چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹   |   Wed July 15, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
اجرای مخازن زیرزمینی مکانیزه زباله
تصویب الحاق سه روستا به شهر همدان مغایر با قانون شوراها صورت گرفته است
دقیق‌تر شدن آزمایش فنی خودروها
به خانه برگردیم
آغاز فعالیت شوراهای اجتماعی محلات از ابتدای مهر ماه
ارتقا تاب آوری با مدیران آگاه
نظارت بر تاکسی‌ها با اوج کرونا
ایجاد منطقه 5 شهرداری با رویکرد تخصصی به بافت تاریخی
همدان در ابتدای ریل کلانشهر شدن
پیامدهای نصب سرعتکاه در کاهش مخاطرات ترافیکی
     آخرین اخبار
کاهش ارزش تعرفه عوارض سال 99 شهرداری
مطالعه قطار شهری همدان در مرحله پایانی
وصول مطالبه 450 میلیارد ریالی شهرداری از دستگاه‌های دولتی
اجرای غربالگری کرونا برای کارکنان شهرداری
صیانت از املاک عمومی خط قرمز مدیریت شهری
بازگشت برخی محدودیت‌ها
اجرای مخازن زیرزمینی مکانیزه زباله
تصویب الحاق سه روستا به شهر همدان مغایر با قانون شوراها صورت گرفته است
ارتقا تاب آوری با مدیران آگاه
ایجاد منطقه 5 شهرداری با رویکرد تخصصی به بافت تاریخی
ساختمان‌های پزشکان همدان غیراستاندارد
به خانه برگردیم
دقیق‌تر شدن آزمایش فنی خودروها
نظارت بر تاکسی‌ها با اوج کرونا
کمبود انسولین
تست رایگان کرونا برای افراد با علامت
آغاز فعالیت شوراهای اجتماعی محلات از ابتدای مهر ماه
ماسک بر صورت بوعلی‌سینا نماد مبارزه با کرونا
ارباب‌رجوع بدون ماسک خدمات دریافت نمی‌کند
الحاق سه روستا به شهر به قوت خود باقی است
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠٣/٠۶ تعداد بازدیـد : ١٧٩ نسخه چاپی
 
 
 


تجليل از خانواده شهيد حاج ميرزا سلگي

روزنامه هگمتانه  : 
با حضور امام جمعه همدان، فرمانده سپاه انصارالحسين(ع) و فرمانده انتظامي استان، اعضاي شوراي اسلامي شهر و شهردار همدان و از خانواده شهيد سلگي تجليل شد.

 
 

 

نماينده ولي فقيه در استان همدان در اين مراسم که در تالار قرآن برگزار شد با بيان اين که وظيفه همه ما حفظ و ترويج فرهنگ ايثار و شهادت است گفت: برگزاري يادواره شهدا از جمله راهکارهاي حفظ و ترويج اين فرهنگ است.

آيتالله حبيب الله شعباني در حاشيه مراسم گراميداشت ياد و خاطره سردار شهيد حاج ميرزا محمد سلگي ضمن قدرداني از شهرداري همدان و سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري براي برگزاري اين مراسم اظهار کرد: سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري همدان اقدامات خيلي خوبي در زمينههاي فرهنگي داشته است.

وي افزود: وظيفه مهمي که بر دوش متوليان فرهنگي و نيز شهرداري‌‌ها قرار دارد زنده نگه داشتن آرمانها، شعائر و اهدافي است که شهدا به دنبال آن بودند.

امام جمعه همدان عنوان کرد: يکي از راههاي زنده نگه داشتن اين آرمانها برگزاري مراسم يادواره و گراميداشت شهدا و مراسم مشابه است.

آيتالله شعباني با اشاره به اين که يکي ديگر از اقدامات خوب شهرداري همدان قراردادن نام شهدا در منظر شهروندان است گفت: نام گذاري خيابانها، ميادين و کوچهها به نام شهيدان يکي از راهکارهاي خوب براي زنده نگه داشتن فرهنگ ايثار و شهادت است.

وي با اشاره به اين که شعائر به نماد بيروني و ظاهري مسائل فرهنگي گفته ميشود تأکيد کرد: با توجه به امکانات و اختياراتي که مديريت شهري در اختيار دارد شعائر و نمود بيروني سبک زندگي ما و نمود بيروني مسائل فرهنگي در اختيار شوراي اسلامي شهر و شهرداري است که ميتوانند اقدامات خوبي در اين زمينه انجام دهند.

نماينده ولي فقيه در استان همدان با اشاره به اين که شهرداري همدان نوآوريها خوبي از خود نشان ميدهد تصريح کرد: اين مراسم از کارهاي نوآورانه و اقدام خيلي خوبي بود که جاي تشکر دارد و من از طرف خانواده شهدا به خاطر برگزاري اين مراسم از شهرداري همدان تشکر ميکنم.

آيتالله شعباني با اشاره به اين که فرهنگ ايثار و شهادت از سوي دشمنان ايران مورد هجوم قرار گرفته است تأکيد کرد: وظيفه همه ما حفظ و ترويج فرهنگ ايثار و شهادت است.

*گردان: عمليات بيتالمقدس وضعيت جنگ را به نفع ايران تغيير داد

رئيس شوراي اسلامي شهر همدان نيز در اين مراسم با بيان اين که پيروزي در عمليات بيت المقدس وضعيت جنگ را به نفع پيروزي ايران عوض کرد گفت: اين عمليات با اهداف راندن نيروهاي دشمن تا خط مرزي و انهدام مواضع و نيروهاي عراقي انجام شد.

کامران گردان افزود: اين عمليات يک جنگ به تمام معنا مردمي بود و عراق در اين عمليات 16 هزار کشته و زخمي و 19 هزار اسير داد و بيش از 5 هزار کيلومتر از خاک ايران آزاد شد.

وي در رابطه با سردار شهيد حاج ميرزا محمد سلگي نيز عنوان کرد: شهيد سلگي مايه افتخار استان همدان و شهر نهاوند است.

رئيس شوراي اسلامي شهر همدان عنوان کرد: سردار شهيد سلگي با حسن خلق خود نيروهاي جوان را جذب جبههها ميکرد و کتاب تأليف شده آب هرگز نميميرد بخشي از ايثار، شجاعت و ولايتمداري اين شهيد بزرگوار را روايت ميکند.

گردان با بيان اين که سردار سلگي بعد از مجروحيت نيز جبهه را رها نکرد گفت: ايشان با 70 درصد جانبازي رئيس ستاد لشکر انصارالحسين(ع) همدان بود و در پيروزي عمليات مرصاد نقش تعيين کنندهاي داشت.

وي عنوان کرد: سردار شهيد سلگي پس از جنگ نيز در عرصههاي سياسي و اجتماعي و فرهنگي حضور پربرکتي داشت؛ چنان که حضرت آقا ايشان را شهيد زنده ناميدند.

*صوفي: نظام افتخارآفرين و قدرتمند ايران حاصل زحمات شهدا، جانبازان و رزمندگان در 8 سال دفاع مقدس است

شهردار همدان نيز در اين مراسم اظهار کرد: اگر نظام افتخارآفرين و قدرتمندي داريم حاصل زحمات شهدا، جانبازان و رزمندگان در 8 سال دفاع مقدس است.

عباس صوفي با اشاره به ويژگيها و خصايص اخلاقي تحسينبرانگيز سردار شهيد حاج ميرزا محمد سلگي از جمله خلوص، حسن خلق و مأنوس بودن با جوانان افزود: اين شهيد بزرگوار دين خودش را به انقلاب در 8 سال دفاع مقدس ادا کرد و بعد از جنگ نيز تلاشهاي انقلابي ايشان براي عموم جامعه روشن است.

وي در رابطه با خلوص و مناعت طبع سردار سلگي به ذکر خاطرهاي پرداخت و گفت: قرار بود در جشنواره شهروند برگزيده در بخش ايثار و شهادت از سردار سلگي تجليل شود، اما ايشان در آن زمان در نهاوند بود. چندين مرتبه تماس گرفتيم تا در نهاوند در محضرشان حضور يابيم اما از روي مناعت طبع و خشوع و خضوع اجازه اين کار را نميداد.

شهردار همدان با اشاره به اين که فرصتي شد تا در اين مراسم پس از شهادت سردار از خانواده ايشان تجليل شود تأکيد کرد: مقام و منزلت سردار سلگي و نيز گراميداشت آزادسازي خرمشهر شايسته مراسم بزرگتر و باشکوهتري بود، اما به دليل کرونا محدوديتها و معذوريتهايي داشتيم.

رونمايي از تصوير شهيد سلگي، اجراي سرود و مداحي و نيز تجليل از پيشکسوتان دوران دفاع مقدس و فعالان اردوهاي خاطرات ماندگار که سال گذشته در هفته بزرگداشت دفاع مقدس توسط سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري همدان برگزار شد از بخشهاي ديگر اين مراسم بود.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠٣/٠۶ تعداد بازدیـد : ١٧٩ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢٩  نفر کاربران آنلاین :
۲,۶۰۳,۲۵۷ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان