نفع فوتبال کشور و ورزش استان است

اما معاون مدیریت عملکرد اداره کل بازرسی استانداری همدان نیز با اشاره به این که در چنین شرایطی نگاهها باید ملی و کلان باشد اظهار کرد: انتخاب یک مدیر شایسته از استان همدان در یک مسؤولیت مهم نه تنها باعث پیشرفت کشور میشود و مایه مباهات است بلکه باعث توسعه و پیشرفت استان نیز خواهد شد.

اسدالله ربانی مهر افزود: پیش از این مدیرانی از استان همدان از جمله شعبانیبهار، گواری، جعفری، هاشمی، گودرزی، افتخاری در وزارت ورزش و جوانان، کمیته المپیک و فدراسیونهای ورزشی مسؤولیت داشتند که فرصتهای خوبی برای ورزش استان فراهم کردند و امتیازات ویژهای برای همدان در نظر گرفتند.

معاون سابق جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان همدان با اشاره به این که فدراسیونهای ورزشی اعتبارات و امتیازات خوبی دارند که میتوان آنها را در مسیر پیشرفت و توسعه ورزش استانها به کار گرفت گفت: فدراسیون فوتبال در کنار فدراسیون ورزشهای همگانی و کشتی یکی از 3 فدراسیون مهم کشور است و در صورتی که شهردار همدان بتواند در این انتخاب پیروز شود اتفاقت خوبی رخ میدهد.

ربانی مهر با بیان این که عباس صوفی مسؤولیتهای مهمی در استان از جمله شهردار، ریاست هیأت فوتبال در 2 دوره و مدیرعاملی باشگاه پاس را در کارنامه خود دارد عنوان کرد: سابقه اجرایی و مدیریتی وی از دیگر رقبایش بیشتر است و بیتردید در صورت انتخاب به عنوان رئیس فدراسیون وی میتواند تغییرات اساسی در این رشته ورزشی ایجاد کند و سبب توسعه و پیشرفت فوتبال ایران در آسیا و جهان شود.

رئیس هیأت اسکواش استان همدان با تأکید بر این که تیمی هم که عباس صوفی برای کادر فدراسیون خود معرفی کرده تیمی قوی و کاربلد است تصریح کرد: بیتردید این تیم با رهبری عباس صوفی برنامه محور است و میتواند باعث تغییرات مهم و اساسی در پرطرفدارترین ورزش کشور شود.

وی با تأکید بر حمایت مسؤولان استان از عباس صوفی برای موفقیت در انتخابات فدراسیون فوتبال عنوان کرد: باید به مدیران دلسوز و کاربلد برای رسیدن به پستهای مهم و تأثیرگذار کمک کرد.

*بسیاری از چهرهها در جمعآوری 10 امضا ناکام ماندند

عضو اتحادیه فوتبال ایران هم با بیان این که حضور یک نامزد از ورزش استان در جمع 6 نامزد نهایی انتخابات فدراسیون فوتبال باعث افتخار است اظهار کرد: افراد صاحب نفوذ و مشهوری برای انتخابات فدراسیون فوتبال ثبت نام کردند اما یا نتوانستند 10 امضا جمع کنند و یا به سختی و در آخرین لحظات موفق شدند.

سیروس رکنی افزود: مجمع فدراسیون فوتبال 77 نفر است که 6 نامزد 10 امضا گرفتند و این یعنی هر کدام فعلا 10 رای دارند و باید برای جلب و جذب 17 رای دیگر تلاش کنند.

وی با اشاره به این که عباس صوفی بیش از 10 سال در هیأت فوتبال و باشگاه پاس سابقه مدیریت ورزشی دارد و بازنشسته هم نیست عنوان کرد: احتمال حذف برخی از رقبا به دلیل بازنشستگی و یا نداشتن 10 سال مدیریت ورزشی در مرحله دوم تأیید صلاحیتها وجود دارد.

مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس همدان با بیان این که عباس صوفی از دیپلماسی قوی برخوردار است و مورد وثوق جامعه فوتبال کشور نیز هست عنوان کرد: وی همواره رابطه خوبی با روسای قبلی فدراسیون و روسای هیأتهای استانی داشته و جامعه فوتبال کشور به توانایی و مدیریت خوب وی اذعان دارند.

وی تأکید کرد: برخی از چهرههای مهم از جمله شهردار مشهد و 2 تن از مدیران فوتبالی نتوانستند 10 امضا جمع کنند گفت: در بین رقبای عباس صوفی، همواره از قریب به عنوان نامزد وزارت ورزش یاد میکنند و وی به همین خاطر در رقابت با کفاشیان نیز نتوانست نظر مجمع را جلب کند.

رکنی با اشاره به این که مسؤولان استان باید در انتخابات فدراسیون فوتبال حامی و مشوق صوفی باشند تأکید کرد: انتخاب وی هم به نفع فوتبال کشور و هم به نفع ورزش استان است.

*حمایت جامعه ورزش استان از نامزدی صوفی

ناگفته نماند علاوه بر مسؤولان استان، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر همدان، روسای هیأتهای ورزشی و مدیران ورزشی استان، جامعه ورزش و فوتبال همدان، مربیان و پیشکسوتان فوتبال، باشگاههای فوتبال همدان و نیز ورزشی نویسان استان هم به طرق مختلف و با نشر بیانیههایی در فضای مجازی حمایت خود را از نامزدی عباس صوفی در انتخابات فدراسیون فوتبال اعلام کردند.

به نقل از تسنیم، عباس صوفی در صورت تأیید صلاحیت در مرحله دوم تأیید صلاحیتها، روز بیست و پنجم اسفند با دیگر نامزدهای تأیید صلاحیت شده در مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال برای به دست آوردن میز ریاست فدراسیون فوتبال رقابت خواهد کرد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/١٢/٠۵ تعداد بازدیـد : ٧١ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣٨  نفر کاربران آنلاین :
۲,۴۷۹,۹۹۶ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان