پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹   |   Thu April 2, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
رکوردی یافت نشد
     آخرین اخبار
قدردانی شورا از عباس صوفی به مناسبت روز شهردار
پيام شادباش رئيس شورا به مناسبت روز شهردار
خدمات درگاه الکترونیک شهرداری برای مقابله با کرونا
تعطیلی بازار روزها، ممنوعیت فعالیت بساط‌گستران پیاده‌راه‌ها
شهرهای هوشمند در مدیریت بحران کرونا پیروز شدند
تعطيلي پروژه‌هاي غير ضروري
شهرداری گروه ضدعفونی منازل ندارد
سالمندان به پویش" نوروز 99، نوروز کتاب‌خوانی" بپیوندند
اقدامات بی نظیر شهرداری برای حفظ سلامت شهروندان
ضدعفونی شهر با بیش از ٧٠٠ هزار لیتر محلول
توزیع پمپ‌های گندزدایی بین تاکسی‌های شهر
دستورالعمل اجرایی اقدامات مدیریت‌شهری همدان برای مقابله با ویروس کرونا
رونمايي از پويش " نوروز 99، نوروز کتاب‌خواني"
اطلاع رسانی در خصوص کرونا شفاف باشد
شهرداری‌ها در ارتباط حداکثری با سازمان همیاری برای مقابله با کرونا باشند
شهروندان اسکان مسافر را به 38274946 اطلاع دهند
امیدواریم افق بلندی برای همدان ترسیم کنیم
همدان از معدود شهرهای دارای سایت دفع نخاله
توزیع 3 هزار کارت بلیت رایگان بین شهروندان
نیاز‌های همدان برای مقابله با کرونا مشخص شود
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/١٢/١۴ تعداد بازدیـد : ۵۴ نسخه چاپی
 
 
 


موفقيت همداني‌ها در رعايت بهداشت کنترل کرونا

روزنامه هگمتانه  : 
رئيس دبيرخانه شوراي عالي سلامت و امنيت غذايي کشور ضمن تأکيد بر اينکه روند کنترل کروناويروس در استان همدان بسيار اميدوارکننده است، گفت: همدان از جمله استان‌هاي موفق در کنترل و مقابله با کروناويروس است.

 
 

علي دلپيشه در ستاد پيشگيري، کنترل و هماهنگي مقابله با کروناويروس در استان همدان، پس از شنيدن گزارشي از روند اقدامات پيشگيرانه و مقابلهاي با کروناويروس در اين استان اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکي ابن سينا از نظر پيشرفتها و برنامهريزيها در زمره دانشگاههاي ممتاز کشور است که اقدامات آنها ميتواند حتي در کشور به عنوان شاخص مطرح شود.

وي تصريح کرد: موضوع کروناويروس بسيار جدي است، ما بحرانهاي متعددي را پس از انقلاب اسلامي پشت سر گذاشتهايم و به لطف خدا و رهبري مدبّرانه نظام به سلامت از همه بحرانها عبور کرديم و در اين شرايط نيز لازم است با همدلي و وفاق اين بحران خطير را پشت سرگذاشته و به توفيق برسيم.

دلپيشه ادامه داد: اطلاعات دقيقي از تنظيم رفتار با اين ويروس در دست نيست و همانطور که ميبينيم در کشورهاي حاشيه شرقي ما هيچ اطلاعاتي از شيوع اين ويروس نيست و در کشورهاي جنوبي نيز کتمان اطلاعات بيداد ميکند و در ديگر کشورها هم با رفتار ناشناختهاي در مقابله با اين ويروس مواجه هستيم بنابراين اگر شرايط مقابله با ويروس را رعايت نکنيم ممکن است متحمل خسارات سنگيني شويم که حتي جبران آن امکانپذير نباشد.

وي با بيان اينکه اقدامات کنترل شونده مطلوبي در استان همدان در مقابله با اين ويروس صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: اقداماتي نظير تخصيص يک بيمارستان به بيماران مشکوک به ابتلا و يا تأمين تخت در کليه بيمارستانهاي استان به اين امر، نشان از توان مديريتي اين مجموعه دارد و اين عملکردي فراتر از حد يک دانشگاه و حتي در سطح وزارتخانه است.

دلپيشه روند اقدامات کنترلکننده را در استان همدان اميدوارکننده برشمرد و بيان کرد: از بهترين مصاديق وفاق و همراهي نيروهاي مسلح اعم از سپاه، ارتش و نيروي انتظامي در بسيج مقابله با اين ويروس به خوبي در استان همدان نمايان است و البته قدردان زحمات و تلاشهاي جبرانناپذير پزشکان، پيراپزشکان و پرستاران اين استان هستم که نقش بارز و مؤثرتري نسبت به ديگر بخشها در کنترل کروناويروس دارند.

وي تبيين کرد: آنچه امروز از عملکرد اين دانشگاه گزارش شد، مايه افتخار و غرورآفرين است و اين به علت تفويض اختياراتي است که به دانشگاه صورت گرفته و زيرساختهايي است که از قبل فراهم شده و از زمان شيوع آنفلوانزا تا کروناويروس علاوه بر زيرساختها حتي تجارب نيز مورد بهرهبرداري قرار گرفتهاست.

رئيس دبيرخانه شوراي عالي سلامت و امنيت غذايي همچنين به بروز و ظهور توان شرکتهاي دانشبنيان در اين شرايط اشاره و اظهار کرد: اينکه دو شرکت دانشبنيان در زيرمجموعه اين دانشگاه به خوبي توانستهاند در توليد ماسک توانايي خود را به نمايش بگذارند نيز جاي اميدواري نسبت به ظرفيتهاي اين شرکتها را عيان ميکند.

*توليد روزانه هفت و نيم ميليون ماسک در کشور

دلپيشه از همراهي و مشارکت مطلوب قوه قضائيه در کنترل شرايط پيشآمده خبر داد و اعلام کرد: موضوع کمبود اقلام مصرفي با فرصتطلبي عدهاي سودجو بهوجود آمد که روزانه هفت و نيم ميليون ماسک در کشور توليد ميشود اما طي 10 روز تنها يک ميليون ماسک در اختيار وزارت بهداشت قرار ميگيرد.

وي بر لزوم تغيير برخي فرهنگها و رفتارهاي جامعه تأکيد و تشريح کرد: تا پشت سر گذاشتن اين ايام که به نظر ميرسد اوج آن تا دو هفته ديگر بوده و تا خردادماه به مراحل پاياني ميرسد، بايد برخي عادات نظير دست دادن و مصافحه تغيير کرده و رعايت اصول بهداشت فردي بيشتر از قبل مورد توجه قرار گيرد.

به نقل از ايسنا، رئيس دبيرخانه شوراي عالي سلامت و امنيت غذايي با اشاره به حمايت علما و مراجع عظام تقليد و ائمه جماعات در کنترل و مهار اين ويروس در مراسم و مجالس مذهبي، متذکر شد: اگرچه برخي محدوديتها نظير لغو نمايشگاههاي بهاره به معيشت و کسب و کار عدهاي از مردم لطمه ميزند اما تا عبور کامل از اين مرحله ناچار هستيم محدوديتها را حتي در رفتار عبادي اجتماع اعمال کنيم.

 

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/١٢/١۴ تعداد بازدیـد : ۵۴ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣۵  نفر کاربران آنلاین :
۲,۴۷۹,۹۹۳ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان