چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹   |   Wed August 5, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
رونمایی از یادمان شهدای پارک مردم
توسعه عادلانه شهری، زمینه ساز توسعه پایدار در پروژه‌های عمرانی منطقه دو شهرداری
شهرداری؛ سایت‌موزه امام(ره) را تعیین‌تکلیف کند
شهردار همدان: با وجود عدم انجام تعهدات دولتی آماده اجرای پروژه‌ایم
استودیو بلدیه در شهرداری همدان راه‌اندازی شد
تدابیری برای جولان موتورسیکلت‌ها در پیاده راه بوعلی
ترمیم و بهسازی محوطه گردشگری گنجنامه
تداوم ضد عفونی معابر و مبلمان شهری توسط شهرداری همدان
منطقه دو همدان پیشگام در توسعه متوازن
ادامه جمع‌آوری قلیان از گنجنامه و بلوار ارم
     آخرین اخبار
نظارت بر انتخابات شوراها از اختیارات مجلس
نظارت بر انتخابات شوراها از اختیارات مجلس
رونمایی از یادمان شهدای پارک مردم
آماده امضا تفاهم‌نامه با جمعیت هلال احمر همدان هستیم
تکریم خبرنگار پاسداشت آگاهی و امید است
مرکز مطالعات همدان از مراکز موفق در کشور
رضایت نماینده سازمان بهداشت جهانی از همدان
پیام شادباش شورای شهر به مناسبت روز خبرنگار
احداث هم‌زمان سالن کسب وکار و ورزشی ولایت در کوی خضر
ترمیم و بهسازی محوطه گردشگری گنجنامه
ادامه جمع‌آوری قلیان از گنجنامه و بلوار ارم
درباره مراسم محرم بیانات رهبر انقلاب فصل‌الخطاب است
بازدید نمایندگان سازمان بهداشت جهانی از بیمارستان‌های همدان
استودیو بلدیه در شهرداری همدان راه‌اندازی شد
منطقه دو همدان پیشگام در توسعه متوازن
تدابیری برای جولان موتورسیکلت‌ها در پیاده راه بوعلی
لغو برخی محدودیت‌ها
ناتوانی میراث از کنترل کارتن به دستان
تداوم ضد عفونی معابر و مبلمان شهری توسط شهرداری همدان
شهردار همدان: با وجود عدم انجام تعهدات دولتی آماده اجرای پروژه‌ایم
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۵/٠۵ تعداد بازدیـد : ٢٠٢ نسخه چاپی
 
 
 


همراهی و همگامی شورا و مجلس برای توسعه همدان

روزنامه هگمتانه  : 
بیست‌وهشتمین صحن شورای اسلامی شهر همدان با حضور اعضای شورای شهر و حمیدرضا حاجی‌بابایی، نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با محوریت هم‌اندیشی برای رفع مشکلات و موانع مدیریت‌شهری برگزار شد.

 
 

 

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در این نشست گفت: اعضای شورای شهر ظرفیت بالایی دارند که هم باید آن را باور کنند و هم از این مهم، حداکثر بهرهبرداری را داشته باشند.

حمیدرضا حاجیبابایی با تأکید بر اینکه بزرگترین ظلم به مردم این است که مسؤولان از ظرفیت خود در راستای خدمترسانی استفاده نکنند؛ معتقد است: مغز دموکراسی در کشور زمانی نهادینه میشود که ظرفیتهای همدیگر، پذیرفته شود که بیش از اینها، ظرفیتهای همکاری مشترک و تأثیرگذار در استان همدان وجود دارد تا بتوانیم با همراهی و همگامی، قدمهای بلند و مؤثرتری برداریم.

وی با توجه به اینکه امور روزمره و جزئی از جمله پرداخت حقوق و آسفالتریزی و... توسط کارمندان هم عملیاتی خواهد شد؛ گفت: حضور مؤثر نمایندگان مردم زمانی معنادار میشود که راهبرد بلندمدت و قدرتمندانه در کارکرد ما اعمال شود و باید نقطهای را ترسیم و اجرایی کنیم که تا 100 سال دیگر از آن سخن گفته شود.

حاجیبابایی با تأکید بر اینکه باید فضای جدیدی را پیشروی خود باز کنیم؛ اظهار کرد: تکمیل قطعه نهایی راهآهن همدان هم عملیاتی خواهد شد که اینگونه پروژهها، با تعاریف بزرگ استانی و ملی پیش رفته است؛ زیرا تا زمانی که حرفهای بزرگ زده نشود، این کشور با روزمرگی به جایی نرسیده است.

وی با بیان اینکه جایگاه مردم همدان و موقعیت استان از منظر محوری و قطب فرهنگی و تاریخی در کشور ویژه است؛ تأکید کرد: نمایندگان مجلس و شورا مجبورند به اندازه تاریخ همدان و بزرگی آن، فکر کنند که اگر در غیر این صورت قدم برداریم، جرم و ظلم است؛ در مجموع اجازه نداریم کوچکتر از آن، کاری انجام دهیم که در غیر این صورت، نماینده همدان نیستیم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با تأکید بر اینکه یک قرن شرعی یا وزیر بودم یا وکیل، بیان کرد: تمام تجارب استانی و ملی چندین سال خدمت خود را برای خدمترسانی به مردم ایران، جمع کردهام و از سوی دیگر به یک همدان بزرگ فکر میکنم، زیرا حق این مردم است.

حاجیبابایی همچنین با تأکید بر اینکه به عنوان یک نماینده به دنبال هیچ منفعتی برای خودم نیستم و در تمام طول عمر زندگیام، حتی یک ریال کار اقتصادی نداشتهام؛ افزود: ممکن است اشتباه کنم؛ اما برای منافع خودم نیست و برای هیچ مسؤولی دست نیاز دراز نکردهام و احساس نیاز هم نمیکنم.

وی با بیان اینکه برای دستیابی به امکانات بیشتر در شهر همدان، نخست باید همدان را بزرگ کنیم که این مهم، حق طبیعی مردم منطقه است؛ عنوان کرد: بر اساس تجربه میدانم که هر چقدر سفره بزرگتر بیندازیم، همانقدر هم چیده میشود، از اینرو ظرفیت خود را تعریف کنید که به یک همفکری و همگرایی برسیم تا در همدان بزرگ، امکانات بیشتری را جذب کنیم؛ البته در این تعریف باید هم قانونگذاری و هم اجرا با هم حرکت کنند.

حاجیبابایی با بیان اینکه 40 درصد جمعیت استان همدان در شهر همدان گنجانده شده است؛ گفت: هر آنچه در توان داریم برای توسعه این شهر به کار خواهیم گرفت.

وی با تأکید بر اینکه جامعه همدان به بلوغی سیاسی و اجتماعی رسیده است که سرمایه کشور محسوب میشود؛ گفت: مجلس یازدهم محکوم به موفقیت است و اگر به مردم خدمت نکند، به زمین میخورد. همچنین خوشبختانه مردم ما شعارطلب نیستند و خدمت را میبینند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی خطاب به اعضای شورای شهر همدان، گفت: چندین طرح بزرگ و راهبردی را تعریف کنید تا شهر را متحول کنیم؛ زیرا معتقدم باید کار را زخمی کرد تا آغاز شود.

حاجیبابایی با اشاره به پیگیری برای احداث بیمارستان یک هزار تختخوابی در شهر همدان، گفت: همدان در صورت احداث این طرح بزرگ، مدیریت بهداشت و درمان منطقه را بر عهده میگیرد و قطب بهداشت کشور خواهد بود.

وی همچنین از طرح احداث مدرسه حیات طیبه در شهر همدان استقبال کرد و وعده داد: در صورت تحویل زمین، سومین مدرسه حیات طیبه در حد یک دانشگاه با اعتبار 10 میلیارد تومان احداث خواهد شد.

حاجیبابایی با اشاره به اینکه 3 طرح بزرگ شهر همدان از جمله موزه هنرهای معاصر، تالار 4 هزار نفری و مرکز پویانمایی کشور (پردیس سینمایی) پس از گذشت چندین سال و باوجود تصویب ردیف بودجه ملی بر روی زمین مانده است؛ در خواست کرد: با هماندیشی برای رفع موانع این مسائل، ضریب قدرت کارها را افزایش دهیم تا مباحث اثربخش، سریعتر پیشروی کند. همچنین احداث موزه هگمتانه به عنوان یک مخزن بزرگ دیدنی، چهره شهر را متحول میکند.

وی با اشاره به استقرار جمعیت حداقل 400 هزار نفری در محلات آسیبپذیر شهر همدان از از کوی ولیعصر(عج) گرفته تا کوی وحدت و منوچهری، گفت: در بافت، این مناطق را هیچ شخص و بودجهای نمیتواند متحول کند؛ بلکه راهبرد مناسب تعریف شود که در این صورت چه بخواهیم و نخواهیم، متحول میشود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با اشاره به ظرفیتهای خوبی که در حوزه منابع فروش اوراق مشارکت به مبلغ 250 هزار میلیارد تومان در اختیار دولت وجود دارد، گفت: هر منطقهای که قدم بلندتری بردارد، در صورت رعایت قوانین، سهم بهتری نصیب آنها خواهد شد و بهطور قطع مشکلی برای هیچ پروژهای نخواهیم داشت، به شرطی که راهکار مناسب را بیابیم.

حاجیبابایی ضمن تأکید بر پیگیری وضعیت استخدام نیروهای شهرداری، با اشاره به طرح مدیریت یکپارچه شهری، اظهار کرد: این طرح، اقدام راهبردی و تحول بزرگی است که نظام را وارد فضای جدید تصمیمگیری میکند؛ از این رو در این زمینه دولت هم باید مجاب شود تا به جمعبندی برسیم.

وی با تأکید بر تعیینتکلیف طرح جامع شهر همدان، گفت: گویا آمارگیری نفوس و مسکن سال 1400 اجرایی نخواهد شد؛ اما با توجه به اینکه مجموعه مدیریتشهری در صورت نبود آمار بهروزتر متضرر خواهد شد، اعتباری را به منظور آمارگیری در شهر همدان اختصاص دهید.

 

 گردان: امیدواریم همدان؛ قطب «گردشگری سلامت» شود

رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز نمایندگان مجلس را مدافع شورای شهر و شهرداری و همچنین حضور حاجیبابایی در صحن شورا را دلگرمی برای پیشروی مطلوبتر اقدامات محوله برشمرد.

کامران گردان خطاب به حاجیبابایی، نماینده مجلس با بیان اینکه طرحها و لایحههای بزرگی در دوره 20 ساله خدمت خود برای شهر همدان داشته است؛ گفت: از افتخارات استان همدان محسوب میشود که به عنوان نماینده ملی مطرح هستید و البته این مهم، توقعها را در راستای توسعه هر چه بهتر شهر و استان همدان و ارتقای نقش عملکردی آن، افزایش داده است.

وی ابراز امیدواری کرد با توجه به پیگیریهای مجدانه نماینده باسابقه مجلس در راستای به ثمرنشستن بیمارستان هزار تختخوابی، قطار شهری و تکمیل بیمارستان اکباتان، همدان به قطب «گردشگری سلامت» تبدیل شود.

گردان با اشاره به همراهی نماینده دهم و یازدهم مجلس در حوزه بازگشت سهم ارزشافزوده و اصلاح ساختار نیروهای انسانی شهرداریها، درخواست داشت: متأسفانه مدتهاست که جایگاه شوراها توسط برخی نمایندگان مجلس تضعیف میشوند و در مجموع نمایندگان مردم در پارلمان شهری را رقبای خود میدانند؛ از اینرو پیگیری مدیریت یکپارچه شهری جزو مطالبات حوزه مدیریتشهری است که امیدواریم به سرانجام برسد.

رئیس شورای شهر همدان افزود: انتظار میرود در جریان پیگیری مسائل نمایندگان مجلس هم قرار گیریم تا در صورت امکان در حوزه استحفاظی، همراهی بهتری داشته باشیم.

گردان در ادامه گفت: از آنجایی که بحران اقتصادی تأثیرات منفی خود را بر روی درآمد شهرداریها داشته است؛ با این وجود شورای شهر سعی داشته طرحهای مناسبی را برای توسعه زیرساختی و متوازن در تمامی مناطق شهر همدان در نظر گیرد که خوشبختانه در این راستا طرحهای اثرگذاری مانند شهاب «شفافیت شورای شهر و شهرداری همدان؛ ابزار بهره‌‌وری»، شهر دوستدار کودک، شورای اجتماعی محله، فکه «فرهنگسرای کسبوکار و کارآفرینی شهر همدان»، بهنام «برند همدانی، نماد افتخار ملی» و... به نتیجه مطلوب رسیدهاند.

وی با اشاره به حضور افراد متخصص و باتجربه در شورای شهر، بیان کرد: تمام همت شورای شهر بر این محور بود تا تمامی مصوبات شورا و طرحهای شهرداری با قوانین منطبق شود که در این بین، بیش از 90 درصد مصوبات شورای شهر در کمیته انطباق فرمانداری همدان مورد تأیید قرار گرفته است.

گردان با تأکید بر اینکه تمامی اقداماتی که در حوزه پیشبرد کارهای مردم است، بهروز هستیم تا کاری در این حوزه بر روی زمین نماند؛ افزود: علیرغم تمامی مشکلات پیشرو، سعی بر این بوده است تا رضایت نسبی شهروندان را جلب کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اینکه در صورت تزریق اعتبار به تقاطع غیرهمسطح شهید سردار همدانی، این طرح نیز به زودی به اتمام خواهد رسید؛ گفت: با توجه به اینکه نبض کشور در دست نماینده همدانی مجلس است، انتظار میرود برای این طرح فراشهری، بودجه ملی دریافت شود که این مهم برای توسعه و آبادانی شهر و استان همدان نیز تأثیرگذار است.

 

 مولوی: بهرهگیری از ظرفیت نمایندگان مجلس برای توسعه پایدار شهر

 

رئیس مرکز پژوهشهای شورای شهر همدان هم با بیان اینکه حاجیبابایی در هر دوره خدمت، همواره نقطه امید مردم همدان بوده و سال هاست مورد اعتماد آنان است؛ گفت: انتظار میرود مباحث اقتصادی و تغییر شرایط حاکم بر جامعه که آستانه تحمل مردم را کمتر کرده است، مورد توجه ویژه مجلس یازدهم قرار گیرد.

ابراهیم مولوی معتقد است: طبقه متوسط جامعه که همواره پایگاه و پشتیبان نظام محسوب میشوند، در بزنگاههای تاریخی به دفاع از نظام به میدان آمدهاند؛ اما در بسیاری از تصمیمگیریهای کلان کشوری جایگاهی ندارند.

وی از نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس درخواست کرد تا در تصمیمگیریهای کلان کشور، شرایطی فراهم شود تا همه مردم به صورت تساوی از منافع کشور بهرهمند شود؛ زیرا این مردم هستند که همیشه برای دفاع از انقلاب، در خط مقدم هستند.

مولوی در ادامه با اشاره به اینکه مصوبه شـورای شهر سنندج مبنی بر جذب و دریافت ٦0 میلیـارد تومان اوراق مشارکت در راستای توسعه و آبادانی شهر و نـوسـازی نـاوگان حـمـلونقـل عمـومـی در دولت مصوب و اجرایی شد؛ درخواست کرد: این مهم به صورت ویژه پیگیری شود تا شهرداری همدان از محل فروش اوراق مشارکت نیز بهرهمند شود؛ زیرا مردم همدان در سطح کشور سومین یا چهارمین استان سپرده گذار محسوب میشوند که تأثیر بسیاری هم در رونق اقتصادی دارد.

رئیس مرکز پژوهشهای شورای شهر همدان همچنین اظهار کرد: هزینه احداث و تعمیر و نگهداری 3 تقاطع غیرهمسطح شهر همدان؛ شهید قهاری، پل غدیر فرهنگیان و شهید سردار همدانی که عملکرد فراشهری و استانی و ملی دارند، از جیب مردم همدان است؛ از اینرو انتظار میرود اعتبارات این طرحها از طریق منابع ملی کشور در نظر گرفته شود.

مولوی افزود: بهمنظور پیگیری بودجه تکمیلی و منابع مورد نیاز این 3 طرح بزرگ شهری انتظار میرود از طریق وزارت کشور، سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، رئیس جمهور و یا بودجه مناطق محروم اقدام شود.

مولوی معتقد است: بخش زیادی از عقب افتادگیهای تقاطع غیرهمسطح شهید سردار همدانی به عدم تحقق درآمدهای شهرداری و تزریق منابع مالی بازمیگردد.

وی ابراز امیدواری کرد از ظرفیت نمایندگان مجلس برای توسعه پایدار شهر همدان بهرهمند شویم.

 

 قراباغی: تأکید بر تمرکز مجلس به حوزه گردشگری و سرمایهگذاری

 

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان هم با تأکید بر تمرکز مجلس یازدهم به حوزه گردشگری و سرمایهگذاری، معتقد است: توجه ویژه نسبت به تأسیسات گردشگری و اهداف مورد نظر حوزه گردشگری از ضروریات رسیدن شهر همدان به عنوان الگوی گردشگری است.

حسین قراباغی اظهار کرد: ساماندهی آبرومند راههای مواصلاتی به روستاهای گردشگرپذیر مذهبی و طبیعی از جمله امامزاده محسن، چشین و سیمینابرو باید با تزریق بودجه ملی دیده شود تا به نتیجه برسد؛ البته به اذعان مسؤولان امر، بودجه ملی دیده شده است، اما باید مشکلات و موانع آن برطرف شود.

وی با تأکید بر تکمیل کنارگذرهای شهر همدان، عنوان کرد: در این زمینه منابع مردم شهر همدان که باید برای توسعه زیرساختهای شهر هزینه شود، در گلوی پلها ریخته میشود.

قراباغی با بیان اینکه مدیریتشهری، اقدامات خوبی در حوزه سرمایهگذاری انجام داده است؛ افزود: اعضای شورای شهر همدان نگاه ویژهای در راستای حمایت از سرمایهگذاران دارند.

وی با تأکید بر تعیینتکلیف پروژه سرمایهگذاری میدان میوهوترهبار جدید همدان، گفت: با توجه به اینکه نباید در مدیریت سرمایهگذار این حوزه، کوتاهی کنیم، زیرا نگاه سرمایهگذاران به این طرح بزرگ شهری معطوف شده است.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورای شهر همدان افزود: اجرای طرح گردشگری اراضی 243 هکتاری واقع در سد اکباتان و بوستان 102 هکتاری ولایت بهعنوان طرحهای فرامحلهای و فراملی در راستای افزایش فضای سبز نیازمند عزم جدی و ملی است.

قراباغی در ادامه با بیان اینکه متأسفانه شاهد ناعدالتی در توزیع منابع مالی کشور هستیم، ابراز امیدواری کرد اعتماد از دست رفته مردم با نظارت صحیح بر امور کشور، بازگردانده شود.

 

 کاوسیامید: رسیدگی به امور آموزشوپرورش؛ اولویت مجلس باشد

 

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان در ادامه با اشاره به خدمات 20 ساله حاجیبابایی در حوزههای مختلف کشور، گفت: با توجه به اینکه خاستگاه اصلی نماینده همدانی مجلس، آموزشوپرورش است، انتظار میرود رسیدگی به امور آموزشوپرورش اولویت قرار گیرد.

اکبر کاوسیامید با توجه به اینکه سند تحول بنیادین که مورد تأیید مقام معظم رهبری بود، اجرایی نشده است؛ افزود: حوزه آموزشوپرورش نباید درگیر مباحث اقتصادی روزمره باشد؛ از اینرو انتظار میرود ضمن ریلگذاری صحیح در کمیسیون بودجه، آموزشوپرورش به رسالت اصلی خود یعنی تعلیم و تربیت بپردازد تا بحث پیادهسازی سند تحول بنیادین به منصه ظهور برسد.

وی در ادامه گفت: با توجه به اینکه شهرداری همدان، زمین 10 هکتاری در کوی فرهنگیان برای احداث مدرسه حیات طیبه در نظر گرفته است؛ انتظار میرود نمونه سوم این مدارس در شهر همدان احداث شود.

کاوسیامید همچنین با اشاره به طرح مسأله اقتصاد مردمی توسط مجلس، ابراز امیدواری کرد این مهم در حد حرف باقی نماند و از سوی دیگر قوانین دست و پاگیر پالایش شود؛ زیرا در حال حاضر درگیر جنگ اقتصادی هستیم و باید تمامی مسائل به سرعت رفع شود.

 

 رحیمیفر: درآمد شهرداریها از مالیات، منطقی شود

رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان هم در ادامه این جلسه با بیان اینکه ضریب جینی و رشد اقتصادی، دو گزینه مطرح در برنامه ششم است که هر دو وابسته بهیکدیگر هستند؛ گفت: ضریب جینی به سمت و سوی عدالت اجتماعی نیل پیدا میکند.

علی رحیمیفر، اجرای طرح قطار شهری را یکی از زمینههای نیل به عدالت اجتماعی برشمرد.

وی در اینباره معتقد است: باید در این زمینه در راستای توسعه شهر، برنامهریزیهای صحیحی صورت پذیرد.

وی با توجه به اینکه شهرداریها به اجبار برای کسب درآمد به تراکمفروشی در شهر میپردازند که به تضییع حقوق برخی شهروندان منجر میشود؛ اظهار کرد: شهرداریها چارهای جز این ندارند تا حداقل بتوانند هزینههای جاری خود را تأمین کنند.

 

رحیمیفر اظهار کرد: متأسفانه خبری از درآمد پایدار شهری نیست و تجربه موفق شهرهای بزرگ دنیا بر این است که درآمد شهرداریها مبتنی بر مالیات است؛ از اینرو باید فکری برای آینده شود که درآمد شهرداریها از مالیات، منطقی شود تا به دنبال تراکمفروشی و تغییر کاربری نباشند.

وی با اشاره به ظرفیتهای قانونی بودجه، گفت: با توجه به اینکه نماینده همدانی سکاندار کمیسیون بودجه مجلس است، از اینرو انتظار میرود از ظرفیتهای قانون موجود، نگاه ویژهای به همدان داشته باشید. رحیمیفر همچنین گفت: در حوزه قطار شهری و بافت فرسوده میتوان از محل فروش اوراق مشارکت بهرهمند شویم.

 

 شهردار: بهرهگیری از ظرفیت مجلس برای توسعه شهر

شهردار همدان هم در این نشست ابراز امیدواری کرد با همراهی تمامی اعضای شورای شهر و نمایندگان مجلس، گامهای بلندی را در یک سال باقی مانده شورای پنجم داشته باشیم.

عباس صوفی افزود: علیرغم مشکلات اقتصادی و کاهش درآمدهای شهرداریها، توجه ویژه به منطقه توانمندسازی، ارتقای کیفیت کار و پیگیری جدی حوزه عمرانی و... انجام شده است.

وی با اشاره به پیگیری جدی حوزه قطار شهری در شهر همدان، گفت: اعتبار قطار شهری در بودجه دیده شده که کار در حال پیشروی است و امیدواریم آغاز به کار کریدور قطار شهری را همراه با ظرفیت قانونی داشته باشیم.

شهردار همدان با تأکید بر اینکه باید هر چه سریعتر طرح جامع همدان بهمنظور تعیینتکلیف توسعه شهر مشخص شود؛ ابراز امیدواری کرد با بهرهگیری از ظرفیت نمایندگان مجلس شاهد توسعه شهر همدان باشیم.

صوفی اظهار کرد: اختصاص 50 میلیارد تومان از محل فروش اوراق مشارکت برای توسعه حملونقل عمومی و تسویه بدهیهای شهرداری از طریق تهاتر نیز از جمله اقدامات قابل توجه مدیریتشهری است.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۵/٠۵ تعداد بازدیـد : ٢٠٢ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٧۶  نفر کاربران آنلاین :
۲,۶۳۰,۸۶۸ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان