چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹   |   Wed August 5, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
رونمایی از یادمان شهدای پارک مردم
توسعه عادلانه شهری، زمینه ساز توسعه پایدار در پروژه‌های عمرانی منطقه دو شهرداری
شهرداری؛ سایت‌موزه امام(ره) را تعیین‌تکلیف کند
شهردار همدان: با وجود عدم انجام تعهدات دولتی آماده اجرای پروژه‌ایم
استودیو بلدیه در شهرداری همدان راه‌اندازی شد
تدابیری برای جولان موتورسیکلت‌ها در پیاده راه بوعلی
ترمیم و بهسازی محوطه گردشگری گنجنامه
تداوم ضد عفونی معابر و مبلمان شهری توسط شهرداری همدان
منطقه دو همدان پیشگام در توسعه متوازن
طرح‌های عمرانی تا پایان دولت نهایی شود
     آخرین اخبار
نظارت بر انتخابات شوراها از اختیارات مجلس
نظارت بر انتخابات شوراها از اختیارات مجلس
رونمایی از یادمان شهدای پارک مردم
آماده امضا تفاهم‌نامه با جمعیت هلال احمر همدان هستیم
تکریم خبرنگار پاسداشت آگاهی و امید است
مرکز مطالعات همدان از مراکز موفق در کشور
رضایت نماینده سازمان بهداشت جهانی از همدان
پیام شادباش شورای شهر به مناسبت روز خبرنگار
احداث هم‌زمان سالن کسب وکار و ورزشی ولایت در کوی خضر
ترمیم و بهسازی محوطه گردشگری گنجنامه
ادامه جمع‌آوری قلیان از گنجنامه و بلوار ارم
درباره مراسم محرم بیانات رهبر انقلاب فصل‌الخطاب است
بازدید نمایندگان سازمان بهداشت جهانی از بیمارستان‌های همدان
استودیو بلدیه در شهرداری همدان راه‌اندازی شد
منطقه دو همدان پیشگام در توسعه متوازن
تدابیری برای جولان موتورسیکلت‌ها در پیاده راه بوعلی
لغو برخی محدودیت‌ها
ناتوانی میراث از کنترل کارتن به دستان
تداوم ضد عفونی معابر و مبلمان شهری توسط شهرداری همدان
شهردار همدان: با وجود عدم انجام تعهدات دولتی آماده اجرای پروژه‌ایم
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۵/٠٩ تعداد بازدیـد : ٣۴ نسخه چاپی
 
 
 


طرح‌های عمرانی تا پایان دولت نهایی شود

روزنامه هگمتانه  : 
استاندار همدان اظهار کرد: طرح‌های عمرانی و اقتصادی این استان باید تا پایان دولت دوازدهم نهایی شوند.

 
 

 

سید سعید شاهرخی در نشست خود با فرمانداران استان که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد گفت: اهمیت و حساسیت ماهها و روزهایی که تا پایان سال در پیش است میطلبد با عزم راسخ برنامههایی که در استان تدوین شده را پیش ببریم و در کنار آن برای ارتقای سلامتی مردم و کنترل روند شیوع ویروس کرونا تلاش کنیم.

وی ادامه داد: قرار گرفتن در سال پایانی فعالیت دولت دوازدهم اهمیت و حساسیت این روزها را برای مسؤولان بیشتر نمایان میکند؛ بنابراین باید در زمان باقی مانده به نحوی برنامهریزی کرد که طرحهای در دست اجرا را به مرحله نهایی رساند.

استاندار همدان بیان کرد: طرحهای عمرانی در قالب «جهش تولید» و «حرکت اقتصادی» در دست اجرا است که باید برای آینده این طرحها تصویر روشنی تا یک سال آینده پیشبینی کرد.

شاهرخی اضافه کرد: روند اجرای برخی از طرحها نیازمند به پیگیری در سطح ملی است اما برخی را هم باید در استان دنبال کرد که در این راستا فرمانداران باید در حوزه اقتصادی و عمرانی حقوق شهرستانها را مطالبه و موانع اجرای طرحها را پیگیری و رفع کنند.

وی اظهار کرد: 22 طرح مهم و اثرگذار شهرستان همدان یک به یک بررسی شد تا شرایط و چگونگی طرحها، روند اجرا و موانع پیشروی آنها احصا و برای شتاب بخشیدن به پیشبرد طرحها برنامه مناسب اتخاذ شد.

استاندار همدان افزود: نهایی شدن طرحهای در دست اجرا تحول جدی در استان و شهرستانها ایجاد میکند بنابراین برای رسیدن به این هدف در دسترس و دست یافتنی، باید با هم افزایی و اتحاد همه با هم حرکت کنند.

شاهرخی تأکید کرد: تأمین اعتبار مورد نیاز برای طرحها بر عهده مرکز استان است و فرمانداران هم علاوه بر پیگیری نباید اجازه بدهند موانع محلی و محدودیت شهرستانی تأثیری در روند اجرای طرح بگذارد.

وی خطاب به مدیران تصریح کرد: چنانچه در اجرای طرحها همکاری با فرمانداران صورت نگیرد از ورود مدیران کمکار به استانداری جلوگیری میشود؛ چراکه نباید برای یک کار کارشناسی، طرحی ماهها معطل بماند.

شاهرخی با بیان اینکه پشتیبان نظرهای مثبت و توسعه گرا هستم افزود: فرمانداران باید حرف اول و آخر را در شهرستان محل خدمت بزنند و مدافع حقوق مردم باشند.

شاهرخی اضافه کرد: هدف مجموعه استانداری از این جهتگیریها توجه به سه اولویت اقتصاد، معیشت مردم و اشتغال جوانان است بنابراین با توجه به برنامهریزیهای صورت گرفته، وقت خود را وقف تحقق این کارها کرده است.

وی تأکید کرد: با وجود مشکلات و محدودیتهایی که در سطح ملی برای کشور و ملت ایجاد شده است باید کارهای خوب و خدمات صورت گرفته را به مردم اطلاع رسانی و کارنامه اقتصادی دولت را در هفته دولت منتشر کرد.

شاهرخی افزود: رئیس جمهور همواره در نشست ستاد ملی کرونا به توجه بر سیاستها و برنامههای مصوب در راستای 2 اولویت سلامت و معیشت، اشتغال و اقتصاد مردم تأکید دارد.

وی اضافه کرد: رویکرد دولت در اوج اول شیوع ویروس کرونا ماندن مردم در خانه بود اما با توجه به طولانی شدن این وضعیت، سیاست بر این شد که با رعایت شیوه نامههای بهداشتی، فعالیت اقتصادی به تدریج ادامه یابد تا بتوان سلامت، اقتصاد و معیشت مردم را مدیریت کرد.

استاندار همدان اظهار کرد: طبق گفته معاون وزیر بهداشت علت حدود هشت درصد ابتلا به کرونا بازگشایی فعالیتها بوده است اما 92 درصد به خاطر برگزاری دورهمی، رفت و آمدهای خانوادگی، مراسم عروسی و عزا است.

شاهرخی ادامه داد: این آمار مسیر کار مسؤولان را روشن و شفاف و نقطه هدف ما برای پیشگیری از شیوع این ویروس را مشخص کرده است؛ بنابراین باید از مردم خواست برای جلوگیری از شیوع کرونا استفاده از ماسک، رعایت فاصلهگذاری اجتماعی و پرهیز از برگزاری مراسم را جدی بگیرند.

وی تأکید کرد: در صورت اجرای مصوبه ستاد ملی کرونا در شهرستانها به نتیجه پیشبینی شده دست مییابیم در غیر این صورت کاری از پیش نمیرود و شاهد تداوم وضعیت قرمز کرونایی خواهیم بود.

استاندار همدان با بیان اینکه نهاوند از وضعیت قرمز خارج شده است اظهار کرد: این توفیق ماحصل همکاری و تعامل مجموعه فرمانداری، دادستان، نیروی انتظامی و عوامل بهداشتی و توجه مردم به توصیهها و هشدارها است.

شاهرخی ادامه داد: پیگیری فرمانداران بسیار اثربخش است بنابراین باید بخش عمدهای از تکالیف حول محور اجرای مصوبات و شیوه نامههای بهداشتی باشد و فرمانداران محور اجرای سیاستهای استان را که منبعث از سیاستهای ملی است، مورد توجه قرار دهند.

وی ادامه داد: شهرستانها باید به کانون اجرای مصوبه ستاد ملی و استانی کرونا تبدیل شوند چراکه عملکرد مطلوب فرمانداریها به عنوان بازوان ستاد کرونا اثرهای مثبتی در پی دارد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۵/٠٩ تعداد بازدیـد : ٣۴ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١٠٠  نفر کاربران آنلاین :
۲,۶۳۰,۹۱۰ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان