چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹   |   Wed August 5, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
رونمایی از یادمان شهدای پارک مردم
توسعه عادلانه شهری، زمینه ساز توسعه پایدار در پروژه‌های عمرانی منطقه دو شهرداری
شهرداری؛ سایت‌موزه امام(ره) را تعیین‌تکلیف کند
شهردار همدان: با وجود عدم انجام تعهدات دولتی آماده اجرای پروژه‌ایم
استودیو بلدیه در شهرداری همدان راه‌اندازی شد
تدابیری برای جولان موتورسیکلت‌ها در پیاده راه بوعلی
ترمیم و بهسازی محوطه گردشگری گنجنامه
تداوم ضد عفونی معابر و مبلمان شهری توسط شهرداری همدان
منطقه دو همدان پیشگام در توسعه متوازن
ادامه جمع‌آوری قلیان از گنجنامه و بلوار ارم
     آخرین اخبار
نظارت بر انتخابات شوراها از اختیارات مجلس
نظارت بر انتخابات شوراها از اختیارات مجلس
رونمایی از یادمان شهدای پارک مردم
آماده امضا تفاهم‌نامه با جمعیت هلال احمر همدان هستیم
تکریم خبرنگار پاسداشت آگاهی و امید است
مرکز مطالعات همدان از مراکز موفق در کشور
رضایت نماینده سازمان بهداشت جهانی از همدان
پیام شادباش شورای شهر به مناسبت روز خبرنگار
احداث هم‌زمان سالن کسب وکار و ورزشی ولایت در کوی خضر
ترمیم و بهسازی محوطه گردشگری گنجنامه
ادامه جمع‌آوری قلیان از گنجنامه و بلوار ارم
درباره مراسم محرم بیانات رهبر انقلاب فصل‌الخطاب است
بازدید نمایندگان سازمان بهداشت جهانی از بیمارستان‌های همدان
استودیو بلدیه در شهرداری همدان راه‌اندازی شد
منطقه دو همدان پیشگام در توسعه متوازن
تدابیری برای جولان موتورسیکلت‌ها در پیاده راه بوعلی
لغو برخی محدودیت‌ها
ناتوانی میراث از کنترل کارتن به دستان
تداوم ضد عفونی معابر و مبلمان شهری توسط شهرداری همدان
شهردار همدان: با وجود عدم انجام تعهدات دولتی آماده اجرای پروژه‌ایم
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۴/١۶ تعداد بازدیـد : ٢٠۵ نسخه چاپی
 
 
 


ضرورت ایجاد پارک خلاقیت کودکان

روزنامه هگمتانه  : 
نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه بازی‌های رایانه‌ای سبب از بین رفتن خلاقیت کودکان شده است گفت: ایجاد پارکی که بتواند کودکان را از فضای بازی‌های رایانه‌ای خارج کند، یک نیاز ضروری است.

 
 

 

آیتالله حبیبالله شعبانی در دیدار با شورای اجرایی شهر دوستدار کودک با تأکید بر اینکه در انجام مطالعات و طرحهای اجرایی باید دارای نگاه فرهنگی باشیم، اظهار کرد: برای دستیابی به یک طرح اجرایی خوب در زمینه کودک باید در گام اول، آن مجموعه کودک را بفهمد و بداند که نیازهای کودک چیست.

وی افزود: نیازسنجی برای ارائه خدمت به قشرکودک موضوع مهمی است که نیاز به یک تیم قوی دارد تا به نتیجه مطلوب و مد نظر در این زمینه برسیم.

امام جمعه همدان با بیان اینکه کودکان امروز درگیر بازیهای رایانهای شدهاند، عنوان کرد: ایجاد محیطی که بتواند کودکان را از فضای این بازیها خارج کند، یک نیاز ضروری است.

وی با تقدیر از نگاه ویژه مدیریت شهری همدان به مقوله کودک تصریح کرد: در این محیط باید با طراحی بازیهای فکری به دنبال ایجاد خلاقیت در بین کودکان البته با نگاهی بر سنت، فرهنگ و تربیت باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با تأکید بر اینکه افراد فعال در حوزه کودک باید با روانشناسی کودک آشنایی داشته باشند، گفت: طرحهای موجود باید به نحوی باشد که به خلاقیت کودک کمک کند و خلاقیت او را که در بازیهای رایانهای در حال ذبح شدن است به مسیر درست هدایت کند.

وی خواستار همکاری این کارگروه با مرکز تخصصی تربیت کودک که زیر نظر شورای فرهنگ عمومی در حال فعالیت است، شد و گفت: میتوان با استفاده از ظرفیت این مرکز که از طریق تسهیلگری میتواند کارها را از مجاری قانونی اجرا کند، بسترهای فعالیت برای شهر دوستدار کودک را ایجاد کرد.

ویژهنامه کودک و نوجوان باید با نگاه کلان و عمیقتر طراحی شود

آیتا... شعبانی با اشاره به چاپ ضمیمه کودکانه، مطرح کرد: این ضمیمه باید با نگاه کلان و عمیقتر طراحی شود، تا بتوانیم آن را در کشور ارائه کنیم، به نحوی که اگر یک روانشناس کودک آن را ملاحظه کرد نتواند ایرادی از آن بگیرد.

وی ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک شاهد افتتاح پارکی برای پرورش خلاقیت کودکان در همدان باشیم و گفت: جانمایی و ایجاد این پارک باید به صورتی باشد که همه مردم بتوانند از آن استفاده کنند و خانوادههای ساکن مناطق کم برخوردار نیز دسترسی آسانی به آن داشته باشند.

فتحیاننسب: مدیریت شهری همدان آرزوهای بزرگ را به خاطره تبدیل میکند

رئیس شورای اجرائی همدان شهر دوستدار کودک نیز در این دیدار خاطرنشان کرد: شهرداری همدان با هدفگذاری جامعالاطراف و نگاه متعالی به دنبال تحقق شهری است که کیفیت زندگی برای شهروندان در سطوح بالا ممکن باشد.

امیر فتحیان نسب افزود: پیرو شیوهنامههای طراحی و ابلاغ شده از سوی وزارت کشور و نهادهای بالادستی در حوزه مدیریت شهری، شهرداری همدان نیز در معاونت معماری و شهرسازی اقدام به تأسیس اداره شهر دوستدار کودک نموده و رسماً فعالیت خود را همزمان با 200شهر ایران در این زمینه آغاز کرده است.

معاون معماری و شهرسازی شهردار همدان تصریح کرد: با استمرار فعالیتها زمینه برای رقابت بین شهرها شروع شد و به شکل رسمی 70 شهر با ارائه گزارش اقدامات برای قرار گرفتن در ردیف شهرهای الگوی شایسته، رقابت و خود را به عنوان مدعی معرفی کردند که خوشبختانه همدان در زمره 12 شهر بزرگ و کوچک در ایران قرار گرفت و صاحب عنوان پایلوت دوستدار کودک شدیم.

فتحیان نسب افق پیش روی شورای اجرائی همدان شهر دوستدار کودک را افقی مطلوب ارزیابی کرد و افزود: با حمایتهای بی بدیل شهردار همدان، طراحی زیرساختهای لازم برای دستیابی به شهر شایسته کودکان انجام شده و اقدامات زیربنایی از جمله ساخت چندین اتاق مادر و کودک و چندپارک خلاقه برای فعالیت کودکان در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.

سلماسی: خیز همدان برای دریافت نشان جهانی شهر دوستدار کودک

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان نیز با ذکر شاخصهای توانمندی همدان در حوزه فرهنگی برای توجه به قشر کودک گفت: مدیریت شهری همدان به اتفاق شورای اسلامی شهر برای تسهیل زندگی شهروندی برای کودکان برنامههایی را از ابتدای تشکیل شورای پنجم طراحی کرده بود که با ابلاغ شیوهنامههای کشوری این برنامهها در ضوابط اصلی تری قرار گرفت.

رضوان سلماسی افزود: اینکه امروز همدان از میان 70شهر به عنوان یکی از شهرهای الگو شناسایی شده گویای فعالیت چشمگیر متولیان امر در شهرداری همدان بوده است اما این تازه آغاز راه رقابتی نفسگیر برای دستیابی به شهری شایسته کودکان است.

وی همچنین شیوه نامههای ابلاغ شده از سوی وزارت کشور را نقشه راهی برای توسعه فعالیتهای زیربنایی، فرهنگی و اجتماعی برشمرد و تأکید کرد: ما در عرصه جهانی باید داعیهدار اهتمام به موضوع تربیت کودکان باشیم و برای آن مدعی دریافت نشان جهانی شهر دوستدار کودک از یونیسف هستیم.

علی ضمیر: بستر لازم برای ایجاد شهر شایسته کودکان مهیاست

معاون خدمات شهری شهردار همدان هم با ذکر چند نمونه از فعالیتهای صورت گرفته در خدمات شهری برای ایجاد شهر شایسته کودکان خاطرنشان کرد: رسیدن به آرمان شهر دوستدار کودک دارای پیشنیازهای اساسی است که مدیریت شهری همدان برای ایجاد این بسترها اعلام آمادگی میکند.

وحید علیضمیر در ادامه افزود: تأسیس مرکز تخصصی تربیت اسلامی کودک و نوجوان در دفتر سابق امام جمعه همدان و با ابتکار نماینده ولی فقیه در استان نشان دهنده اهتمام ایشان به موضوعات مرتبط با حوزه کودک است که این نوید مسرت بخشی برای تشویق شورای اجرائی شهر دوستدار کودک بهشمار میرود.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۴/١۶ تعداد بازدیـد : ٢٠۵ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۵٩  نفر کاربران آنلاین :
۲,۶۳۰,۸۴۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان