چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹   |   Wed August 5, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
رونمایی از یادمان شهدای پارک مردم
توسعه عادلانه شهری، زمینه ساز توسعه پایدار در پروژه‌های عمرانی منطقه دو شهرداری
شهرداری؛ سایت‌موزه امام(ره) را تعیین‌تکلیف کند
شهردار همدان: با وجود عدم انجام تعهدات دولتی آماده اجرای پروژه‌ایم
استودیو بلدیه در شهرداری همدان راه‌اندازی شد
تدابیری برای جولان موتورسیکلت‌ها در پیاده راه بوعلی
ترمیم و بهسازی محوطه گردشگری گنجنامه
تداوم ضد عفونی معابر و مبلمان شهری توسط شهرداری همدان
منطقه دو همدان پیشگام در توسعه متوازن
ادامه جمع‌آوری قلیان از گنجنامه و بلوار ارم
     آخرین اخبار
نظارت بر انتخابات شوراها از اختیارات مجلس
نظارت بر انتخابات شوراها از اختیارات مجلس
رونمایی از یادمان شهدای پارک مردم
آماده امضا تفاهم‌نامه با جمعیت هلال احمر همدان هستیم
تکریم خبرنگار پاسداشت آگاهی و امید است
مرکز مطالعات همدان از مراکز موفق در کشور
رضایت نماینده سازمان بهداشت جهانی از همدان
پیام شادباش شورای شهر به مناسبت روز خبرنگار
احداث هم‌زمان سالن کسب وکار و ورزشی ولایت در کوی خضر
ترمیم و بهسازی محوطه گردشگری گنجنامه
ادامه جمع‌آوری قلیان از گنجنامه و بلوار ارم
درباره مراسم محرم بیانات رهبر انقلاب فصل‌الخطاب است
بازدید نمایندگان سازمان بهداشت جهانی از بیمارستان‌های همدان
استودیو بلدیه در شهرداری همدان راه‌اندازی شد
منطقه دو همدان پیشگام در توسعه متوازن
تدابیری برای جولان موتورسیکلت‌ها در پیاده راه بوعلی
لغو برخی محدودیت‌ها
ناتوانی میراث از کنترل کارتن به دستان
تداوم ضد عفونی معابر و مبلمان شهری توسط شهرداری همدان
شهردار همدان: با وجود عدم انجام تعهدات دولتی آماده اجرای پروژه‌ایم
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۵/٠۵ تعداد بازدیـد : ٢٨ نسخه چاپی
 
 
 


تمدید محدودیت‌ها

روزنامه هگمتانه  : 
استاندار همدان گفت: با پیشنهاد کارگروه اجتماعی و امنیتی و بنا به تصویب ستاد استانی مقابله با کرونا محدودیت‌های پیش‌بینی شده برای شهرستان‌های در وضعیت قرمز به مدت یک هفته دیگر تمدید شد.

 
 

 

سید سعید شاهرخی روز شنبه در نشست اعضای ستاد مقابله با ویروس کرونا اظهار کرد: این محدودیتها شامل همه دانشگاهها، مدارس، مدارس شبانهروزی، حوزههای علمیه، آموزشگاههای فنی و حرفهای، زبان سراها و سایر آموزشگاهها و کتابخانهها میشود.

وی اضافه کرد: این محدودیتها در مساجد و مصلیها، استخرهای سرپوشیده، سینما، تئاتر، موزه و باغ موزههای موجود در پنج شهرستان همدان، ملایر، نهاوند، تویسرکان و کبودراهنگ به علت وضعیت قرمز کرونایی اعمال میشود.

استاندار همدان ادامه داد: باشگاه ورزشی از جمله ورزشهای پُر برخورد نظیر کشتی، جودو، کاراته و...، کافهها، قهوهخانهها و چایخانهها، باغ وحش و شهربازیها، مراکز تفریحی آبی و باشگاههای بدن سازی و نماز جمعه در این پنج شهرستان تا هفته آینده تعطیل خواهند بود.

شاهرخی تأکید کرد: ساکنان شهرستانهایی که در وضعیت قرمز و زرد قرار دارند باید شیوه نامههای بهداشتی از جمله زدن ماسک و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کرده و کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی این موضوع را مستمر پیگیری کنند.

وی با بیان اینکه برگزاری هرگونه مراسم، اجتماع فرهنگی، مذهبی و همایش در شهرهای قزمز ممنوع است افزود: با توجه به در پیش بودن روز عرفه، طبق مصوبات ستاد ملی کرونا مراسم این روز در شهرهای با وضعیت قرمز برگزار نمیشود.

استاندار همدان گفت: میزان بیماران بستری در بیمارستانهای این استان رو به کاهش است که باید این رویه کنترل شود.

شاهرخی بیان کرد: میزان بستریها از 300 نفر در اوایل سال به بیش از 600 نفر در تیرماه رسیده بود که هم اینک به علت رعایت بهداشت از سوی مردم به حدود 500 بیمار کاهش داشته است با این وجود تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیاد است.

وی با بیان اینکه رعایت نکردن شیوه نامههای بهداشتی از سوی مطبها پذیرفتنی نیست اظهار کرد: پزشکان از اقشار تحصیل کرده جامعه به شمار میروند بنابراین باید بیشتر به تبعات منفی شیوع این ویروس و نتایج نامطلوب رعایت نکردن اصول بهداشتی واقف بوده و همکاری لازم را برای مهار کرونا داشته باشند.

استاندار همدان درباره برگزاری مراسم عزاداری در ماه محرم نیز گفت: کمیته اجتماعی و فرهنگی ستاد استانی مقابله با کرونا با همکاری تبلیغات اسلامی برای نحوه و چگونگی و کیفیت و کمیت برگزاری این مراسم برنامه ارائه دهد.

 

حیدری مقدم: 71 درصد همدانیها شیوه نامههای بهداشتی را رعایت کردند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا نیز گفت: طبق آخرین ارزیابی صورت گرفته 71 درصد همدانیها برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا شیوه نامههای بهداشتی را رعایت کردند.

رشید حیدری مقدم اظهار کرد: نگرانی جدی دانشگاه علوم پزشکی مربوط به سه بخش پلیس + 10، آرامستان شهری و روستایی و دفاتر پیشخوان دولت است چراکه میزان رعایت دستورالعملهای بهداشتی در این مراکز به ترتیب 35 درصد، 50 و 63 درصد است.

وی اضافه کرد: 100 درصد پایانه مسافربری درون و بروش شهری و هتل ها، 83 درصد ادارات و سازمانها، 81 درصد بانک ها، 70 درصد مطبها و 66 درصد نانواییها به دستورالعملهای بهداشتی توجه کردند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا اظهار کرد: به دنبال بازرسی وضعیت سلامت محیط کسب و کار که با همکاری سپاه، نیروی انتظامی و تعزیرات و دستگاه قضایی از 25 تا 31 تیرماه هفت واحد تعطیل و 80 مورد به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی بیان کرد: یکی از نگرانیها روند رو به رشد ابتلای مددجویان بهزیستی به ویروس کرونا است که میطلبد پذیرش افراد در این مرکز محدود شده و مراجع قضایی افراد جدیدی به بهزیستی معرفی نکنند.

وی خواستار اعطای مرخصی به زندانیانی که دارای بیماریهای زمینهای نظیر سل و اچ.آی.وی هستند شد و افزود: نگرانیهایی در زمینه کنکور وجود دارد که این وضعیت بار زیادی را به دانشگاه علوم پزشکی تحمیل کرده است با این وجود این دانشگاه آمادگی کامل برای فراهم کردن شیوه نامههای مورد نیاز برای برگزاری کنکور را دارد.

وی اظهار کرد: تعداد بیماران بستری از 612 نفر در 24 تیرماه به 520 مورد در پایان ماه رسید که امید میرود این روند کاهش استمرار یابد.

فرماندار همدان نیز گفت: برخی از مطب پزشکان نسبت به رعایت شیوه نامههای بهداشتی توجهی نداشتند که در دور نخست سرکشی به این محلها تذکرهای لازم به آنها داده شد و در دور بعدی بازدید، دستورالعملها رعایت شده بود.

حسین افشاری افزود: بازدیدهایی نیز از زندان مرکزی همدان و نمایشگاه صورت گرفته که به خوبی در این مراکز دستورالعملهای بهداشتی رعایت شده بود اما ناهماهنگیهایی بین سازمان صمت و اتحادیهها وجود داشت که پیگیری و رفع شد.

دادستان عمومی و انقلاب همدان نیز گفت: به دنبال شیوع کرونا بخش زیادی از زندانیان به مرخصی رفتند اما تعدادی به علت تأمین و ارائه نکردن وثیقه و تضمین در زندان ماندند در حالی که هدف دادستانی ترخیص آنها بود.

حسن خانجانی در زمینه معرفی نکردن افراد جدید به بهزیستی بیان کرد: برخی مراجعه کنندگان به دادسرا هیچ کسی را ندارند و چارهای جز معرفی به بهزیستی نداریم.

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان نیز گفت: بازدیدها بر اساس مصوبات جلسات ستاد استانی کرونا با جدیت در حال اجرا است و هیچگونه ملاحظات نداریم.

سردار مهدی فرجی افزود: بازدید خوبی از مرکز پلاک گذاری صورت گرفت که پس از آن با قرار دادن امکانات و صندلیهای جدید کارهای خوبی صورت گرفت.

وی ادامه داد: فضای بورس منطقه همدان متناسب با میران مراجعه کنندگان نیست و در سه جلسه با قاطعیت با این افراد مذاکره صورت گرفت و بازدید شد همچنین از 32 مطب با حضور نماینده نظام پزشکی، نماینده فرماندار و بهداشت بازدید شد که وضع خوب بود.

وی گفت: بیشتر تالارها اصول بهداشتی را رعایت میکنند همچنین شاهد برگزاری مراسم عروسی در تالارها نیستیم البته در آلاچیق برخی تالارها مراسم جمعی وجود دارد که در این محلها فاصله گذاری اجتماعی رعایت میشود.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۵/٠۵ تعداد بازدیـد : ٢٨ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٩۵  نفر کاربران آنلاین :
۲,۶۳۰,۸۹۵ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان