چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹   |   Wed July 15, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
اجرای مخازن زیرزمینی مکانیزه زباله
تصویب الحاق سه روستا به شهر همدان مغایر با قانون شوراها صورت گرفته است
دقیق‌تر شدن آزمایش فنی خودروها
به خانه برگردیم
آغاز فعالیت شوراهای اجتماعی محلات از ابتدای مهر ماه
ارتقا تاب آوری با مدیران آگاه
نظارت بر تاکسی‌ها با اوج کرونا
ایجاد منطقه 5 شهرداری با رویکرد تخصصی به بافت تاریخی
همدان در ابتدای ریل کلانشهر شدن
پیامدهای نصب سرعتکاه در کاهش مخاطرات ترافیکی
     آخرین اخبار
کاهش ارزش تعرفه عوارض سال 99 شهرداری
مطالعه قطار شهری همدان در مرحله پایانی
وصول مطالبه 450 میلیارد ریالی شهرداری از دستگاه‌های دولتی
اجرای غربالگری کرونا برای کارکنان شهرداری
صیانت از املاک عمومی خط قرمز مدیریت شهری
بازگشت برخی محدودیت‌ها
اجرای مخازن زیرزمینی مکانیزه زباله
تصویب الحاق سه روستا به شهر همدان مغایر با قانون شوراها صورت گرفته است
ارتقا تاب آوری با مدیران آگاه
ایجاد منطقه 5 شهرداری با رویکرد تخصصی به بافت تاریخی
ساختمان‌های پزشکان همدان غیراستاندارد
به خانه برگردیم
دقیق‌تر شدن آزمایش فنی خودروها
نظارت بر تاکسی‌ها با اوج کرونا
کمبود انسولین
تست رایگان کرونا برای افراد با علامت
آغاز فعالیت شوراهای اجتماعی محلات از ابتدای مهر ماه
ماسک بر صورت بوعلی‌سینا نماد مبارزه با کرونا
ارباب‌رجوع بدون ماسک خدمات دریافت نمی‌کند
الحاق سه روستا به شهر به قوت خود باقی است
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۴/٠٩ تعداد بازدیـد : ١٧٣ نسخه چاپی
 
 
 


«شهر دوستدار کودک» فرصتی برای برندسازی همدان

روزنامه هگمتانه  : 
رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: انتخاب همدان به‌عنوان الگوی شهر دوستدار کودک را باید به فال نیک گرفت و از سوی دیگر از این فرصت باید برای برند‌سازی فرهنگی در همدان؛ پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین بهره‌مند شویم.

 
 

 

کامران گردان در بیستودومین جلسه صحن شورا ضمن تسلیت سالروز شهادت شهید آیتا... بهشتی و یاران باوفایش، اظهار کرد: شهرداری بهمنظور تعمیر و بهسازی اتوبوسهای فرسوده شهری در راستای اقتصاد مقاومتی، اقدام خوبی انجام داده که صرفهجویی در هزینهها را نیز به دنبال داشته است.

گردان با اشاره به افتتاحیه پروژههای مناطق چهارگانه شهرداری، یادآور شد: این آیینهای افتتاحیه بهویژه در مناطق کمتر برخوردار قابل توجه بوده است و میتواند تحولی در این مناطق ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه شورای اسلامی شهر همدان به دنبال حل مشکلات و پیشبرد امور است، افزود: هدف شورا خدمترسانی به مردم و افزایش رضایتمندی آنهاست و طبق گفته رئیسکل دادگستری استان، شورای شهر همدان کمترین مصوبه را داشته که در هیأت حل اختلاف مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

 مولوی: شهرداریها، در خط مقدم ارائه خدمات در کشور هستند

رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به فعالیت گسترده شهرداری در حوزههای مختلف که حدود یکهزار وظیفه است، گفت: بهطور قطع شهرداریها در جبهه نخست و خط مقدم ارائه خدمات مختلف و متعدد به مردم و شهروندان قرار دارند.

ابراهیم مولوی با تأکید بر بهکارگیری نیروهای متخصص و متعهد برای ارائه خدمات بیمنت و جهادی به مردم در شهرداری، اظهار کرد: در مواردی شاهدیم که برخی از نیروهای شهرداری متخصص هستند؛ اما متعهد، مسؤولیتپذیر و دلسوز نیستند که این مهم نارضایتی مراجعهکنندگان را به دنبال داشته است.

مولوی با انتقاد از اینکه متأسفانه نیروهای متخصص و متعهد شهرداری در جایگاه واقعی خود قرار نگرفتهاند، اظهار کرد: شورای پنجم در واگذاری سمتها و انتصاب مدیران شهرداری، دخالتی نداشته است و خود آقای شهردار با اختیار کامل این مهم را انجام میدهد و گاهی مردم نیز از برخی برخوردهای مدیران شهری، رضایتمندی مناسب ندارند که این امر میطلبد مجموعه بازرسی و حراست شهرداری با رصد دقیق، مجموعه عوامل و علل نارضایتی را کشف و نسبت به اصلاح روند و بهبود امور در راستای خدمت گزاری بهتر به شهروندان اقدامات لازم را مبذول دارند.

وی همچنین بر تعیینتکلیف راهاندازی شهرداری بافت مرکزی یا شهرداری منطقه پنج همدان همراه با لحاظ نظرات متخصصان و صاحبنظران حوزهای شهرسازی، طراحی شهری، برنامهریزی شهری، معماری، عمرانی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تأکید کرد و خواستار تسریع در تصویب و ابلاغ و عملیاتی شدن تشکیل این شهرداری شد.

 کاوسیامید: ضرورت تکریم ارباب رجوع در شهرداری

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه با اشاره به شهادت مظلومانه شهید آیتا... بهشتی و یارانش، اظهار کرد: شهید بهشتی یکی از ارکان اصلی نظامسازی انقلاب بود که تکلیف خود را به بهترین نحو در زمان خود، ادا کرد و اثرگذارترین فرد در نوشتن قانون اساسی کشور بود.

اکبر کاوسیامید با اشاره به ضرورت تکریم اربابرجوع در شهرداری، افزود: چندین سال است که در شکلگیری میز خدمت در شهرداری تأکید داشتهایم؛ اما این مهم تاکنون محقق نشده است.

کاوسی امید با بیان اینکه لازم است اقدامات جدی در شهرداری در راستای بهکارگیری نیروهای متخصص و متعهد در بخش اداری انجام شود، عنوان کرد: در راستای افزایش رضایتمندی مردم شهرداری باید پاسخ گو باشد و در این زمینه با به کارگیری نیروهای متخصص و متعهد علاوه بر تسهیل در امور، رضایتمندی را ایجاد کند.

‏وی ضمن انتقاد از به کارگیری نیروهای حجمی و خدماتی در قسمت میز خدمت شهرداری، اظهار کرد: این نیروها هیچگونه تخصصی در خصوص تکریم ارباب رجوع و پاسخ گویی درخصوص مطالبات شهروندان ندارند و این امر باعث ایجاد نارضایتی میشود.

کاوسیامید با بیان اینکه طی هفت سال اخیر هیچگونه آزمون استخدامی برای جذب نیروهای متخصص شهرداری صورت نگرفته و شهرداری مجبور است از نیروهای حجمی استفاده کند، گفت: این در صورتی است که شهرداریها میتوانند بالاترین رضایتمندی را در جامعه ایجاد کنند.

وی؛ اطلاعرسانی و آگاهسازی مردم از فعالیت شهرداری را حائز اهمیت دانست و یادآور شد: در صورت افزایش آگاهی شهروندان از اقدامات شهرداری و بودجه آن، مشارکت اجتماعی نیز افزایش مییابد.

به نقل از روابط عمومی شورا سلامی شهرهمدان، رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان با تأکید بر اینکه باید گفتمانی بین مدیران شهری و مردم شکل بگیرد، گفت: در مورد ارتقای نیروها در شهرداری و واگذاری سمت به آنها باید فرآیند به صورتی باشد که صلاحیتمحور باشد و بر اساس شایسته سالاری این اقدامات صورت پذیرد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۴/٠٩ تعداد بازدیـد : ١٧٣ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۶٧  نفر کاربران آنلاین :
۲,۶۰۳,۴۱۸ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان