چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹   |   Wed July 15, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
اجرای مخازن زیرزمینی مکانیزه زباله
تصویب الحاق سه روستا به شهر همدان مغایر با قانون شوراها صورت گرفته است
دقیق‌تر شدن آزمایش فنی خودروها
به خانه برگردیم
آغاز فعالیت شوراهای اجتماعی محلات از ابتدای مهر ماه
ارتقا تاب آوری با مدیران آگاه
نظارت بر تاکسی‌ها با اوج کرونا
ایجاد منطقه 5 شهرداری با رویکرد تخصصی به بافت تاریخی
همدان در ابتدای ریل کلانشهر شدن
پیامدهای نصب سرعتکاه در کاهش مخاطرات ترافیکی
     آخرین اخبار
کاهش ارزش تعرفه عوارض سال 99 شهرداری
مطالعه قطار شهری همدان در مرحله پایانی
وصول مطالبه 450 میلیارد ریالی شهرداری از دستگاه‌های دولتی
اجرای غربالگری کرونا برای کارکنان شهرداری
صیانت از املاک عمومی خط قرمز مدیریت شهری
بازگشت برخی محدودیت‌ها
اجرای مخازن زیرزمینی مکانیزه زباله
تصویب الحاق سه روستا به شهر همدان مغایر با قانون شوراها صورت گرفته است
ارتقا تاب آوری با مدیران آگاه
ایجاد منطقه 5 شهرداری با رویکرد تخصصی به بافت تاریخی
ساختمان‌های پزشکان همدان غیراستاندارد
به خانه برگردیم
دقیق‌تر شدن آزمایش فنی خودروها
نظارت بر تاکسی‌ها با اوج کرونا
کمبود انسولین
تست رایگان کرونا برای افراد با علامت
آغاز فعالیت شوراهای اجتماعی محلات از ابتدای مهر ماه
ماسک بر صورت بوعلی‌سینا نماد مبارزه با کرونا
ارباب‌رجوع بدون ماسک خدمات دریافت نمی‌کند
الحاق سه روستا به شهر به قوت خود باقی است
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۴/٠١ تعداد بازدیـد : ۵٢ نسخه چاپی
 
 
 

در صورت ادامه وضعیت موجود تا 2 هفته آینده تخت خالی نداریم
هشدار اوج کرونا

روزنامه هگمتانه  : 
روز گذشته در ستاد مقابله با کرونای استان همدان اعلام شد: وضعیت موجود در همدان نشان دهنده هشدار اوج کروناست.

 
 

 

استاندار همدان ظهر دیروز در ستاد استانی مقابله با کرونا، با بیان اینکه وضعیت استان همدان در ارتباط با کرونا زرد است گفت: مردم شیوه نامههای بهداشتی را رعایت کنند.

سیدسعید شاهرخی با تأکید بر لزوم توجه به رعایت شیوه نامههای بهداشتی در ارتباط با مدیریت بیماری کرونا اظهار کرد: وضعیت استانهای همجوار ما را موظف می‌‌کند با توجه به بازگشاییهای صورت گرفته، نکات بهداشتی و فاصلهگذاری اجتماعی را به صورت جدی رعایت کنیم.

وی با بیان اینکه مردم اگر فاصلهگذاری اجتماعی را رعایت نکنند، محدودیتها اعمال میشود از برگزاری مراسم عروسی توسط برخی در این شرایط و برگزاری تجمع انتقاد کرد و گفت: با بیتوجهی به طرح فاصلهگذاری فیزیکی ممکن است این گونه برنامهها و مراسم عروسی به مراسم عزا تبدیل شود.

استاندار همدان از دستگاههای متولی خواست نظارت جدیتر و پیگیری بیشتری بر رعایت شیوه نامهها و موارد خاص همچون فعالیت تالارها داشته باشند.

وی با بیان اینکه ما باید بتوانیم ضمن رعایت نکات بهداشتی، با شرایط کرونایی زندگی کنیم گفت: وضعیت استان در مجموع زرد است و فامنین و کبودراهنگ نسبت به هفته گذشته، به سوی بهبودی پیش رفتهاند.

*حیدری مقدم: استفاده از ماسک اجباری شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا هم خواستار اجباری شدن استفاده از ماسک به ویژه در اجتماعات به منظور پیشگیری از شیوع کرونا شد.

رشید حیدری مقدم بیان کرد: بهداشت جهانی سه شیوه نامه برای مواجهه با کرونا تدوین کرده که شامل استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و رعایت بهداشت فردی است.

وی افزود: مهمترین دستورالعمل استفاده از ماسک است و در صورت استفاده افراد از ماسک احتمال ابتلا به کرونا به 1.5 درصد و در صورت استفاده یکی از طرفین از ماسک احتمال ابتلا به 50 درصد میرسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا اظهار کرد: فاصله گذاری اجتماعی و رعایت بهداشت فردی از دیگر مؤلفههاست و اگر نسبت به توصیههای بهداشتی بی توجهی شود به طور حتم تا دو هفته آینده اوج کرونا را تجربه کرده و در بیمارستان تخت خالی نخواهیم داشت.

وی پیشنهاد داد: زمان بندی متفاوتی برای بازگشایی و ساعت کاری فعالیت ادارات، نهادها، سازمانها با هدف توزیع بار به ویژه در حوزه حمل و نقل پیشبینی شود همچنین شهرداری نسبت به گندزدایی و ضدعفونی اتوبوسها و وسایل نقلیه عمومی همچنان توجه کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا ادامه داد: دستگاههای اجرایی و کادر اداری نیز باید نسبت به استفاده از ماسک و رعایت بهداشت فردی اقدام کنند و انتظار از نهادها بیش از سایر اقشار است.

حیدری مقدم تعویق بازگشایی مهد کودکها را پیشنهاد داد و گفت: در صورت نیاز به بازگشایی مهدکودک ها، این مراکز تنها به بانوان شاغل خدمات بدهند همچنین گند زدایی سطوح آلوده با جدیت و دقت هر چه بیشتر صورت گیرد.

وی ادامه داد: مراکز عمومی نظیر بانک ها، کلینیک ها، مطب ها، آزمایشگاه ها، دفاتر پیشخوان و شماره گذاری خودرو همچنان نگرانی جدی دانشگاه علوم پزشکی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا خواستار ممنوعیت برگزاری مراسم عروسی و عزا در تالارها، هتلها، منازل و باغها تا پایان تیرماه و تعویق بازگشایی آموزشگاهها، سالنهای سینما، کلاسهای خصوصی و کنسرتها به همراه ضرورت رعایت فاصلهگذاری اجتماعی در تمامی فروشگاهها شد.

حیدری مقدم با عنوان اینکه در حال حاضر مراسم تدفین و تشییع به شکل عادی برگزار میشود تأکید کرد: انتظار میرود از چاپ آگهی ترحیم و برگزاری این مجالس در مساجد جلوگیری شود.

وی خواستار ممنوعیت برگزاری جلسات بیش از 20 نفر در ادارات، بازگشایی بانکها قبل از ساعت هشت به منظور مدیریت تراکم جمعیتی ابتدای صبح، تداوم حساس سازی مردم از طریق فضای مجازی و صدا و سیما شد.

وی گفت: شهروندان در صورت نیاز به مراکز 16 ساعته برای تست مراجعه کنند و تاکنون چهار هزار و 804 نفر به مراکز 16 ساعته برای نمونه برداری مراجعه کرده اند که تست 987 نفر معادل 20 درصد مراجعه کنندگان مثبت بوده اما یک مورد فوتی هم نداشتیم.

حیدری مقدم ادامه داد: آموزش و پرورش و دانشگاهها به طور حتم آزمونها را به صورت برخط و غیرحضوری برگزار کنند.

وی افزود: احتمال ابتلا و مرگ و میر در افراد بالای 60 سال 50 درصد است و همچنان گروه سالمند حساسترین گروه در برابر این ویروس هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا اضافه کرد: پیشتر 73 درصد مبتلایان به کرونا شهری و 27 درصد روستایی بودند که سهم روستاییان پنج درصد افزایش داشته است و این افزایش نشان دهنده رشد تجمع در روستاها است.

حیدری مقدم گفت: بیشترین موارد بستری مربوط به 18 خرداد سال جاری با یک هزار بیمار بوده که 59 تن از این تعداد مشکوک به کرونا بودند همچنین بیماران با علایم تنفسی در یکم خرداد 193 نفر بودند که در 26 خرداد به 279 نفر رسید.

وی اظهار کرد: از نظر فراوانی نمونههای مثبت ویروس کرونا، از 15 اردیبهشت تا 15 خرداد به طور میانگین روزانه پنج مورد تست مثبت ثبت شده اما اکنون به 30 مورد میرسد این معنای قرار گرفتن در آستانه اوج کرونا است.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۴/٠١ تعداد بازدیـد : ۵٢ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۶٨  نفر کاربران آنلاین :
۲,۶۰۳,۴۰۳ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان