چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹   |   Wed June 3, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
پیشگامی پیاده راه سازی همدان در ایران
رسیدگی به مشکلات شهروندان منطقه چهار با حضور شهردار همدان
20 هزار تُن، آسفالت معابر شهر
تقویت شهر دوستدار کودک با طراحی مجموعه‌های بازی
برای کسب بهترین جایگاه تا پایان فصل خواهیم جنگید
حميد بادامي‌نجات نايب رئيس شوراي عالي استان‌ها شد
در جلسه آینده صحن شورای شهر همدان مشکلات و گرانی مسکن بررسی می شود
کاهش تولید شیرابه زباله نیازمند همت بانوی خانه
با حضور شهردار همدان نشست ویدئو کنفرانسی مجمع شهرداران کلانشهرها
باغات و منابع طبیعی حفظ شود
     آخرین اخبار
کنترل قیمت مسکن فقط در دست دولت
مجموعه عین القضات همدانی به ماهیت اصلی خود باز می‌گردد
طلاي جشنواره ادبي اوراسيا به نويسنده همداني رسيد
در جلسه آینده صحن شورای شهر همدان مشکلات و گرانی مسکن بررسی می شود
با حضور شهردار همدان نشست ویدئو کنفرانسی مجمع شهرداران کلانشهرها
باغات و منابع طبیعی حفظ شود
تقویت شهر دوستدار کودک با طراحی مجموعه‌های بازی
برای کسب بهترین جایگاه تا پایان فصل خواهیم جنگید
حفاظت از طبیعت الوند وظیفه همگانی
20 هزار تُن، آسفالت معابر شهر
رسیدگی به مشکلات شهروندان منطقه چهار با حضور شهردار همدان
حميد بادامي‌نجات نايب رئيس شوراي عالي استان‌ها شد
پیشگامی پیاده راه سازی همدان در ایران
تجليل از خانواده شهيد حاج ميرزا سلگي
منطقه دو شهر؛ کارگاه بزرگ عمرانی
برنامه عملیاتی شهر و شهرداری وارد مرحله اجرایی شده است
اداره پیشگیری؛ واحد نمونه فناوری مدیریت شهری
آماده‌سازی شش نقطه عرضه کالا در شهر
ممنوعیت برپایی چادر در مراکز تفریحی
از ورود مسافر به همدان جلوگیری شود
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/١٢/٢١ تعداد بازدیـد : ١٧٣ نسخه چاپی
 
 
 


امیدواریم افق بلندی برای همدان ترسیم کنیم

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد با انعقاد تفاهم‌نامه مرکز مطالعات شورا با سازمان نظام مهندسی استان در راستای همکاری‌های علمی و اقدامات مشترک پژوهشی با شرکت‌های دانش‌بنیان، مباحث فناوری و آی.تی بین دو مجموعه، افق بلندی را برای شهر همدان ترسیم کنیم تا آیندگان از عملکرد ما، رضایت داشته باشند.

 
 

ابراهیم مولوی در جلسه مشترک مرکز مطالعات شورای اسلامی شهر و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان همدان با محوریت انعقاد تفاهمنامه، گفت: خروجی جلسات بین نظام مهندسی و مرکز مطالعات شورا، منجر به تدوین یک تفاهمنامه تخصصی شده است.

وی برگزاری جشنواره شهروندان برگزیده همدان، پیادهراهسازی میدان امام(ره) و خیابانهای بوعلی و اکباتان و... را جزو طرحهای برتر استان همدان برشمرد و ابراز امیداوری کرد با همکاری سازمان نظام مهندسی استان، اجرای طرح موزه میدان امام(ره) سریعتر به نتیجه برسد.

مولوی با تأکید بر اینکه روند پروژه پیادهراهسازی در شهر باید ادامه یابد افزود: باید محور فرهنگی آرامگاه بوعلی سینا تا میدان امام(ره) و تپه هگمتانه تا آرامگاه باباطاهر، شکل بگیرد تا محور گردشگری جدیدی به خطوط گردشگری استان اضافه شود؛ البته پیوست فرهنگی، اجتماعی این طرح به همت کارشناسان و اساتید مرکز مطالعات شورا آغاز شده و در حال پیگیری است.

وی همچنین اظهار کرد: اگر 7 رشته تخصصی نظام مهندسی و جمعیت چشمگیر این مجموعه از نظر کمی و کیفی با مرکز مطالعات دارای پیوند شود، در راستای رفع معضلات شهری قدم برداشته میشود و قطعاً از ظرفیت علمی دو مجموعه در راستای توسعه پایدار شهر، بهرهمند خواهیم شد.

مولوی در ادامه گفت: مرکز مطالعات و پژوهشهای شورا به عنوان جایگاه علمی برای تصمیمگیری حوزه مدیریتشهری در شورای چهارم (سال 1392) تأسیس شد تا شهر با بهرهگیری از نظرات، افکار و اندیشه همهجانبه و تخصصی شهروندان و اعمال نظر متخصصان، اساتید و پژوهشگران، اداره شود.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه اساسنامه مصوب مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای شهر همدان، زیربنا و پایه مرکز مطالعات شوراهای اسلامی شهرها در کل کشور قرار گرفت اظهار کرد: در شورای اسلامی شهر همدان مصوب شده که پروژههای بزرگ شهری از مسیر مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر و کمیتههای تخصصی آن، عبور کند تا امور شهر، علمیتر و تخصصی انجام شود.

مولوی همچنین ضمن انتقاد از عدم بهرهگیری مناسب از نشانهای همدان، بیان کرد: همدان به عنوان شهر سبز پایدار جهان اسلام انتخاب شد؛ اما این دستاورد عالی مدیریتشهری همدان با دیدگاههای سیاسی نادیده گرفته شد.

* بادامینجات: تأکید بر همافزایی برای مدیریت بهتر و علمیتر شهر

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان هم در ادامه گفت: یکی از طرحهای مناسبی که سازمان نظام مهندسی پیگیر آن بود، سابقهدار کردن و ممیزی املاک است که این مهم ستودنی است.

حمید بادامینجات اظهار کرد: تفاهمنامهای که بین مرکز مطالعات و پژوهشهای شورا و سازمان نظام مهندسی استان همدان منعقد میشود، میتواند همافزایی واحدهای علمی را برای مدیریتشهری افزایش دهد.

وی با بیان اینکه مرکز مطالعات شورای اسلامی شهر همدان از بهترین مراکز مطالعات کشور محسوب میشود، افزود: بر اساس ارزیابی کمیسیون آموزش شورای عالی استانها، سال گذشته مشهد در رتبه نخست و همدان در رتبه دوم قرار گرفت و امسال برآورد بر این است که ما میتوانیم رتبه برتر را نیز کسب کنیم.

به گفته بادامینجات، مرکز مطالعات شورای اسلامی شهر همدان، ظرفیت مناسبی است که نه تنها برای شورای اسلامی شهر، بلکه باید برای تمام دستگاههای خدماترسان اقدامات پژوهشی انجام دهد.

وی همچنین گفت: با عقد تفاهمنامه بین مرکز مطالعات و سازمان نظام مهندسی به سمتی حرکت خواهیم کرد که مرکز مطالعات شورا را به مرکز مطالعات شهر همدان تبدیل کنیم.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان افزود: انتظار میرود سازمان نظام مهندسی از ظرفیت اساتید برجسته دانشگاه که در مرکز مطالعات حضور دارند، بهرهمند شوند و در مدیریت علمی شهر از تمام ظرفیت دو مجموعه، استفاده شود.

بادامینجات معتقد است: سازمان نظام مهندسی علاوه بر نقش نظارتی خود، یک ظرفیت علمی محسوب میشود و این همافزایی مرکز مطالعات شورا و نظام مهندسی موجب میشود مجموعه مدیریت شهری بهتر و علمیتر اداره شود.

بادامینجات ابراز امیدواری کرد: امضای این تفاهمنامه در حد یک کاغذ باقی نماند، همچنین این ظرفیتهای بالقوه، بالفعل نشود و به صورت عملیتر، پیگیری شود.

* قراباغی: بهرهگیری از توان علمی مرکز مطالعات برای حل مشکلات شهری

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان نیز با بیان اینکه خدمات ارزنده نظام مهندسی بر کسی پوشیده نیست، گفت: با توجه به اینکه مطالعات امری ضروری محسوب میشود، بهرهگیری از توان علمی مرکز مطالعات و پژوهشهای شورا در راستای حل مشکلات شهری، از اهمیت بالایی برخوردار است.

حسین قراباغی افزود: هرچند خلأهایی در مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان وجود دارد؛ اما خوشبختانه شورای شهر در راستای علمی‌‌سازی سیاستگذاریهای شهری و اجرای پروژهها، رویه علمی را توسط مرکز مطالعات شورا نهادینه کرده است.

وی اظهار کرد: اهمیتبخشی به مطالبات و لحاظ کردن پیوستهای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و... در پروژههای شهری میتواند موجب تحقق موفقیت پروژهها شود.

قراباغی با تأکید بر اینکه پروژه پیادهراه اکباتان از اسناد بالادستی است که باید اجرا میشد، عنوان کرد: نحوه اجرا و پیوستهای فرهنگی و اقتصادی آن باید با تأمل و دقت بیشتری صورت میگرفت تا هم اکنون شاهد این نقاط ضعف نباشیم.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان افزود: شکل گیری پروژه فرهنگی از آرامگاه بوعلی سینا، پیادهراه امام(ره)، تپه هگمتانه و آرامگاه باباطاهر میتواند آزمونه گردشگری جذاب و جدید در شهر باشد که دارای یک سیر تاریخی، فرهنگی و علمی است.

قراباغی در ادامه گفت: تأمل در طرح جامع شهر همدان میتواند آینده شهر را رقم بزند و بررسی علمی این طرح از اولویتهای شورای اسلامی شهر است؛ زیرا در این زمینه مشاور طرح، بسیار ضعیف عمل کرده است.

وی افزود: طرح جامع شهر همدان دارای ضعفهای فنی بسیاری بوده که نیازمند دقت و تأمل بیشتری است؛ از این رو باید شورای اسلامی شهر و نظام مهندسی در این زمینه ورود پیدا کرده و ایرادات اساسی آن را برطرف کنند.

* شهردار: همدان میتواند در حوزه مدیریتشهری سرآمد باشد

شهردار همدان نیز معتقد است: هر چقدر بتوانیم از ظرفیت علمی سازمان نظام مهندسی در حوزه مهندسی شهر همدان استفاده کرده و شهر را به صورت علمی مدیریت کنیم، موفقیت بزرگ اتفاق خواهد افتاد.

عباس صوفی اظهار کرد: این شهر متعلق به همه مردم است؛ از اینرو باید این امانت را با عقل و درایت هدایت کرده و شهر را رو به جلو، حرکت دهیم.

وی اظهار کرد: زمانی میتوانیم موفق شویم که بدون دیدگاه شخصی به مباحث، دوراندیشی و برنامهریزی علمی انجام دهیم تا آیندگان از ما راضی باشند.

صوفی یکی از مؤلفههای توسعه پایدار را بهرهگیری از ظرفیت علمی تمامی مجموعههای شهر برشمرد و گفت: به طور قطع ظرفیت سازمان نظام مهندسی در حوزههای مختلف برای توسعه هدفمند شهر و برای رسیدن به یک نظام پایدار شهری، بسیار قابل توجه است و سودمند خواهد بود.

شهردار با بیان اینکه شهر همدان دارای ظرفیتهای بی بدیل است که میتواند در حوزه شهرسازی و مدیریتشهری سرآمد باشد، تأکید کرد: در سالهای گذشته اتفاقات خوبی را شاهد بودیم و یک همگرایی مطلوبی شکل گرفته است.

صوفی با تأکید بر اینکه متأسفانه نظام واحد مدیریت شهری نداریم، ابراز امیدواری کرد: از همگسیختگی در تصمیمگیریهای شهری مشاهده میشود که مربوط به عدم مدیریت واحد شهری است؛ اما با این همگراییها و عقد تفاهمنامه، تا حدودی وحدت و انسجام مدیریت شهری افزایش خواهد یافت.

* رئیس سازمان نظام مهندسی استان: عملکرد مدیریتشهری علمی و کاربردی است

رئیس سازمان نظام مهندسی استان همدان نیز عصاره مهندسی را پژوهش در حوزههای ناشناخته توصیف کرد.

سعید یزدانی گفت: سازمان نظام مهندسی در 7 رشته تخصصی خود، آمادگی لازم برای ارائه خدمات به شورای اسلامی شهر همدان را دارد.

وی افزود: عملکرد شورای اسلامی شهر و شهرداری علمی، کاربردی و ملموس است؛ از اینرو خواهشمندیم توافقی حاصل شود تا فعالیت مشترک را آغاز و مسائل شهر را حل کنیم.

به گزارش روابطعمومی شوای اسلامی شهر همدان، یزدانی معتقد است: مسائل شهر باید به صورت علمی، مورد تحقیق و تفحص قرار گیرد و با نگاه نظام مند در راستای حل مسائل، قدم برداریم.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/١٢/٢١ تعداد بازدیـد : ١٧٣ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢٨  نفر کاربران آنلاین :
۲,۵۵۷,۹۸۸ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان