چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹   |   Wed July 15, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
اجرای مخازن زیرزمینی مکانیزه زباله
تصویب الحاق سه روستا به شهر همدان مغایر با قانون شوراها صورت گرفته است
دقیق‌تر شدن آزمایش فنی خودروها
به خانه برگردیم
آغاز فعالیت شوراهای اجتماعی محلات از ابتدای مهر ماه
ارتقا تاب آوری با مدیران آگاه
نظارت بر تاکسی‌ها با اوج کرونا
ایجاد منطقه 5 شهرداری با رویکرد تخصصی به بافت تاریخی
همدان در ابتدای ریل کلانشهر شدن
پیامدهای نصب سرعتکاه در کاهش مخاطرات ترافیکی
     آخرین اخبار
کاهش ارزش تعرفه عوارض سال 99 شهرداری
مطالعه قطار شهری همدان در مرحله پایانی
وصول مطالبه 450 میلیارد ریالی شهرداری از دستگاه‌های دولتی
اجرای غربالگری کرونا برای کارکنان شهرداری
صیانت از املاک عمومی خط قرمز مدیریت شهری
بازگشت برخی محدودیت‌ها
اجرای مخازن زیرزمینی مکانیزه زباله
تصویب الحاق سه روستا به شهر همدان مغایر با قانون شوراها صورت گرفته است
ارتقا تاب آوری با مدیران آگاه
ایجاد منطقه 5 شهرداری با رویکرد تخصصی به بافت تاریخی
ساختمان‌های پزشکان همدان غیراستاندارد
به خانه برگردیم
دقیق‌تر شدن آزمایش فنی خودروها
نظارت بر تاکسی‌ها با اوج کرونا
کمبود انسولین
تست رایگان کرونا برای افراد با علامت
آغاز فعالیت شوراهای اجتماعی محلات از ابتدای مهر ماه
ماسک بر صورت بوعلی‌سینا نماد مبارزه با کرونا
ارباب‌رجوع بدون ماسک خدمات دریافت نمی‌کند
الحاق سه روستا به شهر به قوت خود باقی است
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠٣/٠٨ تعداد بازدیـد : ١٩٨ نسخه چاپی
 
 
 


پیشگامی پیاده راه سازی همدان در ایران

روزنامه هگمتانه  : 
شیوه نامه پیاده راه سازی در شهرها به منظور ایجاد فضای مطمئن در حالی از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری ها به شهرداران کشور ابلاغ شده است که شهرداری همدان با اجرای پروژه آرام سازی بلوار ارم حدود دو سال پیش برای این اقدام گام برداشته بود

 
 

 

شیوه نامه پیاده راه سازی در شهرها به منظور ایجاد فضای مطمئن در حالی از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری ها به شهرداران کشور ابلاغ شده است که شهرداری همدان با اجرای پروژه آرام سازی بلوار ارم حدود دو سال پیش برای این اقدام گام برداشته بود.از دو سال پیش که پروژه آرام سازی بلوار ارم در همدان کلید خورد، شاید هیچ کس فکر آن را نمی کرد که جهان اینگونه آبستن ابتلا به ویروس کرونا و تحت تأثیر حواشی آن قرار گیرد، اما سیل انتقادات به سوی شهرداری همدان جاری بود که چرا می خواهند «آخر آسفالت » همدانی ها را بگیرند! در این میان شهرداری اما به دور از هیاهو و بدون پرداختن به حواشی و گیر افتادن میان چالش های معمول مطابق نقشه راه دست به اقدام مستمر با پشتکاری پیوسته و بی وقفه و با نگاه به تحقق اهداف عالی تکریم شهروندان و با نگاه تحقق «شهر انسان محور » عملیات اجرایی پروژه آرام سازی بلوار ارم را پیگیری و به خط پایان نزدیک نمود.

پروژه ای که نه تنها برای عبور و مرور شهروندان محدودیت ایجاد نکرد، بلکه در راستای آرایش سیما و منظر مدنیت نیز روحی تازه دمید که فضای زندگی را در چارچوب منظومه ای از امکانات رفاهی برای پیاده روی، دوچرخه سواری و گردش خودروها پدیدار می کند. حالا بلوار ارم نمونه جدی آرمان جهانی شهرداری ها در مقوله «لایف استریت » یا همان خیابان زندگی را تداعی می کند، محوطه ای که در آن برای همه اقشار در بطن زندگی شهری فضا برای تفرج، تفریح و ورزش تعبیه شده است. در واقع بلوار ارم همدان پس از اجرای پروژه آرام سازی بستر مناسبی برای پیاده روی، ورزش و گردش شهری با حفظ معیارهای جهانی و ملی در راستای ایجاد فاصله مناسب اجتماعی در سایه سار سلامت و بهبودی و پیشگیری از تبادل ویروس های مسری است. اما چندی پیش شیوه نامه ای به امضای حسین رجب صلاحی معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به شهرداران مبنی بر مطالعه، تدارک و اجرای عملیات آرام سازی خیابان و یا محوطه ای در شهرها برای عبور و مرور عابران پیاده، سواره روو علاقمندان ورزش های همگانی به عنوان یک تکلیف برای مدیریت شهری ابلاغ شد. نیک می دانیم که منتقدان اجرای این پروژه که به لحاظ ضعف اطلاع رسانی نگران از دست رفتن هویت فضاهای شهری همدان بودند، اغلب نگاهی دلسوزانه توأم با دغدغه را بیان می کردند، اما حالا این شهر خیابانی برای جریان زندگی دارد که در آن هم خانواده ها جا برای تفرج دارند، هم اقشار خاص نظیر معلولان امکان بهره مندی یافته اند، و هم رده های مختلف سنی با سلایق گوناگون در این محیط می توانند ساعات خوشی را سپری نمایند. هم اینک بلوار ارم با استفاده از مرغوب ترین مصالح، مبلمان نوین شهری، جداره های خوش رنگ و لعاب، روشنایی هوشمند با استفاده از منابع انرژی پاک، فضای کافی پارک حجمی و طولی خودرو، امکانات رفاهی کافی و متنوع، امنیت و سهولت عبور خودروهای واکنش سریع امدادی و درمانی، مجهزترین بستر زیرساختی و زیباترین سیمای شهری می تواند به عنوان قطعه درخشانی از جورچین شهر سلامت بوده و شایستگ یهای همدان را به رخ همگان بکشد و با ارائه نمون ههای دیگر نظیر پیاده راه بوعلی در قلب شهر، به عنوان ویترین تفاخر استان قلمداد شود.

نکته واجد اهمیت اینکه در طول دوسال گذشته طی بازدیدهای انجام شده توسط چهره های نامی ایران از بخش های دولتی و حاکمیتی گرفته تا چهره های معروف علمی، فرهنگی و هنری و چه مردم عادی در قالب گردشگر مهمان یا حتی شهروندان قریب به اتفاق اذعان بر یگانگی این پروژه در کشور دارند و آن را تلاشی مؤثر برای تحقق و تداوم شهرنشینی در بستر فرهنگ و همزیستی مسالمت آمیز قلمداد می کنند. بلوار ارم اثری ماندگار از مدیریت شهری در این دوران است که برای شهروندان امروز و فردای پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین به یادگار می ماند.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠٣/٠٨ تعداد بازدیـد : ١٩٨ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۶٢  نفر کاربران آنلاین :
۲,۶۰۳,۳۹۲ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان