پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹   |   Thu April 2, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
رکوردی یافت نشد
     آخرین اخبار
قدردانی شورا از عباس صوفی به مناسبت روز شهردار
پيام شادباش رئيس شورا به مناسبت روز شهردار
خدمات درگاه الکترونیک شهرداری برای مقابله با کرونا
تعطیلی بازار روزها، ممنوعیت فعالیت بساط‌گستران پیاده‌راه‌ها
شهرهای هوشمند در مدیریت بحران کرونا پیروز شدند
تعطيلي پروژه‌هاي غير ضروري
شهرداری گروه ضدعفونی منازل ندارد
سالمندان به پویش" نوروز 99، نوروز کتاب‌خوانی" بپیوندند
اقدامات بی نظیر شهرداری برای حفظ سلامت شهروندان
ضدعفونی شهر با بیش از ٧٠٠ هزار لیتر محلول
توزیع پمپ‌های گندزدایی بین تاکسی‌های شهر
دستورالعمل اجرایی اقدامات مدیریت‌شهری همدان برای مقابله با ویروس کرونا
رونمايي از پويش " نوروز 99، نوروز کتاب‌خواني"
اطلاع رسانی در خصوص کرونا شفاف باشد
شهرداری‌ها در ارتباط حداکثری با سازمان همیاری برای مقابله با کرونا باشند
شهروندان اسکان مسافر را به 38274946 اطلاع دهند
امیدواریم افق بلندی برای همدان ترسیم کنیم
همدان از معدود شهرهای دارای سایت دفع نخاله
توزیع 3 هزار کارت بلیت رایگان بین شهروندان
نیاز‌های همدان برای مقابله با کرونا مشخص شود
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/١٢/١٢ تعداد بازدیـد : ٣٩ نسخه چاپی
 
 
 

استاندار همدان:
ممنوعیت تشکیل جلسات بالای 30 نفر

روزنامه هگمتانه  : 
استاندار همدان با اشاره به شیوع ویروس کرونا، تأکید کرد: جلسات اداری و تجمع‌های بالای 30 نفر به هیچ عنوان نباید تشکیل شود یا تنها در صورت تأیید و اجازه دانشگاه علوم پزشکی تشکیل گردد.

 
 

سید سعید شاهرخی عصر شنبه در جلسه اعضای ستاد پیشگیری، هماهنگی و مقابله با ویروس کرونا بیان کرد: ستاد ملی پیشگیری، کنترل و هماهنگی در زمینه مبارزه با کرونا با دستور رئیس جمهور و با محوریت وزارت بهداشت، درمان و علوم پزشکی تشکیل و برای تمامی موضوعات مربوط به این ویروس در این جلسه برنامهریزی شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به بروز ناهماهنگیهایی در تصمیم گیری که اثربخشی فعالیتها را به حداقل رسانده یا منفی کرده بود، ستاد پیشگیری، هماهنگی و مقابله با ویروس کرونا در استان نیز تشکیل شد.

استاندار همدان تأکید کرد: تصمیمهای اتخاذ شده در این ستاد قطعی و لازم الاجرا است بنابراین تقاضا دارم اعضای ستاد استانی پیشگیری، هماهنگی و مقابله با کرونا همه تلاش خود را به پیشگیری و مقابله با این ویروس معطوف کنند.

شاهرخی ادامه داد: با توجه به اهمیت مقابله با ویروس کرونا باید هر 24 تا 48 ساعت جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و مقابله با ویروس کرونا تشکیل شده و اعضای این ستاد برنامههای صورت گرفته و موانع و راهکارها را ارائه دهند.

*قدردانی استاندار از مردم همدان

استاندار همدان گفت: مردم همدان نشان دادند همواره مردمانی با درک و شعور بالا و دارای فهم و درک صحیح از موضوعات بوده و همراه و همگام با مسؤولان هستند که در این ارتباط صمیمانه از اهالی این استان تشکر میکنم.

شاهرخی اضافه کرد: همکاری مردم با دانشگاه علوم پزشکی و ستاد پیشگیری، هماهنگی و مقابله با ویروس کرونا در راستای رعایت نکات بهداشتی تا ریشه کردن این ویروس، بسیار حائز اهمیت است.

وی از معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی خود خواست تا کمیته اطلاع رسانی هر روز تشکیل و شایعات بررسی شود؛ همچنین از عناصر فعال در فضای مجازی برای پیشبرد اهداف کمیته اطلاع رسانی در این نشست دعوت به عمل آید.

استاندار همدان اظهار کرد: صدا و سیمای همدان نیز از افراد و پزشکان متخصص در برنامه تلویزیونی دعوت کند تا آنها از منظر علمی و پزشکی به بیان نکات و هشدارهای پیشگیرانه بپردازند.

شاهرخی گفت: ستاد ملی پیشگیری از کرونا درباره تعطیلی و آغاز به کار دانشگاهها و مدارس تصمیم گیری میکند و در این باره اختیاری به استانها داده نشده است بنابراین نباید در این زمینه سلیقهای و شخصی عمل کرد.

*آموزش و پرورش استان اجازه دایر شدن کلاس خصوصی را ندهد

وی تأکید کرد: اداره کل آموزش و پرورش استان نباید اجازه دایر شدن کلاس خصوصی را بدهد چراکه با توجه به تعطیلی مدارس به منظور پیشگیری از شیوع کرونا، دایر شدن کلاسهای خصوصی توجیهی ندارد.

*تیم کنترل جادهای دایر شود

استاندار همدان بیان کرد: هر چند نمیتوان منع تردد به استان را ایجاد کرد اما میتوان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا، جمعیت هلال احمر و پشتیبانی نیروی انتظامی و با راهاندازی تیم کنترل جاده ای، وضعیت مسافران ورودی به استان را بررسی کرد و در صورت مشکوک بودن به ویروس کرونا آنها را زیر نظر قرار داد.

*تا اطلاع ثانوی نباید اجازه استفاده شهروندان از چرخ و سبد در فروشگاهها را داد

شاهرخی ادامه داد: بازرسان نیز باید نسبت به رصد فروشگاهها و جلوگیری از استفاده از چرخ و سبد برای خرید اقدام کنند و تا اطلاع ثانوی نباید اجازه استفاده شهروندان از چرخ و سبد در فروشگاهها را داد.

*بوفه و آشپزخانه ادارات باید تعطیل شود

وی اظهار کرد: صرف صبحانه، ناهار و شام در ادارات ممنوع است و بوفه و آشپزخانهها باید تعطیل شوند و در صورت ضرورت کارکنان از منزل غذای مورد نیاز را تأمین کنند.

استاندار همدان بیان کرد: فعالیت سالنهای ورزشی عمومی و خصوصی، استخرها، کلوپهای رایانهای و قلیان سراها همچنان ممنوع است و در صورت بروز تخلف دستگاههای مسؤول برخورد کنند.

*برای حفظ سلامت شهروندان با کسی مماشات نداریم

شاهرخی با بیان اینکه پایانههای مسافربری نیز باید به نحوه ضد عفونی پایانهها نظارت کنند، تأکید کرد: برای حفظ سلامت شهروندان با کسی مماشات نداریم.

وی افزود: تیم بازرسی با مسؤولیت جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان وضعیت اجرای مصوبات توسط دستگاهها را رصد کرده و بدون تعارف و اغماض آنها را گزارش کند.

شاهرخی ادامه داد: معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری نیز باید روزانه نشستهایی با حضور تعزیرات حکومتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت برگزار کرده و وضعیت بازار را از نظر مواد شوینده، ماسک و دیگر ملزومات مورد نیاز برای کنترل ویروس کرونا با دقت بررسی کند.

استاندار همدان بیان کرد: باید به شکلی فوق العاده و عزتمندانه از کادر درمانی تشکر شود چراکه شمار زیادی از این افراد بیش از 10 روز در قرنطینه بوده و به دور از خانواده به بیماران خدمترسانی میکنند.

شاهرخی بیان کرد: به زودی و به هنگام برگزاری جشن پیروزی بر کرونا از کادر درمان استان که هم اینک زیر بمباران ویروس خدمترسانی میکنند، به شکلی شایسته قدردانی میشود.

*سردار کامرانی صالح: تذکر پلیس همدان به 17 عامل نشر اکاذیب درباره کرونا

فرمانده انتظامی استان همدان نیز گفت: کارشناسان پلیس فتا به 17 تن از نشردهندگان اکاذیب درباره ویروس کرونا در فضای مجازی و شبکههای اجتماعی تذکر دادند.

سردا بخشعلی کامرانی صالح اظهار کرد: عوامل پلیس فتا به دنبال شیوع کرونا با شدت و دقت بیشتری فضای مجازی را رصد میکنند.

وی اضافه کرد: در این راستا پلیس فتا با 17 تن که اقدام به تشویش افکار عمومی کرده بودند برخورد کرد و برای سه تن از این افراد پرونده تشکیل شد.

فرمانده انتظامی استان همدان بیان کرد: با همکاری دیگر نهادهای مسؤول وضعیت عرضه کالاهای مورد نیاز مردم و احتکار آن رصد شده که در این راستا برخی اقلام بهداشتی نیز کشف و ضبط شده است.

سردار کامرانی صالح عنوان کرد: با توجه به اینکه میدان امام (ره) شهر همدان و سرویسهای بهداشتی موجود در مرکز شهر بیشترین میزان مراجعه را دارد باید برای ضدعفونی کردن این اماکن اقدامات لازم را پیشبینی کرد.

وی ضدعفونی کردن اماکن پرتردد نظیر سرویس بهداشتی، مساجد به ویژه مسجد جامع و مراکز خرید را خواستار شد و گفت: مراکز بهداشتی بهترین ظرفیت برای پیشگیری از ورود مسافران آلوده به ویروس کرونا به همدان هستند.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/١٢/١٢ تعداد بازدیـد : ٣٩ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢۵  نفر کاربران آنلاین :
۲,۴۷۹,۹۲۹ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان