چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹   |   Wed August 5, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
رونمایی از یادمان شهدای پارک مردم
شهرداری؛ سایت‌موزه امام(ره) را تعیین‌تکلیف کند
توسعه عادلانه شهری، زمینه ساز توسعه پایدار در پروژه‌های عمرانی منطقه دو شهرداری
شهردار همدان: با وجود عدم انجام تعهدات دولتی آماده اجرای پروژه‌ایم
استودیو بلدیه در شهرداری همدان راه‌اندازی شد
تدابیری برای جولان موتورسیکلت‌ها در پیاده راه بوعلی
تداوم ضد عفونی معابر و مبلمان شهری توسط شهرداری همدان
منطقه دو همدان پیشگام در توسعه متوازن
ترمیم و بهسازی محوطه گردشگری گنجنامه
طرح‌های عمرانی تا پایان دولت نهایی شود
     آخرین اخبار
نظارت بر انتخابات شوراها از اختیارات مجلس
نظارت بر انتخابات شوراها از اختیارات مجلس
رونمایی از یادمان شهدای پارک مردم
آماده امضا تفاهم‌نامه با جمعیت هلال احمر همدان هستیم
تکریم خبرنگار پاسداشت آگاهی و امید است
مرکز مطالعات همدان از مراکز موفق در کشور
رضایت نماینده سازمان بهداشت جهانی از همدان
پیام شادباش شورای شهر به مناسبت روز خبرنگار
احداث هم‌زمان سالن کسب وکار و ورزشی ولایت در کوی خضر
ترمیم و بهسازی محوطه گردشگری گنجنامه
ادامه جمع‌آوری قلیان از گنجنامه و بلوار ارم
درباره مراسم محرم بیانات رهبر انقلاب فصل‌الخطاب است
بازدید نمایندگان سازمان بهداشت جهانی از بیمارستان‌های همدان
استودیو بلدیه در شهرداری همدان راه‌اندازی شد
منطقه دو همدان پیشگام در توسعه متوازن
تدابیری برای جولان موتورسیکلت‌ها در پیاده راه بوعلی
لغو برخی محدودیت‌ها
ناتوانی میراث از کنترل کارتن به دستان
تداوم ضد عفونی معابر و مبلمان شهری توسط شهرداری همدان
شهردار همدان: با وجود عدم انجام تعهدات دولتی آماده اجرای پروژه‌ایم
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۵/١١ تعداد بازدیـد : ٢٠ نسخه چاپی
 
 
 

امام خامنه‌ای در سخنرانی تلویزیونی به مناسبت عید قربان:
کمک مؤمنانه مصداق انقلابی‌گری است

روزنامه هگمتانه  : 
رهبر معظّم انقلاب اسلامی فرمودند: تحریم‌های آمریکا در ظاهر علیه نظام جمهوری اسلامی است اما در حقیقت علیه ملت ایران و یک جنایت است.

 
 

 

حضرت آیتالله خامنهای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز گذشته 10 مردادماه بهمناسبت عید سعید قربان از طریق سیمای جمهوری اسلامی ایران با ملت ایران سخن گفتند.

رهبر انقلاب اسلامی در این سخنرانی که از شبکههای رسانهی ملی، پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیتا... العظمی سید علی خامنهای (مد ظله العالی) و حسابهای این پایگاه در شبکههای اجتماعی بهصورت زنده پخش شد، فرمودند: عید سعید قربان که یکی از خاطرههای بزرگ تاریخی همه متدینین جهان است را به ملّت عزیز ایران و همه مسلمانان تبریک عرض میکنم و به پیروان ادیان ابراهیمی.

حضرت آیتالله خامنهای با بیان اینکه یکی از دلبستگیهایشان همواره دیدار با مردم است، اظهار کردند: این دشمن حقیر و خطرناک یعنی کرونا، مانع از این شد که به این دلبستگی برسیم. قرار بود به خاطر محرومیت از دیدار مردم، برنامه امروز به شکل تصویری دیدار با خدمتگزاران وادی سلامت و کمک مؤمنانه باشد. بعد گفتند مصوبه ستاد ملی این است که بیش از 10 نفر نباید تجمع باشد که به این خاطر آن برنامه را تعطیل کردیم و تبدیل به دیدار امروز کردیم.

ایشان با اشاره به نهضت خدمترسانی در شیوع کرونا، فرمودند: در هیچ کجای دنیا سراغ ندارم و گزارشی ندیدهام از اینکه در جایی از دنیا این همه تحرک مردمی و پشتیبانیهای مردمی وجود داشته باشد. این از خصوصیات مردم در ایثارگری است.

حضرت آیتالله خامنهای با بیان اینکه پشتیبانیها باید ادامه داشته باشند فرمودند: عدهای به طور جدی در بیماری کرونا آسیب دیدند. اگرچه اغلب مردم دارای مشکلاتی شدند، لکن همه دچار آسیبهای جدی نشدند. برخی دچار مشکلات عمده شدند که باید جبران شود. چه کسی باید این را جبران کند؟ مردم. اگرچه مجموعههای دولتی هم باید انجام دهند و میدهند، لکن همه مردم مثل سری قبل که در کمک مؤمنانه وارد شدند بایستی انجام دهند. این تسابق الی الخیرات است و کمک مؤمنانه مصداق انقلابی‌‌گری است.

رهبر معظّم انقلاب با یادآوری سیل خوزستان در سال 98 فرمودند: شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در ماجرای سیل خوزستان، در کف میدان حضور داشتند و این موجب شد دو طرف مرز به هم وصل شود و امکاناتی از عراق برای کمک به مردم ایران وارد شود. حضور این دو ستاره عرصه مجاهدت موجب شد کسان دیگری وارد شوند. در آن قضایا هم البته مردم امتحان خوبی دادند.

ایشان با بیان اینکه دشمنی امروز با ملت ایران زیاد است، تصریح داشتند: وقتی دشمنی زیاد شد، تلاش و همکاری باید زیاد شود. وقتی دشمن حمله میکند انسان باید نیروهای خودش را متمرکز کند. دشمنان درصدد هستند ملّت ایران را اذیت کنند، همچنان که بنی‌‌اسرائیل حضرت موسی را اذیت کرد، این دشمنان ما هم که برخی از آنها بنیاسرائیل هستند میخواهند ملت ما را اذیت کنند. پس باید همه نیروهایمان را جمع کنیم و کار کنیم، مثل دوران دفاع مقدس.

یکی از اقدامات مهم برای مقابله با دشمن اقدامات علمی است

رهبر انقلاب، یکی از اقدامات مهم برای مقابله با دشمن را اقدامات علمی دانستند و اظهار کردند: مطلع هستند که هماکنون در بخشهای مختلفی کار علمی با جدیت پیگیری میشود. کار علمی برای شناسایی این ویروس و پیدا کردن وسیله پیشگیری از فعالیت آن.

حضرت آیتالله خامنهای ادامه دادند: اینکارهای علمی خودش دارای برکت است یعنی کارهای مهمی را به طور طبیعی پیش میآورد. در دوران دفاع مقدس هم مثلاً شهید باقری، جوانی بود که در روزنامهای مشغول تلاش معمولی بود، امّا وقتی پایش به دفاع مقدس باز شد، این فرد تبدیل به یک فرمانده برجسته و طراح برجسته نظامی شد. یعنی آن استعداد در او بروز کرد. اینجا هم ممکن است کسانی که در کار تحقیقاتی هستند وقتی وارد میشود تبدیل به محققان بزرگی شوند که کارهای بزرگی را انجام دهند.

تحریم آمریکا علیه ملت ایران جنایت است

ایشان با بیان اینکه مسئله بعدی تحریمهاست، تصریح فرمودند: تحریمی که آمریکاییها علیه ملت ایران به کار گرفتهاند جنایت است و در این تردیدی نیست. آن هم جنایت علیه یک ملت، اگرچه ظاهرش این است که علیه نظام است اما علیه همه ملت است.

هدف کوتاهمدت آمریکا از تحریم به ستوه آوردن مردم است

رهبر انقلاب هدف دشمنان از تحریم ملّت ایران را کوتاهمدت، میان مدت، بلند مدت و جانبی دانستند و فرمودند: هدف آنها در کوتاه مدت این است که مردم را به ستوه بیاورند. مردم خسته شوند و آشفته شوند و در مقابل دستگاه حکومت بایستند. میخواهند آنقدر فشار بیاوردند که مردم به ستوه بیایند تا در مقابل نظام بایستند. میدانید که پارسال گفتند و هم امسال هم میگویند که تابستان داغ، یعنی مردم بیایند در مقابل نظام بایستند، ولی خودشان مبتلا به تابستان داغ شدند.

هدف میانمدت تحریمها ممانعت از پیشرفت کشور

ایشان در ادامه فرمودند: هدف میان مدت آنها این است که با تحریم مانع پیشرفت کشور شوند. عمدتاً هم میخواهند مانع پیشرفت علمی شوند. اینها تحلیل و حدسیات من نیست بلکه در لابه لای حرفهای سیاستمداران و اندیشکدههایشان وجود دارد. شهادت دانشمندان هستهای ما نیز به تصریح خودشان برای جلوگیری از پیشرفت علمی کشور بود.

هدف بلندمدت تحریمها به ورشکستگی کشاندن کشور ایران است

آیتالله خامنهای با بیان اینکه هدف بلندمدت دشمن، به ورشکستی کشاندن کشور و دولت است، افزودند: متلاشی کردن اقتصاد کشور یکی دیگر از اهداف آنهاست که اگر کشوری اقتصادش به کلی از هم فروبپاشد، ادمه حیات آن کشور ممکن نیست.

ایشان ادامه دادند: هدف جنبی هم دارند که رابطه جمهوری اسلامی را با نیروهای مقاومت در منطقه قطع کنند، چون میدانند جمهوری اسلامی هرچه بتواند به اینها کمک میکند، بنابراین دشمنان از تحریمها این چند هدف را دنبال میکنند که البته باید گفت «شتر در خواب بیند پنبه دانه».

رهبر معظّم انقلاب با بیان اینکه تحریم، مشکلاتی ایجاد کرده و شکی نیست، فرمودند: همه مشکلات کشور هم مربوط به تحریم نیست، مقداری ناشی از ضعف مدیریت است و مقداری هم به کرونا مربوط است. مشکلات معیشتی وجود دارد که درباره آن خواهم گفت، امّا چیزی که آنها میخواهند، محقق نشده و نخواهد شد. اتفاقاً به همین تعبیر نشدن خواب خودشان نیز اعتراف میکنند. الان در خبرهای فراوانی که از غرب میرسد افرادی که در همین اندیشکدهها هستند اعتراف میکند که فشار شدید تحریم و شدت عملی که آمریکا به خرج داد به مقصود نرسید.

 به موازات تحریم، یک جریان تحریف هم وجود دارد

ایشان در ادامه فرمودند: نکته دوم این است که به موازات تحریم، یک جریان تحریف هم وجود دارد. تحریف حقایق و واژگون نشان دادن واقعیات. چه واقعیات کشور چه واقعیات مرتبط با کشور ما. این یکی از کارهایی است که انجام میدهند. هدف تحریف دو کار است؛ یکی ضربه به روحیه مردم، دیگری آدرس غلط دادن برای رفع مشکل تحریم. پول زیادی هم دارند خرج میکنند و رؤسایشان دارند خودشان را خفه میکنند از بس علیه ایران حرف میزنند.

آیتالله خامنهای با بیان اینکه تضعیف روحیه مردم و ضعیف کردن نشاط و تحرک و امید مردم از اول انقلاب وجود داشت، تصریح فرمودند: از روز اول انقلاب میخواستند به مردم ما تفهیم کنند که بیچاره شدهاید و کارتان تمام است. گفتند با قطع ارتباط با آمریکا و گسست پیوندی که بین ایران استعماری و آمریکا بود، پدر ملت ایران درآمده است. الان هم همین را دنبال میکنند. اگر نقطه قوتی باشد که مطلقاً انکار میکنند یا سکوت میکنند. کارهای خوبی در کشور میشود، امّا مطلقاً یک مورد منعکس نمیشود. نقطعه ضعفی اگر باشد ده برابر و گاهی صدبرابر آن را بزرگ میکنند.

 برخی داخل حرفهای دشمن را تکرار میکنند

حضرت آیتالله خامنهای هدف دشمن را ناامید کردن جوانان ایران دانستند و تصریح فرمودند: جوانان پیشتاز و پیشران هستند و اگر امید از آنها گرفته شد متوقف میشوند. البته در برخی هم اثر میکند. در داخل هم کسانی همین حرفها را تکرار میکنند. آدم میبیند خبری را که در نوشته یا اظهارات فلان کسی که جزء مجموعههای سیاسی است منتشر میشود، دو روز بعد در فضاوی مجازی یا برخی روزنامهها منعکس میشود. از این مسائل در داخل وجود دارد متأسفانه.

 اگر جریان تحریف شکست بخورد، جریان تحریم قطعاً شکست میخورد

رهبر معظّم انقلاب با بیان اینکه اگر جریان تحریف شکست بخورد، جریان تحریم قطعاً شکست میخورد، فرمودند: عرصه عرصه جنگ ارادههاست، وقتی جریان تحریم شکست بخورد و اراده ملت ایران همچان باقی بماند، بر اراده دشمن فائق میآید.

ایرانیِ زیرک از تحریم، حُسن استفاده را کرده و سود برده است

رهبر انقلاب با اشاره مجدد به تحریمهای دشمنان فرمودند: ایرانیِ زیرک از این حمله و دشمنی، حُسن استفاده را کرده و سود برده است. یعنی کارهایی کرده است که به کوری چشم دشمن، برخلاف نظر دشمن تحقق پیدا کرده است.

ایشان ادامه دادند: جوانان ما، مسؤولین، دانشمندان و فعالان سیاسی و اجتماعی ما این تحریم را وسیلهای برای این قرار دادند که اتکاء به نفس ملّی را افزایش دهند. میدانید که تحریمهای ثانویه یعنی اینکه آمریکا به همه کشورها و شرکتهای دنیا و افراد میگوید شما حق ندارید فلان جنسی که ایران لازم دارد را بدهید.

رهبر انقلاب افزودند: این موجب شد که کسانی در داخل در موارد متعدد نه یک مورد و دو مورد، بلکه صدها مورد، وقتی دیدند دستشان به خارج نمیرسد، در داخل کشور تولید کنند. مثلاً نیروهای مسلّح به هواپیمای جت آموزشی احتیاج داشتیم. ما چکار کردیم؟ هواپیمای جت پیشرفته آموزشی کوثر را در داخل درست کردیم.

یکی از برکات تحریم، تمرین جداسازی اقتصاد کشور از نفت است

حضرت آیتالله خامنهای یکی از برکات تحریم را، تمرین جداسازی اقتصاد کشور از نفت دانستند و یادآوری فرمودند: بنده سالها بود این را به دولتهای مختلف تذکر میدادم و خیلی پیش نمیرفت. الان به طور طبیعی اینطور شده است. یعنی نفت ما را خیلی کم میخرند و مشتریهای قبلی ما به مقدار کافی نمیخرند. این موجب شده ارتباط اقتصاد کشور با نفت که یک ارتباط بسیار مضر و زیانبار بود، کم بشود و انشاءالله این تمرینی است که این را ادامه دهیم.

ایشان افزودند: البته منظور من نفت خام است وگرنه با صادرات نفتی که ارزش افزوده پیدا کند و محصولاتش صادر شود هیچ مخالفتی ندارم.

حضرت آیتالله خامنهای تصریح فرمودند: ظرفیتهای فراوانی در کشور وجود دارد که میتواند جایگزین نفت شود و مشکل بودجه ما را حل کند.

تحریمها قطعا قابل علاج است، اما نه با عقبنشینی در برابر آمریکا

رهبر معظّم انقلاب با طرح این سؤال که آیا این تحریم قابل علاج هست یا خیر؟ فرمودند: جواب این است که قطعاً قابل علاج است. جواب دوم اینکه قطعاً این علاج این نیست که ما در مقابل آمریکا عقبنشینی کنیم. برخی اینطور بحث میکنند و این را ترویج میکنند که اگر میخواهید جلوی زورگویی آمریکا گرفته شود باید عقبنشینی کنید. نه آقا! کسی که اهل تجاوز است، وقتی در مقابل آن عقب بنشینید او جلو میآید، این مسئله روشن و قهری است. شما خواستههای آمریکا را قبول کنید او خواستههای جدیدی مطرح میکند. امروز حرف آمریکا با ما این است که شما صنعت هستهای را به کلی به کنار بگذارید. امکانات دفاعی را به یک دهم تقلیل بدهید. یعنی همین موشکها که بازدارنده دشمن است، کنار بگذارید و خودتان را بیدفاع کنید.

رها کردن اقتدار منطقهای موجب عقب نشستن دشمن نمیشود

حضرت آیتالله خامنهای یکی دیگر از خواستههای دشمن را رها کردن اقتدار منطقهای دانستند و تصریح فرمودند: ما یک عمق راهبردی در منطقه داریم که خیلی از ملتها و دولتها طرفدار و علاقهمند ما هستند و حاضر هستند در خدمت اهداف ما تلاش کنند. دشمنان این را میگویند کنار بگذارید. از اینها صرفنظر کردن موجب عقبنشستن او نمیشود. وقتی حاضر شدید امکان دفاعیتان را کم کنید و اقتدار منطقهای تان را نابود کنید، حاضر شدید که صنعت هستهای را که برای کشور حیاتی است بهکلی کنار بگذارید، او که قانع نمیشود، چیز جدیدی مطالبه خواهد کرد.

هستهای نیاز قطعی فردای کشور ماست

ایشان با بیان اینکه هیچ عقلی حکم نمیکند که ما برای اینکه متجاوز را متوقف کنیم، خواسته او را برآورده کنیم، اظهار کردند: عدهای متأسفانه تحت تأثیر همین حرفهای دشمن میگویند هستهای به چه درد ما میخورد؟ هستهای نیاز قطعی فردای کشور ماست. ما حداقل به 20 یا 30 هزار مگابات برق ناشی از انرژی هستهای نیاز داریم که از راه دیگری نمیتوانیم به دست بیاوریم یا مقرون به صرفه نیست. آن روزی که احتیاج پیدا کردیم چکار کنیم؟ به در خانه چه کسی برویم؟ از آمریکا و اروپا گدایی کنیم که به ما برق بدهید یا برای ما غنیسازی کنید؟ آیا انجام میدهند؟ ما باید فکر فردا را بکنیم. این نیازها نیازهایی نیست که ظرف چندماه یا دو سال آماده شود. از قبل باید آماده کرد و ما زمینههای این را فراهم کردهایم.

رهبر معظّم انقلاب ادامه دادند: خوشبختانه با اینکه در برجام خسارت فراوانی در این زمینه به ما وارد شد، امّا اصل این کار محفوظ است و کارهای خوبی هم دارد انجام میشود و این را دشمن نمیخواهد.

معیار برای عزاداری محرم آن چیزی است که ستاد مقابله با کرونا میگوید

مقام معظم رهبری درباره برگزاری مراسم عزاداری در ماه محرم نیز اظهار کردند: معیار آن چیزی است که ستاد مقابله با کرونا و کارشناسان بهداشت می‌‌گویند من هر آنچه که آنها لازم بدانند را مراعات خواهم کرد.

عزاداران و هیئات مصوبات و ضوابط تعیین شده برای عزاداری‌‌ها را مراعات کنند

ایشان تصریح کردند: توصیه و تأکید من به عزاداران، هیئات و نوحهخوانان آن است که به ستاد ملی کرونا و مصوبات آن توجه کرده و ضوابط تعیین شده برای عزاداری از سوی آنان را مراعات کنند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: وضعیت فعلی که داریم مسأله مهمی است و چیز کمی نیست؛ چرا که اگر قضیه شل گرفته شود فاجعهای رخ خواهد داد که آن طرف آن ناپیداست.

ایشان در فرازی دیگر از سخنان خود با ملت ایران گفتند: امروز بزرگترین دشمن آمریکا ملت خودش است.

لازم به ذکر است متن فوق تا لحظه تنظیم خبر آماده شده است.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۵/١١ تعداد بازدیـد : ٢٠ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١١۵  نفر کاربران آنلاین :
۲,۶۳۰,۹۶۷ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان