سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹   |   Tue October 20, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
عملکرد شایسته تقدیر منطقه سه در کاهش محرومیت‌های مناطق کم
مدیریت باغ بهشت به شهرداری بازگردد
هشدار فرماندار همدان درخصوص رشد فزاينده ابتلا به کرونا
طرح جامع فرهنگی شهر همدان باید تدوین شود
عملکرد شهرداری در حوزه خدمات شهری مطلوب است
خداحافظی کوی منوچهری با کوچه‌های خاکی
خیابان فرهنگ به نام استاد شجریان نام‌گذاری شود
همدان استان با بروز بالای کرونا
     آخرین اخبار
عملکرد شهرداری در حوزه خدمات شهری مطلوب است
طرح جامع فرهنگی شهر همدان باید تدوین شود
خداحافظی کوی منوچهری با کوچه‌های خاکی
خیابان فرهنگ به نام استاد شجریان نام‌گذاری شود
همدان استان با بروز بالای کرونا
عملکرد شایسته تقدیر منطقه سه در کاهش محرومیت‌های مناطق کم
هشدار فرماندار همدان درخصوص رشد فزاينده ابتلا به کرونا
مدیریت باغ بهشت به شهرداری بازگردد
دست‌یابی همدان به گنجینه‌های عظیم موزه‌ای
پیام قدردانی رئیس شورای اسلامی شهر همدان
عملکرد مثبت مدیریت‌شهری در حوزه فرهنگی و سیماومنظر
تبیین گفتمان خدمت‌گزاری در نشست مشترک شورای معاونان دادستانی و شهرداری همدان
پایان واکسیناسیون پاکبانان
مهار گرانی مسکن با شهرک باغ‌ویلا
کرونا تا 3 هفته آینده صعودی است
جمع‌آوری متکدیان نیازمند همکاری همه دستگاه‌های مسؤول
رونمایی از نمایشگاه چهل چراغ هگمتانه
ضعف قوانین یکی از مشکلات پیش‌روی شهرداری‌ها
رؤسای کمیسیون‌های شورای اسلامی شهر همدان معرفی شدند
بهره‌گیری از ادبیات مقاومت دوران دفاع مقدس برای رفع مشکلات جامعه
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۵/٠٩ تعداد بازدیـد : ٢٠٩ نسخه چاپی
 
 
 


توسعه عادلانه شهری، زمینه ساز توسعه پایدار در پروژه‌های عمرانی منطقه دو شهرداری

روزنامه هگمتانه  : 
مدیر منطقه دو شهرداری همدان گفت: توسعه عادلانه و متوازن شهری، زمینه ساز توسعه پایدار و تأثیرگذار در پروژه‌های عمرانی منطقه دو شهرداری است.

 
 

 

به نقل از روابط عمومی منطقه دو شهرداری همدان، حامد جلیلوند با اعلام این خبر افزود: ما معتقدیم توجه به سهم آیندگان کلید خدمت سازنده در شهر و حرکت در مسیر دستیابی به اهداف چشمانداز آینده است و برای آنکه بتوانیم در این مسیر گامهای موفقیت را طی کنیم نیاز به بازاندیشی مسؤولیتهای سابق و شناخت مسؤولیتها و تعهدات جدید دارد.

وی ادامه داد: در این راستا تلاش شده رویکردها و ساختارهای شهری را با امور کنونی و با توجه به نیاز نسلهای آینده برنامهریزی شود که از جمله طرحها و پروژههای عمران شهری با محورهای متعدد همچون کاهش آلایندگی و ترافیک نمونه آن است.

وی با بیان اینکه با اجرای پروژههایی چون احداث کندرو، هدایت آبهای سطحی، مناسب سازی و زیرساخت معابر، احداث پارکینگ و بوستانها میتوان پاسخگوی نیاز امروز شهروندان و آیندگان بود، رسیدن به معیارهای اساسی به منظور اجرای طرحهای عمرانی، زیربنایی، زیرساختی و خدماتی را بسیار مهم ارزیابی کرد و متذکر شد: دستیابی به این مهم جز با اعمال اقدامات کارشناسی و بهرهگیری از دیدگاههای مردمی به عنوان افرادی که مشکلات را رصد و ارزیابی میکنند، محقق نمیشود.

مدیر منطقه دو شهرداری همدان افزود: انجام وظایف مدیریتی به صورت سازنده و شایسته ایجاب میکند، مجموعه شهرداری اقدامات گستردهای را به شکل و روشی نوین که پاسخگوی حجم انتظارات شهر و شهروندی است را توأمان با بهرهگیری از الگوها و روشهای مورد تأیید در گذشته به کار گیرد.

وی اذعان کرد: مجموعه شهرداری منطقه دو در مسیر اجرای پروژههای عمران شهری، طبق ضوابط تعیین شده فنی و مهندسی آن هم با رعایت استانداردهای تعیین شده بوده و همواره طی مدت گذشته تلاش شده معیار اصلی در اجرای طرحها و پروژههای عمرانی پویاسازی مناطق مختلف در سطح منطقه باشد.

جلیلوند با تأکید بر لزوم ارتقای کیفی بسترهای شهری، اضافه کرد: پویاسازی مناطق شهری معیار اصلی اجرای طرحهای عمرانی است؛ چرا که نیاز بافت شهری برای تکامل و پیشرفت امری مهم به شمار میآید و این مهم تنها با اجرای طرحهای عمرانی بهینه و هدفمند همچنین با در نظر گرفتن نیازهای شهر به پروژههای عمرانی، خدماتی و... محقق میشود.

وی با بیان اینکه بافت شهری همدان برای تکامل و پیشرفت نیازمند اجرای طرحهای عمرانی است، گفت: با توجه به اهمیت این موضوع نیاز مجموعه شهرداری منطقه دو اهتمام ویژهای در اجرایی کردن طرحهای عمرانی خود در کوتاهترین زمان ممکن داشته و باید به این نکته نیز توجه داشت که با جاری شدن این رویکرد در ابتدا طرحهای در حال اجرای شهرداری پیگیری شده و در این راستا بر اتمام پروژههای نیمه تمام تمرکز داشته و نیز اقدامات گستردهای در شهر انجام شده؛ از طرفی منابع مالی شهرداری نیز به خوبی کنترل و متناسب با طرحهای شهری در اجرای صحیح پروژهها هزینه شده است.

جلیلوند، بهرهگیری از تمهیدات ویژه در خصوص کاربردی کردن طرحها و پروژههای شهری همچنین استفاده از ابزارهای محیطی برای رونق ساختارها و بسترهای آسایش و رفاه شهروندی را مهم ارزیابی کرد و با بیان اینکه جاری کردن این مهم در نظام مدیریت شهری بسیار حائز اهمیت است، متذکر شد: نظاممند شدن ساختارهای شهری سند معتبری از عملکرد مثبت شهرداری است که در واقع نحوه عملکرد و فعالیت شهرداریها را به نحو مطلوبی منعکس میکند؛ از طرفی رویکرد تعاملی و مشارکتی با شهروندان و استفاده از دیدگاههای آنها عاملی برای پیشرفت شهر طبق خواستههای بحق شهروندان است که تحقق این مهم از اهدافی است که شهرداری منطقه دو انجام آن را به جد دنبال میکند.

مدیر منطقه دو شهرداری همدان اظهار کرد: از طرفی با توجه به تفکر توسعهای که در کشور مطرح است، بسیاری از اقدامات شهرداریها که مهمترین و بزرگترین مجری طرحهای عمران شهری در همه شهرها است، در قالب اجرای طرحها و پروژههای عمرانی برنامهریزی میشود که اساس این طرحها توسعه و عمران شهر و ایجاد ساختارهای ترافیکی است.

مدیر منطقه دو شهرداری همدان اضافه کرد: در این راستا میتوان به احداث کندرو بلوار شهید مطهری اشاره کرد که با هدف هم سطحسازی معابر، تسهیل در عبور و مرور و دسترسی ایمن با اجرای 9هزار مترمربع جدولگذاری و 3هزار مترمربع زیرسازی و آسفالت اجرا شده و لاین دوم نیز دردست اقدام است که در کنار اقدامات زیربنایی و ترافیکی دیگر در سطح منطقه در حال اجراست.

جلیلوند از احداث مسیر سلامت در منطقه دو شهر خبر داد و افزود: یکی از مهمترین اهداف مدیریت شهری حفظ سلامت شهروندان است و شهرداری منطقه دو برای تحقق این امر و داشتن شهر و شهروندانی سالم پیاده راه سازی و احداث ایستگاه دوچرخه را در دستور کار دارد.

وی مساحت مسیر سلامت را بالغ بر 2هزار و 400 مترمربع اعلام کرد و ادامه داد: این مکان در کوی شهید بهشتی احداث میشود که شامل مجموعه لوازم ورزشی ثابت و استاندارد، پیست دوچرخه، پیاده راه، مبلمان شهری و نورپردازی و... است.

جلیلوند با اشاره به اینکه خدمات رسانی مطلوب، سریع و بهینه به شهروندان از اهداف مدیریت شهری است، گفت: راهاندازی سامانه نوبت دهی با هدف تکریم ارباب رجوع، ایجاد رفاه، آرامش و امنیت روانی و همچنین بالا بردن کیفیت خدماترسانی به شهروندان و از سوی دیگر فراهم آوردن محیطی آرام برای کارمندان شاغل در بخش شهرسازی و ارتقای دقت و کیفیت خدماترسانی انجام شده است.

وی افزود: امروزه سامانههای نوبت دهی خودکار در دنیا از جایگاه ویژه‌‌ای برخوردار هستند و کاربرد این نوع سامانه برای تمامی مراکزی که تعدد ارباب رجوع دارند بسیار مفید و لازم بوده و نیز تحقیقات نشان داده است که سامانه نوبت دهی نه تنها به بهرهوری کار سازمان میافزاید بلکه از تأثیرات منفی روحی و روانی در محیط کار به میزان قابل ملاحظهای میکاهد و با توجه به اینکه در این برهه از زمان که متأسفانه شاهد شیوع ویروس کرونا هستیم این امر کمک شایانی به جلوگیری از انتشار این ویروس میکند.

مدیر منطقه دو شهرداری همدان در خصوص عملیات آسفالتریزی و لکه گیری معابر این منطقه گفت: در این روزها و هفتههای اخیر که شیوع ویروس کرونا بیشتر امور را تحت تأثیر قرار داده است، نیروها، کارکنان و پیمانکاران شهرداری منطقه دو با رعایت کامل تمامی شیوه نامههای بهداشتی برای تداوم نهضت آسفالت در نقاط مختلف منطقه تلاش میکنند و کرونا هم مانع اجرای پروژههای آسفالتریزی و لکه گیری نشده است.

حامد جلیلوند اظهار کرد: با توجه به تأکید ویژه شهردار همدان و در راستای ارتقای سطح کمی و کیفی خدماترسانی و با هدف افزایش رضایتمندی شهروندان، عملیات لکهگیری، ترمیم و روکش آسفالت معابر اصلی و فرعی منطقه دو از ابتدای سال جاری در دستور کار قرار گرفته است.

جلیلوند عنوان کرد: به منظور توزیع یکسان امکانات و نزدیک شدن به استانداردهای روز زندگی شهری و بهبود سرانههای مطلوب شهری، عملیات روکش آسفالت با حجم بیش از 15 هزار تن در خیابانهای شهید عظیمی، سعدی، 12 فروردین، شهید فراهانپور، حسن ترک و گل پرور، لادن، مصطفی خمینی، کوچه الله اکبر، سوسن، ایثار، بختیاری، کوچههای صداقت و یاس واقع در حصار حاج شمسعلی، کوچههای منشعب شهید خندانی واقع در کوی محمدیه و... صورت گرفته است.

مدیر منطقه دو شهرداری همدان از آغاز نهضت جدولگذاری پیاده روسازی و ساماندهی معابر منطقه خبر داد و افزود: در سال جدید پیاده روهای منطقه با رویکرد ایمن سازی و مناسب سازی و زیبا سازی معابر پیاده رو در جهت تسهیل در عبور و مرور شهروندان به صورت سنگ فرش در چندین معبر منطقه از جمله پیادهروسازی خیابان نایب احمد، گلزار، بلور عباس دوران، بلوار شهید صدر و بهارستان، بلوار شهیدان رنجبران و مطهری، خیابان فرهنگ، بلوار محمدیه و آرام شرقی و غربی، خیابان عمار، بلوار 9 دی و... در حال انجام است که عملیات عمرانی در قالب خاکبرداری، زیرسازی، جدولگذاری، مناسب سازی فضای باغچههای طول پیاده رو، ایجاد نهری و دالگذاری و نصب جالیز جدید اجرا میشود.

جلیلوند به رعایت استانداردهای لازم در خصوص استفاده افراد نابینا از معابر شهری، اشاره کرد و گفت: رویکرد جدید مدیریت شهری در اجرای پیادهروها، فراهم نمودن زیرساختها و امکانات لازم برای بهرهبرداری حداکثری تمامی افراد جامعه به خصوص جامعه نابینایان و کم بینایان است که در اجرای این پروژه تمام پیاده روهای جدید احداث، مسیر ویژه نابینایان اجرایی میشود.

جلیلوند با اشاره به توسعه شهر و گسترش نیازهای مردم در زمینه استفاده از بوستانها افزود: ساخت پارکی بزرگ در شهر که پاسخگوی نیازهای شهروندان باشد به نحوی که خانوادهها بتوانند یک روز کامل خود را در آن سپری کنند از نیازهای ضروری است.

وی از ساخت بوستان 240 هکتاری سد اکباتان خبر داد و افزود: این بوستان با حداقل دستکاری در طبیعت و حداقل هزینه طراحی شده است و راههای دسترسی به آنجا صرفاً راههای موجود بود و ما مجبور به صرف هزینه برای خاکبرداری و پایدارسازی نبودیم.

مدیر منطقه دو شهرداری همدان از احداث زمین ورزشی در پارک کودک خبر داد و افزود: در شهرهای امروزی با گسترش فناوری، سطح فعالیت ورزشی و جسمانی  حرکتی افراد کاهش داشته و فعالیتهای ذهنی و فشارهای روانی مردم افزایش یافته که برای برطرف نمودن مشکلات مذکور، یکی از بهترین اقدامات، اشاعه ورزش با توسعه و ساخت فضاهای ورزشی است.

وی مساحت این زمین ورزشی که قابلیت استفاده جهت فوتسال و والیبال را دارد حدود400مترمربع اعلام کرد و افزود: عملیات اجرای این فضای ورزشی شامل کف سازی، نصب پوشش خاص، دروازه، نیمکت، ایجاد روشنایی و فنس کشی است که مطابق با استانداردهای مورد نیاز در حال ساخت است و به زودی در اختیار علاقهمندان به ورزش در این محله قرارمی گیرد.

وی نورپردازی را یکی از مهمترین اصول در احیا منظر شب و زیبایی معابر عمومی دانست و افزود: شهرداری منطقه دو در راستای زیباسازی شهر در هنگام شب اقدام به نورپردازی پلها، میادین و خیابانهای اصلی و اصلاح روشنایی پارکها کرده است که از جمله نورپردازی خیابان بوعلی، اجرای آبنمای تقاطع رسالت و باغ گلها است.

جلیلوند از ساخت مخازن بتنی به منظور راهکاری برای حل مشکل آبیاری فضای سبز خبر داد و گفت: برای اینکه بتوانیم آب مورد نیاز فضای سبز شهری را به صورت کامل به شکل مکانیزه تأمین کنیم، ساخت مخازن بتنی را در دستور کار قرار دادیم.

وی با بیان اینکه در سنوات گذشته عملیات ساخت مخزن بتنی در بلوار اعتمادیه شرقی به اتمام رسید و هم اکنون مخزنی در تپه مصلی و بلوار بهارستان در دست احداث است افزود: تلاش ما این است که بتوانیم حجم ذخیرهسازی مخازن را طوری افزایش دهیم تا بهره گیری از سامانههای آبیاری قطرهای خللی در آبیاری درختان پارکها و فضاهای سبز معابر شهری به وجود نیاورد و با راهاندازی این مخازن، آب مورد نیاز فضای سبز مصلی تأمین و نیز امکان ایجاد آبیاری تحت فشار فراهم شود.

جلیلوند با اعلام اینکه در سال جاری با قوت و شتاب به دنبال آن هستیم تا پروژههای در دست اقدام را به بهره برداری برسانیم تصریح کرد: پروژه احداث پارکینگ طبقاتی آقاجانی بیگ، هدایت آبهای سطحی تقاطع رسالت، بوستان گلها و ساماندهی مصلی از جمله پروژههایی هستند که به صورت ویژه پیگیری شده و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد بهرهبرداری این پروژههای بزرگ و تأثیرگذار باشیم.

مدیر منطقه دو شهرداری همدان رشد روزافزون شهرنشینی، شهرگرایی و شهرسازی را امری است اجتناب ناپذیر دانست و افزود: متأسفانه توسعه بیرویه و ناپایدار شهری، باعث افزایش حاشیه نشینی و تخریب نواحی سبز شهری و بالا رفتن تقاضا برای زمین شهری میشود که خود زمینه ساز از بین رفتن فضای سبز درون شهری و تغییر کاربری این گونه اراضی است تا آنجا که اهمیت فضای سبز در محیط شهری به عنوان یکی از شاخصهای توسعه یافتگی جوامع مطرح شده است.

وی همچنین تصریح کرد: امسال در منطقه دو شهرداری خبرهای خوبی در حوزه فضای سبز خواهیم داشت که آغاز بهره برداری از بوستان گلها و احداث پارک محلهای در مناطق محروم از مهمترین آنها است.

مدیر منطقه دو شهرداری همدان در پایان از رئیس اعضای شورای شهر و شهردار همدان، مسؤولان دستگاههای مختلف و به ویژه مدیران، کارکنان و کارگران خدوم شهرداری همدان که در سال 98 برای تحقق اهداف مدیریت شهری از هیچ تلاشی دریغ نکردند، قدردانی کرد و گفت: امید است با کمک مسؤولان و مردم بتوانیم در پایان سال 99 نیز به اهداف خود که همانا ساختن فردایی زیباتر و بهتر است برسیم.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۵/٠٩ تعداد بازدیـد : ٢٠٩ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۶٠  نفر کاربران آنلاین :
۲,۷۰۵,۶۹۲ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان