چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹   |   Wed July 15, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
اجرای مخازن زیرزمینی مکانیزه زباله
تصویب الحاق سه روستا به شهر همدان مغایر با قانون شوراها صورت گرفته است
دقیق‌تر شدن آزمایش فنی خودروها
به خانه برگردیم
آغاز فعالیت شوراهای اجتماعی محلات از ابتدای مهر ماه
ارتقا تاب آوری با مدیران آگاه
نظارت بر تاکسی‌ها با اوج کرونا
ایجاد منطقه 5 شهرداری با رویکرد تخصصی به بافت تاریخی
همدان در ابتدای ریل کلانشهر شدن
پیامدهای نصب سرعتکاه در کاهش مخاطرات ترافیکی
     آخرین اخبار
کاهش ارزش تعرفه عوارض سال 99 شهرداری
مطالعه قطار شهری همدان در مرحله پایانی
وصول مطالبه 450 میلیارد ریالی شهرداری از دستگاه‌های دولتی
اجرای غربالگری کرونا برای کارکنان شهرداری
صیانت از املاک عمومی خط قرمز مدیریت شهری
بازگشت برخی محدودیت‌ها
اجرای مخازن زیرزمینی مکانیزه زباله
تصویب الحاق سه روستا به شهر همدان مغایر با قانون شوراها صورت گرفته است
ارتقا تاب آوری با مدیران آگاه
ایجاد منطقه 5 شهرداری با رویکرد تخصصی به بافت تاریخی
ساختمان‌های پزشکان همدان غیراستاندارد
به خانه برگردیم
دقیق‌تر شدن آزمایش فنی خودروها
نظارت بر تاکسی‌ها با اوج کرونا
کمبود انسولین
تست رایگان کرونا برای افراد با علامت
آغاز فعالیت شوراهای اجتماعی محلات از ابتدای مهر ماه
ماسک بر صورت بوعلی‌سینا نماد مبارزه با کرونا
ارباب‌رجوع بدون ماسک خدمات دریافت نمی‌کند
الحاق سه روستا به شهر به قوت خود باقی است
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠٣/٢۵ تعداد بازدیـد : ۵۵ نسخه چاپی
 
 
 


بي‌توجهي ادارات به فاصله‌گذاري اجتماعي

روزنامه هگمتانه  : 
استاندار همدان با ابراز نگراني از بي‌توجهي 50 درصد ادارات به فاصله گذاري اجتماعي گفت: در صورت بي‌توجهي به فاصله‌گذاري اجتماعي و دستورالعمل‌هاي دانشگاه علوم پزشکي ابن سينا، مجبور به بازگرداندن محدوديت‌هاي پيش‌بيني شده مي‌شويم.

 
 

 

سيد سعيد شاهرخي روز شنبه در ستاد مقابله با کرونا اظهار کرد: تداوم گشايش فعاليتها تنها در صورت رعايت دستورالعملهاي بهداشتي امکان پذير است.

وي اظهار کرد: نميتوان قرنطينه مطلق برقرار کرد، سياست دولت از سرگرفته شدن برخي فعاليتها با رعايت دستورالعملهاي بهداشتي است.

شاهرخي بي توجهي 30 تا 50 درصد دستگاههاي دولتي همدان به فاصله گذاري اجتماعي را نگران کننده دانست و افزود: نظارت بر رعايت فاصله گذاري اجتماعي بايد جديتر از گذشته ادامه يابد و با واحدهاي متخلف به طور جدي برخورد ميشود.

استاندار همدان اظهار کرد: نبايد اجازه عادي جلوه دادن شرايط داده شود بلکه بايد با بخشهايي که نسبت به رعايت شيوه نامههاي بهداشتي بي توجه هستند با جديت برخورد کرد و حساسيت احتمال ابتلا به ويروس کرونا را در مردم بالا برد.

شاهرخي ادامه داد: مردم بايد بدانند شرايط حساس است در صورت رعايت نکردن شيوه نامههاي بهداشتي شمار بيماران بستري و ايزوله افزايش يافته و شاهد بروز مشکل براي معيشت و اقتصاد خانوارها خواهيم بود.

وي گفت: در همدان پيشتر 85 درصد مردم به اين مؤلفهها توجه داشتند که هم اينک اين رقم به 45 تا 50 درصد کاهش داشته و وضعيت کنوني مؤيد کاهش حساسيت ابتلا به کرونا است.

استاندار همدان به فرمانداران کبودرآهنگ، فامنين و نهاوند که در وضعيت نامناسب از نظر آمار مبتلايان به کرونا قرار دارند تذکر داد تا هفته آينده شرايط اين شهرستانها را با تشديد نظارت و اعمال مقررات سختگيرانه و توجه به فاصله گذاري اجتماعي تغيير دهند در غير اين صورت با گذر زمان وضعيت استان همدان در شرايط قرمز قرار ميگيرد.

شاهرخي تأکيد کرد: يکي از مهمترين نقاط آسيب پذير ما در زمينه کرونا، حمل و نقل درون شهري است بايد اتوبوس ها، ونها و تاکسيها شيوه نامههاي ابلاغي را با دقت رعايت کرده و بر اساس ظرفيت پيشبيني شده مسافر سوار کنند.

وي از هم استانيها درخواست کرد جان مردم را به خاطر برگزاري مراسم عروسي و عزا به خطر نيندازند همچنين از دانشگاه علوم پزشکي ابن سينا خواست آمار و اطلاعات افرادي که به علت شرکت در اين مراسم به ويروس کرونا مبتلا شده اند را اطلاع رساني کند.

شاهرخي از نهادهاي مسؤول خواست در صورت دريافت گزارشي مبني بر برگزاري مراسم عروسي و عزا در يک محل، به فوريت وارد عمل شده و با جديت با فرد متخلف برخورد کنند و اجازه برگزاري مراسم را ندهند.

*حيدري مقدم: برگزاري مهماني عامل اصلي انتقال کرونا در همدان است

رئيس دانشگاه علوم پزشکي ابن سينا نيز اظهار کرد: 85 درصد انتقال ويروس کرونا در اين استان ناشي از مراودات درون خانوادگي از جمله برگزاري مهمانيهاي خانگي و رعايت نکردن فاصلهگذاري اجتماعي است.

رشيد حيدري مقدم بيان کرد: رعايت نکردن فاصله اجتماعي در کلينيکها، مطب پزشکان، آزمايشگاه ها، مراکز تصوير برداري، ادارههاي دولتي، بانک ها، دفاتر پيشخوان دولت و فروشگاههاي زنجيرهاي نگران کننده است.

وي اضافه کرد: برخي از شهروندان اقدام به برگزاري مراسم عروسي به صورت پنهاني در منازل، باغها و تالارها ميکنند همچنين مراسم عزا با حضور پرشمار افراد برگزار ميشود.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي همدان افزود: کشاورزان سومين گروهي هستند که بيشترين افراد مبتلا به کرونا را در همدان تشکيل ميدهند بنابراين انتظار ميرود رسانهها نسبت به آموزش تمرکز بيشتري داشته باشند.

وي گفت: طبق گزارش معاون بهداشتي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي در اين مدت سه استان زنجان، همدان و اردبيل اوج جدي کرونا را تجربه نکرده و در معرض خطر هم نبودند.

حيدري مقدم وضعيت بروز کرونا در ادارات همدان را نگراني جدي علوم پزشکي دانست و افزود: 62 تن از کادر پزشکي اين استان تاکنون به ويروس کرونا مبتلا شده اند.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي ابن سينا اظهار کرد: با افزايش 2 برابري، شمار بيماران کرونا مثبت از هشت مورد به 16 مورد در روز رسيده و اين آمارها بيانگر افزايش احتمال ابتلا به اين ويروس است.

وي گفت: برخي از روستاهاي بهار، فامنين و منطقه منوچهري در شهر همدان نقطه طغيان بيماري بود که دانشگاه علوم پزشکي ابن سينا تمرکز خود را بر روي بيماريابي فعال در اين مناطق قرار داد.

حيدري مقدم افزود: با توجه به اينکه استانهاي مجاور همدان در شرايط نامناسبي قرار دارند، در صورت بي توجهي به دستورالعملهاي بهداشتي، رعايت نکردن فاصله گذاري اجتماعي، بي توجهي به شستشوي مرتب دستها و رعايت نکردن بهداشت فردي و اجتماعي احتمال بحراني شدن کرونا در همدان زياد است.

*سردار کامراني صالح: ورود جدي نيروي انتظامي بر رصد برگزاري مراسم در تالارها

فرمانده انتظامي استان همدان نيز گفت: اداره اماکن انتظامي اين استان با قوت نسبت به رصد وضعيت برگزاري مراسم در تالاها و ديگر اماکن ورود کرده است.

سردار بخشعلي کامراني صالح افزود: 50 تا 60 مورد پلمب و صدور اخطار تاکنون توسط پليس صورت گرفته و در صورت تداوم تخلف، واحدهايي که توجهي به مصوبه ستاد مقابله با کرونا و دستورالعملها ندارند پلمب ميشوند.

*صوفي: تعيين 2 پارک شهروند و پارک ايراني براي نصب چادر

شهردار همدان نيز گفت: مکانهايي براي عرضه ماسک ارزان قيمت در اختيار سازمان صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته است و از امروز ماسک با قيمت يک هزار تومان در اين محلها توزيع ميشود.

عباس صوفي اضافه کرد: 2 پارک شهروند و پارک ايراني براي نصب چادر تعيين شده است و تنها در اين بوستانها افراد مجاز به نصب چادر هستند.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠٣/٢۵ تعداد بازدیـد : ۵۵ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۵٨  نفر کاربران آنلاین :
۲,۶۰۳,۳۷۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان