پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹   |   Thu April 2, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
رکوردی یافت نشد
     آخرین اخبار
قدردانی شورا از عباس صوفی به مناسبت روز شهردار
پيام شادباش رئيس شورا به مناسبت روز شهردار
خدمات درگاه الکترونیک شهرداری برای مقابله با کرونا
تعطیلی بازار روزها، ممنوعیت فعالیت بساط‌گستران پیاده‌راه‌ها
شهرهای هوشمند در مدیریت بحران کرونا پیروز شدند
تعطيلي پروژه‌هاي غير ضروري
شهرداری گروه ضدعفونی منازل ندارد
سالمندان به پویش" نوروز 99، نوروز کتاب‌خوانی" بپیوندند
اقدامات بی نظیر شهرداری برای حفظ سلامت شهروندان
ضدعفونی شهر با بیش از ٧٠٠ هزار لیتر محلول
توزیع پمپ‌های گندزدایی بین تاکسی‌های شهر
دستورالعمل اجرایی اقدامات مدیریت‌شهری همدان برای مقابله با ویروس کرونا
رونمايي از پويش " نوروز 99، نوروز کتاب‌خواني"
اطلاع رسانی در خصوص کرونا شفاف باشد
شهرداری‌ها در ارتباط حداکثری با سازمان همیاری برای مقابله با کرونا باشند
شهروندان اسکان مسافر را به 38274946 اطلاع دهند
امیدواریم افق بلندی برای همدان ترسیم کنیم
همدان از معدود شهرهای دارای سایت دفع نخاله
توزیع 3 هزار کارت بلیت رایگان بین شهروندان
نیاز‌های همدان برای مقابله با کرونا مشخص شود
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/١٢/٢۶ تعداد بازدیـد : ٨۵ نسخه چاپی
 
 
 


شهرهای هوشمند در مدیریت بحران کرونا پیروز شدند

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
رئیس کمیسیون آموزش، پژوهش و فناوری شورای عالی استان‌ها گفت: شهرهایی که در زمینه هوشمند سازی پیشرو بودند و بخشی از خدمات خود را برون‌سپاری کردند، طبیعتاً در مدیریت بحران کرونا پیروز شدند.

 
 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان به نقل از پایگاه اطلاعرسانی شورای عالی استانها، حمید بادامی نجات نماینده استان همدان و رئیس کمیسیون آموزش، پژوهش و فناوری شورای عالی استانها اظهار کرد: شهرداریها در روزهای پایانی سال برای اینکه بتوانند منابع مالی خود را تأمین کنند، تخفیفاتی را اختصاص میدهند و ازآنجاییکه سال بعد تعرفهها افزایش مییابد، بسیاری از مردم در این روزها به شهرداریها مراجعه میکنند.

وی بابیان اینکه ارائه خدمات الکترونیک در برخی شهرها باعث شد در روزهای شیوع کرونا مردم بتوانند از طریق اینترنت، کار خود را انجام داده و از تجمع در یک محل بینیاز شوند، افزود: شهرهایی که در این زمینه پیشرو بودند و بخشی از خدمات خود را برونسپاری کردند، طبیعتاً در مدیریت این بحران پیروز شدند زیرا بسیاری از شهرها که هنوز به شکل سنتی اداره میشوند، مجبور شدند برای اینکه مردم را از شهرداری دور کنند، تخفیفهای آخر سال را تا سال آینده تمدید کرده یا بخشی از ادارات خود را تعطیل کنند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان اضافه کرد: تعداد شهرهای پیشرو در امر هوشمند سازی هرچند انگشتشمار است اما امید داریم پسازاینکه از بحران کرونا عبور کردیم، تلنگری باشد برای شهرداریها و شوراهای شهر در سراسر کشور تا به سمتی گام بردارند که هوشمند سازی شهر را یک الزام و نیاز بدانند و سیاستگذاریها را بر مبنای تشویق مردم به استفاده از خدمات الکترونیک هدایت کنند.

حمید بادامی نجات ادامه داد: زمانی که شورای عالی استانها و شهرهای پیشرو در امر هوشمند سازی تلاش میکردند مدیریت شهرها را از شکل سنتی جدا کرده و به سمت شهر هوشمند هدایت کنند، برخی میگفتند هوشمند سازی یک کار تجملی است و تا زمانی که کوچههامان آسفالت نیست چرا باید شهر هوشمند داشته باشیم؟

بادامی نجات اظهار کرد: اگر زیرساختهای شهر هوشمند آماده شده بود، بیم انتقال و شیوع بیماری کرونا را در مناطق پرخطر کمتر احساس میکردیم و با اطلاعرسانی مناسب به مردم، میتوانستیم از ظرفیت شهر هوشمند برای مقابله با شیوع کرونا استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه بعد از ایجاد زیرساختهای شهر هوشمند باید فرهنگسازی و الزامی برای استفاده از این خدمات نیز وجود داشته باشد؛ یادآورشد: نمیشود خدمات در شهرداری ارائه شود و همزمان از مردم بخواهیم از خدماتی که برونسپاری شده نیز استفاده کنند.

نماینده استان همدان در شورای عالی استانها با اشاره به اینکه شهری که زیرساختهای هوشمند سازی آن ایجاد شد، باید بخشهایی که این خدمات را بهطور سنتی انجام میدهند تعطیل کند، افزود: تجربه قوه قضائیه نمونه شایستهای برای این موضوع است، مردم ملزم شدند خدمات را بهصورت سامانهای دریافت کنند درحالیکه در شهرداریها زیرساخت آماده میشود اما الزامی برای شهروندان برای استفاده به وجود نمیآید.

بادامی نجات با تأکید بر اینکه در این زمینه، شورای عالی استانها سیاستگذاری میکند اما تحقق آن بستگی به اعتقاد مدیران به هوشمند سازی شهرها دارد، گفت: برنامه پنجساله پنجم و ششم مباحث مربوط به برونسپاری، الکترونیک شدن و واگذاری خدمات به دفاتر پیشخوان را پیشبینی کرده است اما باید الزام و اعتقاد میان مدیران وجود داشته باشد تا آن را تحقق بخشند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به وضعیت ارائه خدمات الکترونیک در شهرداری همدان نیز اظهار کرد: در همدان مانند بسیاری از شهرها نتوانستیم این خدمات را ارائه دهیم زیرا در حال ایجاد زیرساختها بودیم به همین دلیل هنوز نمیتوانیم ادعا کنیم در زمینه هوشمند سازی اقدامات کافی شده است.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/١٢/٢۶ تعداد بازدیـد : ٨۵ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣٧  نفر کاربران آنلاین :
۲,۴۸۰,۰۲۷ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان