دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹   |   Mon September 21, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
پوشش سقف تالار همایش‌های قرآنی و بین المللی
مرحله یک تقاطع سردار همدانی آماده آسفالت
پیشرفت محسوس تقاطع شهید همدانی
شتاب در ساخت پارک خلاقیت کودکان
عسگریان رئیس شورا و کاوسی‌امید نایب رئیس
بازدید رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تقاطع شهید همدانی
جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز خلأ قانونی دارد
پیگیری مسائل استان در دیدار با جهانگیری
نصب یادمان یاحسین(ع) در مصلی
پیشرفت 77 درصدی کنارگذر غربی همدان
     آخرین اخبار
فضای شهر رنگ و بوی حماسه به خود می‌گیرد
الزام شهرداری همدان به راه‌اندازی میز خدمت
پروژه‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری شهرداری را معطل نگذارید
بازدید رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تقاطع شهید همدانی
اسدآباد، تویسرکان، رزن، درگزین، فامنین و ملایر در وضعیت قرمز
خدمت‌رسانی به مردم در روزهای تعطیل ادامه دارد
عدم پذیرش نسخه واحد در برنامه راهبردی - عملیاتی شهر و شهرداری
پیشرفت 77 درصدی کنارگذر غربی همدان
پیشرفت محسوس تقاطع شهید همدانی
نصب یادمان یاحسین(ع) در مصلی
شهردار همدان داوطلب افتخاری جمعیت هلال احمر شد
مزاياي فلاسک لکه گير در ترميم آسفالت‌
پیگیری مسائل استان در دیدار با جهانگیری
جای خالی روز پاکبان در تقویم
توقیف 380 تاکسی با تخلف بهداشتی
شتاب در ساخت پارک خلاقیت کودکان
مرحله یک تقاطع سردار همدانی آماده آسفالت
گلایه شهروندان از فراوانی سرعتکاه‌ها در معابر شهر
شناسایی روزانه 30 کرونایی قطعی در استان همدان
عسگریان رئیس شورا و کاوسی‌امید نایب رئیس
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۵/١۴ تعداد بازدیـد : ۴٧ نسخه چاپی
 
 
 


رضایت نماینده سازمان بهداشت جهانی از همدان

روزنامه هگمتانه  : 
نماینده سازمان بهداشت جهانی از راه‌اندازی خط تولید وسایل حفاظتی در همدان و انتشار مقاله‌های پژوهشی در حوزه کرونا اظهار رضایت کرد.

 
 

 

پیش از ظهر دیروز نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با نماینده سازمان بهداشت جهانی در مرکز جلسات معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا برگزار شد.

نماینده سازمان بهداشت جهانی با بیان اینکه بیشترین مشکلات موجود مربوط به تأمین وسایل حفاظتی است، به مسائل مربوط به ورود اقلام بهداشتی درمانی به کشور اشاره کرد و از برنامههای سازمان بهداشت جهانی برای تولید کیتهای تشخیصی و تأمین وسایل بهداشتی خبر داد.

کریستوف هملمن با ابراز خوشحالی از راهاندازی خط تولید وسایل حفاظتی در همدان؛ انتشار مقالات پژوهشی در حوزه کرونا را رضایتبخش اعلام کرد.

نماینده سازمان بهداشت جهانی با تأکید بر اهمیت حوزه آموزش بهداشت، سلامت و ارتقای بهداشتی به ارزشمندی آزمونه بودن همدان در برنامه «هر خانه یک پایگاه سلامت» اشاره کرد و گفت: متوجه موقعیت همه گیری همدان و نحوه برخورد با همه گیری و کنترل آن شدم.

پروفسور کریستوف هملمن از اینکه استان همدان در مرحله اول سناریوی خود با در نظر گرفتن پروژه 700 تختخوابی باقی مانده و نیاز به تعداد تخت بیشتر نبوده است ابراز خرسندی کرد.

وی با بیان اینکه تعادل خوبی در پذیرش بیماران کرونایی وجود دارد در خصوص تلاش سازمان بهداشت جهانی برای پشتیبانی از وزارت بهداشت به منظور تأمین وسایل مورد نیاز برای بیمارستانها و توسعه توانمندی آزمایشگاهها و بیمارستانها سخن گفت.

نماینده سازمان بهداشت جهانی بازدید از برخی مراکز آموزشی درمانی را جزو برنامههای پروژه «آی. سی. ای. آر.پی» دانست و گفت: این پروژه مربوط به پاسخدهی ایران به کووید 19 است که در آن سازمان بهداشت جهانی قراردادی برای تأمین وسایل حفاظتی با هدف بالا رفتن استاندارد وسایل تشخیص ویروس در نظر گرفته شده است.

وی بررسی وسایل بیمارستانها را یکی از برنامههای سفر خود خواند و ابراز امیدواری کرد با توجه به زمانبر بودن ورود وسایل به استان همدان این امکانات هر چه سریعتر به این منطقه برسد.

هملمن با ابراز خوشحالی از روند طی شده در همدان سؤالاتی را در خصوص میزان مرگ و میر استان، مطالعات ایمونولوژی، تحقیقات در مورد پیوند آنتیبادی، تحقیقات الایزا آنتی بادی تست مطرح کرد.

 

عضویت ایران در کمیته تولید واکسن کرونا

نماینده سازمان بهداشت جهانی همچنین ظهر دیروز در نشست خبری کمیته اطلاع رسانی کرونای همدان با بیان اینکه ایران با اتکا به توانایی خود، توانست تجهیزات حفاظت شخصی را تولید کند گفت: کمیتهای در سازمان بهداشت جهانی از کشورهای عضو سازمان ملل به منظور تولید و توزیع واکسن کرونا تشکیل شده و در حال فعالیت است که ایران نیز عضو این کمیته است.

کریستف هملمن اظهار کرد: توجه به اصول فاصلهگذاری اجتماعی در مشاغل ایران و معرفی آن موضوعی بود که مورد توجه سازمان بهداشت جهانی قرار گرفت.

وی یا بیان اینکه توانایی ایران و اتکای داخلی آن در تولید تجهیزات پزشکی و دارو، قبل از شیوع کرونا و چه پس از شیوع کرونا قابل ستایش است اضافه کرد: ایران با اتکا به توانایی و تولید داخلی خود، توانست تجهیزات حفاظت شخصی را تولید کند.

نماینده سازمان بهداشت جهانی با اشاره به اینکه در ابتدای شیوع بیماری در بسیاری از کشورها، با کمبود تجهیزات پزشکی روبهرو بودیم که به تدریج حل شد افزود: کادر بهداشت و درمان در سراسر جهان فداکارانه وارد کار شدند و سلامتی را به مردم هدیه دادند.

وی با بیان اینکه خطر کرونا همچنان وجود دارد و خیلی از کشورها در شرایط قرمز هستند بنابراین نباید فکر کرد که شرایط عادی است گفت: کمیتهای در سازمان بهداشت جهانی از کشورهای عضو سازمان ملل به منظور تولید و توزیع واکسن کرونا تشکیل شده و در حال فعالیت است که ایران نیز عضو این کمیته است.

هملمن با اشاره به اینکه هماهنگی مجموعهها، تولید ماسک و تجهیزات پزشکی استان همدان امیدوارکننده است که میتواند یک کار الگویی باشد افزود: اجرای خوب فاصلهگذاری اجتماعی در ایران یک کار الگویی برای سازمان بهداشت جهانی است.

وی بیان کرد: سازمان بهداشت جهانی ازتحقیقات ساخت واکسن کرونا حمایت میکند و تلاش براین است واکسن ساخته شده و بین کشورهای عضو سازمان ملل متحدبه صورت عادلانه توزیع شود.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۵/١۴ تعداد بازدیـد : ۴٧ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣٠  نفر کاربران آنلاین :
۲,۶۷۹,۹۷۲ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان