چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹   |   Wed July 15, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
اجرای مخازن زیرزمینی مکانیزه زباله
تصویب الحاق سه روستا به شهر همدان مغایر با قانون شوراها صورت گرفته است
دقیق‌تر شدن آزمایش فنی خودروها
به خانه برگردیم
آغاز فعالیت شوراهای اجتماعی محلات از ابتدای مهر ماه
ارتقا تاب آوری با مدیران آگاه
نظارت بر تاکسی‌ها با اوج کرونا
ایجاد منطقه 5 شهرداری با رویکرد تخصصی به بافت تاریخی
همدان در ابتدای ریل کلانشهر شدن
پیامدهای نصب سرعتکاه در کاهش مخاطرات ترافیکی
     آخرین اخبار
کاهش ارزش تعرفه عوارض سال 99 شهرداری
مطالعه قطار شهری همدان در مرحله پایانی
وصول مطالبه 450 میلیارد ریالی شهرداری از دستگاه‌های دولتی
اجرای غربالگری کرونا برای کارکنان شهرداری
صیانت از املاک عمومی خط قرمز مدیریت شهری
بازگشت برخی محدودیت‌ها
اجرای مخازن زیرزمینی مکانیزه زباله
تصویب الحاق سه روستا به شهر همدان مغایر با قانون شوراها صورت گرفته است
ارتقا تاب آوری با مدیران آگاه
ایجاد منطقه 5 شهرداری با رویکرد تخصصی به بافت تاریخی
ساختمان‌های پزشکان همدان غیراستاندارد
به خانه برگردیم
دقیق‌تر شدن آزمایش فنی خودروها
نظارت بر تاکسی‌ها با اوج کرونا
کمبود انسولین
تست رایگان کرونا برای افراد با علامت
آغاز فعالیت شوراهای اجتماعی محلات از ابتدای مهر ماه
ماسک بر صورت بوعلی‌سینا نماد مبارزه با کرونا
ارباب‌رجوع بدون ماسک خدمات دریافت نمی‌کند
الحاق سه روستا به شهر به قوت خود باقی است
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠٣/١٢ تعداد بازدیـد : ٢۶١ نسخه چاپی
 
 
 


در جلسه آینده صحن شورای شهر همدان مشکلات و گرانی مسکن بررسی می شود

روزنامه هگمتانه  : 
رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: پروانه ساخت یکی از دلایل افزایش قیمت مسکن است اما تأثیر چندانی ندارد و درصد قابل توجهی از قیمت مسکن در همدان حبابی است.

 
 

 

کامران گردان در چهاردهمین جلسه صحن شورا با اشاره به انتقاد استاندار از مدیریت شهری، گفت: شورا از کمک مدیریت ارشد استان به مدیریت شهری در خصوص پروژه های نیمه کاره، بویژه در امر اخذ اعتبارات ملی برای پروژه ها از جمله تقاطع غیر همسطح سردار شهید همدانی استقبال می کند. گردان با اشاره به افزایش بی رویه قیمت مسکن، اضافه کرد: افزایش قیمت مسکن کشوری است و عوامل زیادی در آن دخیل هستند. به گفته گردان شورای اسلامی شهر و شهرداری، درحوزه گرانی مسکن در حال کاهش زمان صدور پروانه ساخت است که در این راستا از سال های گذشته کار صدور پروانه را مکانیزه کرده و سعی کرده زمان را به حداقل برساند تا کمتر سرمایه راکد بماند

* جلسه بررسی مشکلات و گرانی مسکن در شورا تشکیل می شود

وی با تأکید بر اینکه متولیان مسکن باید در راستای کنترل افزایش قیمت وارد شوند، اظهار کرد: جلسه بعدی صحن شورا با حضور متولیان مسکن در راستای بررسی عوامل افزایش بی رویه قیمت مسکن در همدان برگزار می شود.

وی یکی دیگر از مشکلات را نداشتن سرمایه گذار عنوان کرد و گفت: شورای اسلامی شهر طرح های تشویقی بسیاری برای ساخت و ساز و سرمایه گذاری در شهر اجرا کرده تا بتواند زیرساخت های اقتصادی را افزایش دهد و در طرح های گردشگری و هتل ها بسته های سرمایه گذاری ارائه شده و در مناطقی که ساخت و ساز کمتر صورت می گیرد مجوز ساخت دو و نیم طبقه را رایگان کردیم.

*کاوسی امید: مشاورین املاک عاملان اصلی گرانی مسکن در همدان

رئیس کمیسیون برنامه بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان هم در سخنان پیش از دستور جلسه صحن شورا با انتقاد از افزایش بی رویه قیمت مسکن اظهار کرد: عوامل تأثیرگذار در گرانی مسکن مؤثرند که مشاورین املاک عاملان اصلی در افزایش و گرانی قیمت هستند.

اکبر کاوسی امید اضافه کرد: اخیراً مشاهده شده در یک روز یک ملک چندین بار معامله شده است و آیا کسی بر این خرید و فرو شها نظارتی ندارد؟ کاوسی با بیان بر اینکه درصد قابل توجهی از قیمت مسکن در همدان حبابی است که مشاورین املاک به وجود آورده اند، اظهار کرد: در برخی موارد مشاورین املاک واسطه گری هم می کنند، به گونه ای که اگر واحد یا ملکی با قیمت مناسب به بنگاه سپرده شود، آنها ملک را قولنامه ای خریداری می کنند و با قیمتی بالاتر بدون پرداخت پول انتقال سند، می فروشند. کاوسی امید با بیان اینکه در حال حاضر 600 متقاضی ایجاد مشاور املاک در شهر همدان وجود دارد، افزود:امروزه در یک خیابان تعداد مشاورین املاک بیشتر از سوپرمارکت هاست و این سؤال پیش می آید که این شهر به چه میزان به مشاور املاک نیاز دارد؟

وی اضافه کرد: دولت وظیفه دارد بر اساس قانون، شرایط تأمین مسکن را برای آحاد جامعه ایجاد کند. این عضو شورای شهر همدان با بیان اینکه مسکن مهر با تمام کاستی هایی که داشت متأسفانه در ابتدای فعالیت دولت یازدهم کنار گذاشته شد، یادآور شد: تأمین مسکن از وظایف دولت هاست و از سال 92 در این زمینه غفلت شده است که نتیجه آن را امروز با افزایش و گرانی مسکن شاهدیم. کاوسی امید با انتقاد از اینکه مدیریت شهری در کشور با مؤلفه های محدودی مواجه است، یادآور شد: مدیریت یکپارچه شهری چنانچه در کشور اتفاق افتد امروز دیگر شاهد مشکلاتی همچون افزایش قیمت مسکن نخواهیم بود چرا که اختیارات مدیریت شهری افزایش یافته می تواند در بخش های مختلف مدیریت کند.

وی با بیان اینکه شهرداری تنها در دو مؤلفه عوارض پروانه ساختمانی و صدور پروانه نقش دارد، افزود: در افزایش عوارض پروانه ساختمانی برای سال 99 تنها 20 درصد افزایش داشته ایم اما مسکن 400 درصد افزایش یافته است و این رقم نشان می دهد که پروانه عوارض پروانه ساختمانی تأثیر چندانی نداشته است

وی همچنین با اشاره به اینکه شورای اسلامی شهر و شهرداری سعی بر کاهش زمان صدور پروانه ساختمانی دارد، یادآور شد: متأسفانه بخش بیشتری از زمان صدور پروانه های ساختمانی به سازمان نظام مهندسی مربوط است.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسامی شهر همدان در ادامه تأکید کرد: دولت و قوه قضاییه در برش های مختلف کشوری، استانی و شهرستانی باید وارد شده و نقش خود را ایفا کنند. به گزارش روابط عمومی شورای اسامی شهر همدان، کاوسی امید اضافه کرد: امید است با برگزاری جلسه ای با حضور مسؤولان متولی حوزه مسکن بتوانیم ضمن کنترل قیمت مسکن با تعاون و همکاری مدیران، مشاورین املاک و مردم و قابلیت مدیریت شهری این مشکل را حل کنیم.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠٣/١٢ تعداد بازدیـد : ٢۶١ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۵٣  نفر کاربران آنلاین :
۲,۶۰۳,۳۳۸ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان